Skocz do zawartości

Montaż audio w moim 306 :)


PopaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mukade, szwagier ma podobną w Irlandii :niepewny: Tak naprawdę to normalna skrzynia pod S10 z MDF-u 18mm, ale obita tak by można łatwo ją przenosić z miejsca na miejsce. Mi ten patencik się spodobał jak mi Mattom ją pokazał więc ją kupiłem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednak daję sobie spokój z tymi za 6zł gdyż jest to bardzo kiepskiej jakości rzep. Kupię albo ten z pierwszej aukcji, albo może 10 takich kółeczek? Co Wy na to? http://www.allegro.pl/item373912632_rzepy_...zowe_mocne.html

 

[ Dodano: 2008-06-02, 22:49 ]

Choć raczej oscyluję za tą pierwszą aukcją z rzepami za 16zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PopaY, przejdź się po sklepach krawieckich ewentualnie tapicerskich w swoim mieście i napewno coś znajdziesz bo te z allegro są drogie,gdyż widziałem wiele tańsze tylko że jak są potrzebne to ich brak :niepewny:

 

[ Dodano: 2008-06-02, 22:57 ]

PopaY, szukaj takiego:

rzep samoprzylepny http://www.tesa.pl/consumer/products/pozos13113/rzepy13555

 

[ Dodano: 2008-06-02, 23:04 ]

rzep samoprzylepny d.1m sz.2,5cm http://www.allegro.pl/item369065504_rzep_s...pny_2_5_cm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko cokolwiek powiedziec :niepewny: szczerze. Mysle ze ustawiac sprzed powinien kazdy wedlug siebie :) jak wiadomo sub najnizsze czestotliwosci (okolo 40-60Hz) no i przod dac najlepiej powyzej 50-60hz jak nie masz za mocnego :) i nie dawac im mocno w kosc :)wszędzie masz pozaznaczane wartosci :) wystarczy troche pomyslec i mozna latwo i bez problemu ustawic :) z podbiciami napewno bym sie nie bawil :) bo najczesciej powstaja jakies znieksztalcenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arcziflo, narazie mogę napisać tyle, że w radiu mam ustawionego suba na 50Hz, a przód na 80Hz. Na wzmaku działałem na "ucho" i nie wiem jakie tam są wartości, bo nie wiem, który koniec wskazuje wartość.

 

Ciekawi mnie jedno... Jak otworzę bagażnik i dam na dosyć sporą głośność to suba prawie nie słychać, a jak z tą samą głośnością pozamykam bagażnik i drzwi (siedząc w środku) to bas jest ładny i głęboki. Tak jest zawsze, że nic nie słychać na zewnątrz tylko wewnątrz? To tak jakby głosnik dawał te decybele nie w kierunku głosnika lecz odwrócenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arcziflo, narazie mogę napisać tyle, że w radiu mam ustawionego suba na 50Hz, a przód na 80Hz. Na wzmaku działałem na "ucho" i nie wiem jakie tam są wartości, bo nie wiem, który koniec wskazuje wartość.

 

Ciekawi mnie jedno... Jak otworzę bagażnik i dam na dosyć sporą głośność to suba prawie nie słychać, a jak z tą samą głośnością pozamykam bagażnik i drzwi (siedząc w środku) to bas jest ładny i głęboki. Tak jest zawsze, że nic nie słychać na zewnątrz tylko wewnątrz? To tak jakby głosnik dawał te decybele nie w kierunku głosnika lecz odwrócenie.

 

 

Co do ustawienia suba :niepewny: skrec na czestotliwosciach na maxa w lewo czyli jak najnizej :) i powoli dodawaj az uzyskasz odpowiadajacy Ci efekt :) ale nie za wysoko :) mysle ze max do polowy mozesz regulowac a na przednim to jak wsiadziesz i posluchasz wtedy dajesz tak od srodka i lecisz w dol az Cie zadowoli. No a gra tak datego ze jak masz zamkniety bagaj to robi sie komora :) a jak otwarty to jest spora przestrzen i jak wiadomo dzwiek sie inaczej rozchodzi bo nie odbija sie od klapy naprzyklad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki arczi, najwyżej jeszcze raz się tym pobawię - jak znajdę czas.

 

To nie jest trudne. Najwazniejsze zeby sub za wysoko nie gral bo wtedy bardziej po tylku dostaje i nie ma dzwieku jak trzeba bo gra kickem bardziej :niepewny: ale to uslyszy nawet najwiekszy laik :) a prednie jak nie sa przystosowane do duzych mocy no to tez nie mozna im nawciskac niskich bo beda wyskakiwaly z kosza :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Arczi napisał.

Filtry dajesz na max w lewo czyli na najmniejszą wartość. Któreś ramię powinno wskazać najniższą wartość.

Na suba tym ramieniem dajesz na ok. 40-60Hz więcej nie ma sensu dawać bo wtedy będziesz słyszał gdzie znajduje się sub oraz głośnik może troszkę mulić.

HP dla przodu musisz dać tak aby pasma z głośników przednich i suba nachodziły lekko na siebie. Pamiętaj również że wzmacniacz nie ucina w ten sposób że dajesz 50Hz i wyżej już nie gra. On tylko przycisza i to też nie dokładnie w tym miejscu tylko okolicy tej wartości.

Z tym nakładaniem pasma na siebie zrobiłbym np. tak:

Na sub LP dajesz 50Hz wtedy HP na głośniki przednie dajesz okolice 40Hz. Wtedy sam dół Ci się ładnie skleja i gdy dobierzesz dobrze level nie będzie w ogóle słychać że coś znajduje się w bagażniku.

 

Z tego co widzę to w tej chwili masz dziurę pomiędzy 50 a 80Hz. Wyłącz filtry w radiu i ustaw to na wzmacniaczu tak jak napisałem wyżej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popay :Pp niewkrecaj mi tu ze ja Ci linki doradzilem;p jak ja Ci doradzilem pasy mocujadce 2 fot :zdziwko: a nie linki;p

A co do tych rzep waskich bialych to sa bardzo dobre rzepy sam ich uzywalem do cykaczy i wogle.. ciezko oderwac je od siebie :)

 

Dwa z wzmakiem zeby spr ktore pokazuje gdzie nict trudnego;p max lewo i ptrzysz ktora linia wskazuje :):) poradzisz sobie :)

 

Pozdroowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...