Skocz do zawartości

Głuszymy drzwi :) Czyli standardowo - jakie maty?


Geto90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwrotnice zamontujesz tam gdzie będziesz miał miejsce, a za wiele opcji pod boczkiem nie ma. Wszystko zależy od samochodu. Ponadto, nie montuj ich zbyt blisko woofera, bo niektóre plastikowe obudowy zwrotnic potrafią "dzwonić" wraz z jego graniem. Ważne by zwrotki zamontować dość solidnie, aby nie "poluzowały" się od trzaskania drzwiami.

 

Hm a jest opcja zamontowania jej od srodka drzwi? Tzn tam gdzie wchodzi sobie szyba? Bo ta zwrotka jest dosc gruba (od Morel Maximo) i ciezko bedzie ja gdzies upchac miedzy boczek a blache. I gdzie je zamontowacna mate czy pod? :)

 

Sposobów na plastiki jest wiele, a w zasadzie "każdy orze jak może". Przydatna będzie np. taśma parciana, cienka gąbeczka, jakieś pianki amortyzujące, kawałki maty, kawałki peszela, można użyć spraye wyciszające do tego przeznaczone itd. itd.

 

Bede kombinowal z jakimis piankami pod panele itd ;) a ciegna itd jak zabezpieczyc? :)

 

I kolejne pytanie jak najlepiej zakryc te wielkie dziury? :) Bo jest ich sporo i sa dosc duze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam jestem zdania ze naprawde warto poczekac (miesiac?) dolozyc te 100zl i miec zrobione raz i dobrze. W przyszlosci pewnie bedziesz chcial cos wymienic itp. A po co robic dwa razy? Po co znow sciagac? kupowac nowe maty? Poczekaj , dozbieraj, nie codziennie sie rozbiera całe drzwi. . A jak Twoja choroba CA sie bedzie rozwijać to nie bedziesz musial juz myslec o ponownym wygłuszaniu drzwi. Warto poczekac i miec pewnosc materialu, kleju oraz tez tego ze WYGŁUSZA a nie tłumi juz nie mowiac o samej wadze takich najtanszych mat ( drzwi po jakims czasie czesto niestety opadaja)

 

No ale majac 100 zl wiecej to raczj niezbyt duzo zdzialam :/ Pryznajmniej nie ma szans na kupno mat lepszej firmy zeby dobrze wygluszyc. Na chwile obecna cos tam moge dolozyc bo zalezy mi zeby zrobic to raz i porzadnie :) A poza tym zbliza sie zima i nie bede mogl tego zrealizowac :/ boje sie troche ze rzeczywisice beda opadac bo sa dosc dlugie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to za 100zł więcej nic nie zdziałasz?

Dekarka kosztuje 130zł za wałek 30cm x 10m (3m2) i wystarczy na pare drzwi. Z tym że dekarke kładzie się 2-3 warstwy.

Maty GMS 03 z forum kosztują 48zł, za 4 zapłacisz 210zł - i tak samo wystarczą na parę drzwi. Wystarcza jedna warstwa.

 

Nie pisze z własnego doświadczenia tylko z tego co na forum się dowiedziałem. A jak się kupuje z forum będę wiedział niedługo bo zamówienie już złożone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm a jest opcja zamontowania jej od srodka drzwi? Tzn tam gdzie wchodzi sobie szyba? Bo ta zwrotka jest dosc gruba (od Morel Maximo) i ciezko bedzie ja gdzies upchac miedzy boczek a blache. I gdzie je zamontowacna mate czy pod? :)

 

Powod taki jak z filcem - dostanie sie woda, pojdize zwarcie gdziec czy cos i do widzenia glosniki :wink: Pod tapicerke na mate nie do srodka drzwi. Pozatym szyby bys nie zamknal przeciez :)

 

No ale majac 100 zl wiecej to raczj niezbyt duzo zdzialam :/

 

Wygluszylem cale drzwi u siebie w Vectrze B za 150zl, Maciaty w nowym Bravo tak samo za 150zl zrobil drzwi. Uzywalismy mat GMS-04. STP M1 cenowo podobnie wyjdzie. Wiec nie gadaj ze nie da rady bo da i to spokojnie. A efekt i tak bedzie lepszy niz dekarka. Co prawda tak jak Grzegorz mowil, jak sie wie co i jak dokladnie chce sie zrobic to mozna czymkolwiek no ale najprosciej jednak zwyklymi matami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dodam pomijając zakres temperaturowy oraz tłumienie i wytrzymałośc dekarki czy smoły do niewiele droższych mat GMS czy STP,

 

Dla czego nie powinno się stosować taśmy dekarskiej ---> ponieważ jest to zmiękczona smoła a nie butyl (guma butylow) ,asfalty i ich parowanie ( utlenianie) jest szkodliwe dla zdrowia w EU zakazane !!!!!!! nowe samochody nie mają wytłumień z taniej smoły tylko dla tego ,że te substancje są zakazane .!!!

 

Dla czego każda część komputera musi mieć certyfikat ROHS , ponieważ plastiki ,kable ,wszystkie polimery mogą zawierać szkodliwe substancje ,ale tego niestety nie widać ...skoro mata ze zmiększonych odpadów ropy naftowej czyli smoły ( dekarka) jest stworzona do uszczelniania dachów i człowiek nie ma z nią styczności , to nie znaczy że bez obaw można ją stosować w miejscach gdzie przebywa się często i jest bliski kontak.

