Skocz do zawartości

Przestrzeń z zestawu 2-way do osiągnięcia jak na słuchawkach ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, natrafiłem na ciekawą mp3 :) w wersji surround. Gdy załozymy słuchawki komputerowe słyszymy super fajny efekt przestrzeni. Na kolumnach w domu juz niemam takiego efektu. Czy jest mozliwość osiągnięcia w aucie czegos takiego ? Tzn czy przy prawidłowo ustawionych korekcjach czasowych taki oto własnie efekt uzyskamy jak na słuchawkach ? Wiem ze głupie pytanie ale tak z ciekawosci pytam :) ( narazie sam nie mam jak sie o tym przekonac gdyz auta nie bd miec az do sylwestra)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, natrafiłem na ciekawą mp3 :) w wersji surround. Gdy załozymy słuchawki komputerowe słyszymy super fajny efekt przestrzeni. Na kolumnach w domu juz niemam takiego efektu. Czy jest mozliwość osiągnięcia w aucie czegos takiego ?

Skoro nie masz na kolumnach w domu , to co chcesz osiągnąć korekcją czasu ?

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co masz na słuchawkach to sztucznie generowany efekt przez odtwarzacz MP3. Żeby uzyskać coś takiego musiałbyś mieć w radiu/procesorze taką opcję.. coś podobnego trafisz w amplitunerach KD chociaż jak dla mnie to ten efekt jest do niczego... cóż, kwestia gustu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze powinienem zadać inaczej pytanie, czemu jest takie wrazenie na słuchawkach a na kolumnach nie ?

Bez względu na to , jakie urządzenie generuje dany efekt dźwiękowy , to jest on tworzony w elektrycznej postaci sygnału , zatem jest identyczny dla słuchawek , jak i wzmacniacza zasilającego głośniki.

Natomiast odsłuch pomiędzy kolumnami a słuchawkami różni się tym , ze w słuchawkach słyszysz dźwięk bezpośredni ( lewy jedynie do lewego ucha ), a z kolumn dźwięk dwóch zestawów ( w określonych proporcjach ) plus odbicia.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://w820.wrzuta.pl/audio/73CF1ZLBhfV/virtual-barbershop

 

Aby uzyskać zamierzony efekt, potrzeba założyć słuchawki, gdyż należy uzyskać 100% separację dźwięku między uszami.

 

Ludzki zmysł słuchu określa kierunek dźwięku na podstawie różnicy natężeń dźwięku i przesunięcia fazowego. Nagrany przez dwa mikrofony dźwięk pochodzi z jednego źródła. W jednej słuchawce słyszymy jeden dźwięk, a w drugiej słyszymy ten sam jednak o mniejszej amplitudzie i przesunięciu fazowym. Jeśli słuchamy tego na kolumnach, to tym samym uchem na raz słyszymy dźwięk "właściwy", oraz ten który powinien być odebrany przez drugie ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...