Skocz do zawartości

Montaż audio w moim 306 :)


PopaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Golas306team, sorki w takim razie, ale myślałem, że naprawdę chodzi Ci o te gumy... Co do ustawień to się pobawię jak tylko znajdę chwilę czasu, narazie gra nieźle, ale na bank można go lepiej wysterować :zdziwko: A co do rzepów to Ty piszesz o tych najtańszych za 6zł? Ja nie wiem - jak dla mnie to tandeta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak o najtanszych i naprawde trudno je odlepic.. widzisz problem.. podjedz do Nomi,Obi czy cos podobnego tam takie cos maja tylko osobno kupujesz rzeppe i osobno przylepiec polacz to i zobacz jaka ma to MOC heeh :):):)

ja placilem za kawalek 30cm(rzep+przylepiec) 6zl chyba:) wiec 2x30cm Ci starczy :) pozdroowka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PopaY - każda ściana przy głośniku powoduje odbicie dźwięku i jakieś +3dB w głośności (w przybliżeniu). Jak zamkniesz klapę to dźwięk się odbija w bagażniku. Tak samo z wnętrzem auta i drzwiami.

Niskie tony rozchodzą się bezkiedunkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tak jak Arczi napisał.

Filtry dajesz na max w lewo czyli na najmniejszą wartość. Któreś ramię powinno wskazać najniższą wartość.

Na suba tym ramieniem dajesz na ok. 40-60Hz więcej nie ma sensu dawać bo wtedy będziesz słyszał gdzie znajduje się sub oraz głośnik może troszkę mulić.

HP dla przodu musisz dać tak aby pasma z głośników przednich i suba nachodziły lekko na siebie. Pamiętaj również że wzmacniacz nie ucina w ten sposób że dajesz 50Hz i wyżej już nie gra. On tylko przycisza i to też nie dokładnie w tym miejscu tylko okolicy tej wartości.

Z tym nakładaniem pasma na siebie zrobiłbym np. tak:

Na sub LP dajesz 50Hz wtedy HP na głośniki przednie dajesz okolice 40Hz. Wtedy sam dół Ci się ładnie skleja i gdy dobierzesz dobrze level nie będzie w ogóle słychać że coś znajduje się w bagażniku.

 

Z tego co widzę to w tej chwili masz dziurę pomiędzy 50 a 80Hz. Wyłącz filtry w radiu i ustaw to na wzmacniaczu tak jak napisałem wyżej.

Pozdrawiam

Niestety nie ustawiłem jak piszesz, a dlaczego to napiszę w dalszej części posta :D Dół gra nieźle (choć to zależy od utworu) choć nieco słychać, że bas dochodzi z tylnej części auta. Ale teraz za to góra nieco kuleje :D W radiu wyłączyłem filtr HP, ale niestety filtru dla suba nie mogę wyłączyć, mogę wybrać tylko jedną z wartości (50Hz, 63Hz, 80Hz, 100Hz lub 125Hz - aktualnie jest 80Hz), niestety nie ma funkcji OFF :cool:

 

A co do ustawień na piecu... Nie mogłem ustawić filtru HP dla głośników tak jak mi poradziłeś gdyż, jak widać na załączonym obrazku, nie mogę fizycznie ustawić filtra HP na wartość niższą niż 60Hz... :/ (na zdjęciu dla przodów ustawione jest FULL, ale oczywiście teraz jest HP - to stare zdjęcie, jeszcze sprzed awarii)

 

Ustawienia jakie mam teraz wyglądają mniej więcej tak: dla suba 45-50Hz, dla przodu ok. 65Hz. Dla suba jest ustawionego nieco podbicia basu na wzmaku, w radiu podbicia basu są zerowe.

 

http://strefacaraudio.pl/forum/files/thumbs/t_dsc00032_165.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze napisawszy to boję się trochę brać przód na FULL po ostatniej awarii :D Zrobię tak jak piszesz czyli dam przód HP na minimum czyli 60Hz, a suba nieco podwyższę, tak jak piszesz, w okolice 70Hz. Zastanawiam się tylko czy wówczas sub będzie potrafił zejść tak nisko jak teraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...