 

Ogólnie lepiej dołozyć kilka złotych i mieć pewnośc że w swoim najbliższym środowisku ,nie ma produktu który ma działania bardzo szkodliwe dla zdrowia ludzkiego , pomijając resztę ważnych czynnikiów jak parametry tłumiące itd ..wagę

post-2992-044980500 1290070511_thumb.jpg

post-2992-022244200 1290070520_thumb.jpg

post-2992-006740200 1290070884_thumb.jpg

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, ze to Wy jestescie tu specjalistami a ja chce to zrobic porzadnie to dam sie namowic na lepsze maty :)

 

Tylko nie wiem jeszcze ktore - mysle o tych GMS-04. Nie wiem ile bede ich potrzebowal - zaraz bede mial wymiary drzwi i jezeli mozna to prosilbym o pomoc w obliczeniu tego :) Chece zmiescic sie juz w tych 200 wiec pewnie 4 maty - ale czy wystarcza? Dodatkowo moge w sumie kupic ze 2, 3 te APP i nimi dokonczyc jezeli gdzies zabraknie :)

 

A powiedzcie mi - co jeszcze bedzie mi potrzebne - maty, klej montazowy, benzyna lub rozpuszczalnik do wyczyszczenia drzwi i ta plyta plexi - tylko gdzie ja kupic? No i co jeszcze?

 

Z gory dzieki za pomoc i pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak GMS-04 będzie OK

GMS-05 jak dla mnie jest za twardy, ciężko się go formuje smile.gif

 

05 jest sztywniejszy bo warstwa alu jest dużo większa i przez to idealnie nadaje sie do zaślepiania otworów jeżeli ktoś nie ma dojścia do blachy itp.

Moja propozycja dla Ciebie to 3 x GMS-04 + 1 x GMS-05 i będziesz miał profi zrobione drzwi msn-wink.gif

05 zaklejasz wszystkie większe otwory a potem na całość 04 i po problemie msn-wink.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

05 jest sztywniejszy bo warstwa alu jest dużo większa i przez to idealnie nadaje sie do zaślepiania otworów jeżeli ktoś nie ma dojścia do blachy itp.

Moja propozycja dla Ciebie to 3 x GMS-04 + 1 x GMS-05 i będziesz miał profi zrobione drzwi msn-wink.gif

05 zaklejasz wszystkie większe otwory a potem na całość 04 i po problemie msn-wink.gif

 

noo ciekawa propozocyja :) a powiedz mi w tej ilosci nie zabraknie tych mat czy liczyc sie jeszcze z z dokupieniem APP? No bo jak mam drzwi to kleje od srodka tej jakby komory z obu stron i na wierzchu bezposrednio pod boczek, tak? Czyli w sumie na dzrwi jedne wykladam takie 3 pelne wartstwy? Dobrze to rozumiem? No i w razie czego tam gdzie te otwory to zamiast blachy GMS-05, tak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geto90 masz civic v gen zajrzyj do mojego tematu, ma te same drzwi. na oba drzwi (jedne z braku pogody jeszcze nie dokonczone) zuzylem 7m maty dekarskiej o szer 30cm, a jeszcze zeby wykonczyc wszystko bede potrzebowal jakies 2m o szer 30cm, maty nie zalowalem, na duze otwory dalem podwojna warstwe i wzmocnilem pasami z maty od srodka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam ponownie ;]

 

Troche mnie nie bylo, szkola, praca brak hajsow, czasu itd. Ruszylem znow te furtki tzn rozebralem ostatnio i cos tam poczyscilem. Przejrzalem forum zebralem sie i zamowilem maty z audiobas.pl :) promocyjnie 4xGMS-04 i 2xGMS-02. Jutro lub pojutrze bede mial alu blache i przykrece ja na tych wiekszych dziurach :) I teraz moje pytania:

 

1. Juz po raz kolejny: drzwi kleje od srodka tej jakby komory z obu stron i na wierzchu bezposrednio pod boczek, tak? Czyli w sumie na drzwi jedne wykladam takie 3 pelne wartstwy? Dobrze to rozumiem?

 

2. Jak rozlozyc te maty? Calosc GMS-04 a poprawki GMS-02 czy jak? Macie jakies propozycje?

 

Z gory dzieki za pomoc ;)

 

Pozdro

 

 

1. Juz po raz kolejny: drzwi kleje od srodka tej jakby komory z obu stron i na wierzchu bezposrednio pod boczek, tak? Czyli w sumie na drzwi jedne wykladam takie 3 pelne wartstwy? Dobrze to rozumiem?

 

 

 

 

Pomoze ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleisz blachę zewnętrzną od wnętrza drzwi i zamykasz drzwi od strony boczka.

 

 

W koncu ktos pomogl :zdrowko:

 

Ciezko jest sie przy tym wyslowic ale generalnie klade dwie jakby wartstwy. OD boczka i w komorze drzwi jedna strone ta od zewnatrz, taa?

 

I skoro ktos odpowiedzial to jeszcze dwa pytania:

 

1. Boki tej komory tez kleje? W sensie od strony zamka w dzrwiach i zawiasow drzwi?

 

2. I czym moge zastapic plexi i ta alu blache w tych duzych otworach? Jest na to jeszcze jakis patent?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...