Skocz do zawartości

głośniki z przodu czy też z tyłu


zip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

metalica i jeszcze w DTS :serce: gdzie takie cos mozna nabyc?? :chytry:

 

Ja znalazlem OBRAZ PLYTY (a to jest naprawde ewenement jesli chodzi o plyty audio :P ) na torrentach, wydanie scenowe bylo wiec jest pewnym ze to faktycznie DTS a nie ze po prostu ktos tak napisal sobie :)

 

s&m byl tak nagrany

 

A powiem ze nie widzialem wersji audio z 5.1, mam oryginalny koncert na DVD i tam faktycznie jest dostepna sciezka 5.1 a nawet 2 sciezki z roznym bitrate'm :) Ale Audio nie widzialem :) Apropo S&M musze skoczyc na dniach i kupic Audio poki jest za 50zl :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ambiniejszym i pragnacym nowości polece coś , co w języku language zwie się " rear fill " . Uzyskuje się to poprzez różnice sygnałów L i R ( L-R ) , puszczenie tego w band bass ( choć nie zawsze konieczne ) i dodanie nieco opóźnienia.

 

Możesz to hmmm... bardziej rozwinąć? :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ambiniejszym i pragnacym nowości polece coś , co w języku language zwie się " rear fill " . Uzyskuje się to poprzez różnice sygnałów L i R ( L-R ) , puszczenie tego w band bass ( choć nie zawsze konieczne ) i dodanie nieco opóźnienia. Efekt - czuje się za plecami widownię ogromnej sali koncertowej Na niektórych kawalkach naprawdę mega doznanie

 

czy to chodzi o to zeby dac na procku wieksza odleglosc glosnikow tylnich od ucha??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie . W zasadzie taki efekt mozna uzyskać bez procka ( oczywiście nie licząc opóźnień i BP ) . Musicie zrozumieć czym jest różnica sygnałów kanału lewego i prawego i systemie stereo. Czyli jesli coś pojawia się w kanale lewym i prawym z taka sama amplituda , zostanie " skasowane " . Jesli natomiast pojawi się tylko w kanale lewym lub prawym a także o obu ale z różna amlituda , zostanie " odegrane" z pełna lub odpowiadającą amplituda. Jak to działa ? A no mozna łatwo sprawdzić np w domu : jesli macie " wieże " stereo i ma ona z tylu zaciski glosnikowe [+][-] [-][+] to wyciagnijcie kable glosnikowe z minusowych zaciskow i polaczcie je razem . Posluchajcie :) Dodanie band pass ma na celu ograniczenie pasma do częstotliwości które nie bedą burzyć " sceny " a dodanie dużego opóźnienia ma na celu wytworzenie swego rodzaju poglosu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa ? A no mozna łatwo sprawdzić np w domu : jesli macie " wieże " stereo i ma ona z tylu zaciski glosnikowe [+][-] [-][+] to wyciagnijcie kable glosnikowe z minusowych zaciskow i polaczcie je razem . Posluchajcie :)

 

w samochodzi mozna zrobic to samo np na wzmaku od wooferow??

 

powiedz mi jeszcze co rozumiesz pod pojeciem procek, u mnie w radio to wlasnie sa czasowki i ustawienie czy ma grac na wszystkie fotele, leden lub dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było pytanie podchwytliwe i teraz widzę ze nadal nie lapiesz istoty funkcji R-L .. Jesli laczysz głośniki szeregowo i oczekujesz by spełniały prawidłowo ta funcke to jak możesz opozniac każdy kanał z osobna ? Opóźnienie jednego kanału spowoduje powstanie różnic w sygnale L i R i nici z efektu. Nawet balansem mozna ten efekt zepsuć .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oto chodzi :) Wszystko co jest wspólne dla obu kanałów zostaje " anulowane " , jesli w jednym kanale amlituda jakiegoś sygnału wyniesie 10 ( przykład ) a w drugim 8 to taki Zespol glosnikow odegra ten sygnał z amplituda 2 :) Do tego ograniczenie pasma , opóźnienie , dobranie glosnosci i voila :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci szkodzi poeksperymentowac ? :) W końcu sam dojdziesz co i jak. Grunt żeby Tobie się podobało na początek spróbuj połączyć tak głośniki w samochodzie . Posłuchaj , wyreguluj glosnosc tych glosnikow by były w tle a nie na pierwszym planie a potem opozniaj oba głośniki jednocześnie i słuchaj. Tu nie ma reguły - dla mnie czasem 10 - 20 ms brzmi dobrze .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...