Skocz do zawartości

Gdzie służyłeś/aś w wojsku??


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie :) troche wspomnien z woja, Ci co byli wiedza jak fajnie sie wspomina te czasy w MON, ci co nie byli moga poogladac zdjecia tych co byli :)

 

Napiszcie na jakim sprzecie odbywaliście słóżbę, jaki stopień i jakieś foto mile widziane :)

 

jak tylko znajde numery jednostek z Czarnego i Żagania, napisze gdzie, na jakim stanowisku i co tam mialem za zadanie :) na pewno wkleje fotki

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czym jeszcze będę zaskoczony na tym forum

 

Wiem idzie zima, w garażach nie siedzicie...

 

Ale czasami zakładane przez Was tematy, aż mnie szokują

 

 

wkoncu dzial przy piwie, nie raz sie przy piwie przypomina jak to w MON'ie sie robilo albo nie robilo (jak kto woli) to, czy tamto :)

 

Ja sluzylem w Czarne, Zagan-las, Dobre nad Kwisa.

Działonowy (jak my to nazywalismy- dział łonowy) czogu PT 91 TWARDY, dla niewtajemniczonych bylem wozony i siedzialem na miejscu Gustlika w czolgu, gdzie odpowiedzialny bylem za strzelanie i obracanie wiezayczka czolgu. Audio jakiekolwiek glosne by nie bylo i tak by nie bylo slychac :P

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PT 91 TWARDY,

 

Fajnie w takim sie jeździ? Jak prowadziłem T54 to tam w ch. mało miejsca dookoła i bardzo gorąco w środku bo dookoła jakies rurki gorące =D

Twardy to juz nowoczesna zabawka to pewnie obsługa takiego wynalazku to czysta przyjemmosc. Wiesz moze ile to spala na godzine pracy w warunkach polowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie w takim sie jeździ?

 

pt91 twardy to to samo co t72, tylko z kostka pancerna i z systemem drawą. Tez sa drazki kierownicze, skrzynia 5 biegowa i pelno rurek dookola :)

 

ja siedzialem w wiezyczce nad kierowca, cholernie malo miejsca...

 

siedzielismy w leopardach I- tam to dopiero sa wojskowe luksusy :)

 

Wiesz moze ile to spala na godzine pracy w warunkach polowych?

 

wiedzialem, lecz zapomnialem, pamietam jedynie ile spala na tzw. rozruchu (przez pierwsze 10 minut pracy blisko 900 konnego v12, z t34 doladowanego turbina wielka jak brzuch starego piwosza) 40L

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba teamt schodzi na "wytlumacz sie dlaczego nie bylem", nie o to tu chodzi :) nikt sie tlumaczyc nie musi, ja tez nie chcialem isc, ale jak zapraszali... nie moglem im jakos odmowic, mieszanie z kategoriami zdrowia nie wchodzi w gre, bo pozniej klopoty tylko z tego sa w dalszej przyszlosci- o czym przekonal sie moj brat :krzeslem:

 

tutaj znaleziona fotka "mojego" sporzetu:

http://images39.fotosik.pl/414/81f04c70f214e2e5med.jpg

 

 

tutaj srodek kierowcy specjalnie dla Karolo:

http://images47.fotosik.pl/419/a4574901ca50c3fcmed.jpg

 

a tutaj widok z celownika:

http://images50.fotosik.pl/419/a40df57dadf774acmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...

 

"tego się nie da opowiedzieć to trzeba przeżyć" :rotfl:

Zima 1995 Wiosna 1996

 

Szkółka specjalistów łączności JW. 3432 Nowy Dwór Mazowiecki, potem liniówka Piła-Dolaszewo JW. 2915, centrala telefoniczna :super: .

Mój obecny stopień :rotfl: to ... starszy szeregowy rezerwy hi hi.

Radocha była ogromna bo szedłem na 540 dni i w trakcie służby "góra" uchwaliła skrót i ogólnie przebywałem tam 455 dni :super: .

Było... oj ciężko mi to powiedzieć ale uwierzcie mi to jeden z tych "epizodów" mego żywota który wspominam i wspominać będę na prawdę bardzo ...pozytywnie, z sentymentem i nigdy nie nazwę go stratą czasu :super: .

 

To tam pikuś był :rotfl: w bodaj 2005 roku byłem na 2 tygodniowym szkoleniu rezerwy i to z takimi ludźmi co jeszcze "za głębokiej komuny" służyli co ciekawe wreszcie poczułem co to poligon jest :super: ....

aleśmy pochlali i to dzyń w dzyń :rotfl:

NIECH ŻYJE NAM REZERWA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 Warszawski Pułk Samochodowy im. mjr Stefana Bronisława Starzyńskiego www.10wpsam.mil.pl

Starszy szeregowy Lato 2000-2010

Odznaka Wzorowy Żołnierz

Prawko C

Zabezpieczenie Logistyczne dla Garnizonu Warszawa

 

Bardzo miłe wspomnienia, w kość się dostało nieźle na unitarce i OSK, ale na starej kompanii bajka , warunki jak w hotelu , krany i prysznice na fotokomórki , wykończenie sal, siłownia, czystość, multimedia, żywienie I klasa

 

Jelcz 317, Star 1142, Star 200, Star 8.125, Honker

Gdyby nie wojsko nigdy bym nie pomyślał że zimą starem można pokonać całe rondo driftem na podcięciu ręcznym (3bieg) :przestraszony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

dla lubiacych naprawde potezne silniki w pojazdach ladowych zamieszczam filmik z odpalania czolgu, kolega odpalal, ja krecilem krotki filmik :) przez 10minut na ssaniu wciaga to 40L ropy

 

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...