Skocz do zawartości

Przygotowanie słupków pod tweetery.


Plazma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktos z was robił samodzielnie słupki pod tweetery?

Moje pytanie to, czy taki zestaw będzie odpowiedni do zrobienia słpków pod tweeter?

 

link:

NOVOL ZESTAW REPERACYJNY NAPRAWCZY MATA ŻYWICA

http://moto.allegro.pl/novol-zestaw-reperacyjny-naprawczy-mata-zywica-i1352035732.html

Edytowane przez K@mil
Podpisujemy linki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aha, to raczej starczy, bo jednak będę to robił na trójkątach przy lusterkach, ponieważ do słupków byłby problem doprowadzić przewody.

 

I jeszcze jedno pytanie jak to zrobię to potem jest jakiś lakier w spray do tego ? Bo raczej obijać trójkątów nie będę.

 

PS. jak idzie przy tym pracować i jednocześnie nie wdychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że jak?

Normalnie :)

Robisz sobie pierścień np z mdfu :)

Ukierunkowujesz je wg uznania :)

I na całość nakładasz to:

 

http://auto-kosmetyki.kupsobie.pl/352-108-large/fiber-szpachlowka-z-wloknem-szklanym-novol-600g.jpg

 

Nie musisz naciągać, żadnej rajstpy, szmatki itp :)

Nakładasz (formując docelowy kształt), później to poprawiasz papierem ściernym i na koniec nakładasz zwykłą szpachlówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jednak ...skusić się na obicie tego skajką jakąś, oszczędzisz sobie mnóstwa kłopotów na:

1. pozbyciu się szparki która nieuchronnie zrobi sie w miejscu styku "stare-nowe".

2. możesz wykorzystac byle co ( ja trójkąty pod średnie wyrzeźbiłem z poxiliny).

3. końcowe malowanie "wypieszczonego, wyszlifowanego" słupka to ...mordęga :kwasny:

 

P.S. z doświadczenia Ci podpowiem, jak juz robisz to dla zysku akustycznego postaraj się dac tweterki dalej pod przednią szybę mimo kłopotów w przewodami ...zyskasz i to wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krawedzi slupka radze powiercic otworki, ja wkrecilem tez pare gipsiakow na dolnych rogach i w innych miejscach by ponczocha po zywicowaniu dobrze sie przyczepila, otworki spowodowaly, ze takze zywica lepiej sie "wkleila", oczywiscie dobrze trzeba zmatowic slupel przed robota... U ciebie wystarczy samo mazidlo z wloknem szklanym bez ponczochy bo to wydaje sie mala robota u mnie uzylem ponczochy by zrobic skorupe i by slupek nie wazyl w kilogramach :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak rozwiązać te kłopoty z przewodami, bo mam już drzwi wygłuszone i mam jeden przewód głośnikowy poprowadzony "pod zwrotnice" i teraz nie mam dojścia od zwrotnicy do tweetera (który by miał byc w słupku), ponieważ woofer w 206 jest w środku drzwi, i nie sięgam do przegubu łączącego drzwi z kokpitem. Edytowane przez Plazma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam trochę wolnego czasu od nauki i dziś zabrałem się za miejsca pod tweetery, jestem na etapie zrobionego kształtu z żywicy i włókna.

Teraz mam pytanie, czy zabieg ten powtarzać, czy zaraz jak wyschnie brać się za szpachlę?

Aha, ile to powinno schnąć, i czy jak wyschnie to ten zapach zniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja np. na gotowy ksztalt naciagam przescieradlo frotte, smaruje zywica i nie musze szpachlowac czy szlifowac. z niektorych materialow powstaje nawet ciekawa struktura

 

miast obijania mozna tez pokusic sie o uzycie lakieru strukturalnego do plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uzyskania fajnych kształtów wystarczy naciagnac rajstope damska badz podkolanówke, na to zywica a pozniej albo od wewnatrz wlókno jesli jest miejsce i ma to być fest sztywne, albo i nie... Na góre szpachla i tyle, po słupkach sie nie skacze ani sie w nie nie kopie:

http://img708.imageshack.us/img708/7265/dscf0501s.th.jpg

http://img413.imageshack.us/img413/6428/tweet1.th.jpg

Edytowane przez mastah22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ile to powinno schnąć, i czy jak wyschnie to ten zapach zniknie?

Poczekaj aż stwardnieje i możesz szpachlować, nawet jeśli się jeszcze trochę klei.

 

wystarczy naciagnac rajstope damska badz podkolanówke

Ja też jestem zwolennikiem tego sposobu.

Edytowane przez Sinoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jesli nalozylem juz dwie warsty zywicy, ktora ladnie stwardniala po godzince i nadal jak nadusze palcem to lekko sie ugina? nalozylem teraz nastepna grubsza warstwe i zobaczymy co z tego bedzie...i czy to normalne ze po nalozeniu i wyschnieciu zywicy powloka nie jest gladka tylko chropowata? tak jakby powietrze z niej wychodzilo w czasie wysychania..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...