Skocz do zawartości

Tweetery


miniu211
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy ostatnio zakupił GMS-25C z przezroczystą membranką i po zrobieniu L-pada ( na plusie za zwrotnicą rezystor 2.4 OHM )

tweeterk gra rewelacyjnie , może nawet mniej szumów niż sinuslive NEO25 , sam jestem pozytywnie zaskoczony tym tweeterem .

 

 

To nie L-Pad :) Poza tym jeśli Twój znajomy tak zrobił to wtedy nie tylko tweeter gra ciszej, ale i podział wypada w zupełnie innym miejscu! wpinając szeregowo rezystor pomiędzy tweeter a zwrotnicę zwiększasz impedancję głośnika "widzianą" przez zwrotnicę przez co cięcie na pewno będzie niższe - a to może spowodować spalenie tweeterów.

 

Kalkulator do wykonania prawidłowego L-Pada jest tu http://ccs.exl.info/calc_cr.html#lpad

 

 

Wracając do tematu, po co pytasz o zdanie innych skoro masz swoje typy i nie chcesz kupić czegoś co jest tanie i dobre, tylko nazwa firmy Ci się nie podoba, nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, po co pytasz o zdanie innych skoro masz swoje typy i nie chcesz kupić czegoś co jest tanie i dobre, tylko nazwa firmy Ci się nie podoba, nie tędy droga.

 

 

Nie o to chodzi, ze mi sie nazwa firmy nie podoba, wiadomo firma ma tez znaczenie, czy to dobra firma itp. Mam swoje typy, ale zawsze znac opinie innych na temat róznych produktów, modeli.

Edytowane przez miniu211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie L-Pad :) Poza tym jeśli Twój znajomy tak zrobił to wtedy nie tylko tweeter gra ciszej, ale i podział wypada w zupełnie innym miejscu! wpinając szeregowo rezystor pomiędzy tweeter a zwrotnicę zwiększasz impedancję głośnika "widzianą" przez zwrotnicę przez co cięcie na pewno będzie niższe - a to może spowodować spalenie tweeterów.

 

Kalkulator do wykonania prawidłowego L-Pada jest tu http://ccs.exl.info/calc_cr.html#lpad

 

TZN, strojone było na słuch , i tak najlepiej chodzi a rezystor za zwrotnicą dlatego głośnika jest dużo lepszy niż przd cewką ,

i wcale nie zagrozi to tweeterowi ;) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś kiedyś napisał, każda firma ma mniej i bardziej udane modele, oczywiście nie jest to reguła w przypadku np. produktów firmy Voicekraft :wink:

 

GMS jest dość często polecane jeśli chodzi o tańszy sprzęt.

 

Ja od siebie dorzucę do wora carpower DT-284 - mam i polecam, ostatnio były na allegro po 129zł, ewentualnie HT20, HT25 też są godne polecenia jeśli kosztują poniżej 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to jest forum żebyś nie musiał szukać tygodniami i się zastanawiać dlaczego te a nie inne, są ludzie którzy już to sprawdzili i polecają Ci konkretne, sprawdzone i dopasowane do Twoich wymagań sprzęty :) Wspomniane powyżej DT284, HT20 i HT25 są to głośniki które można dostać w cenie ~120zł i jest to już coś więcej niż zwykłe pierdziawy magnata czy clariona za 80zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...