Skocz do zawartości

Temat o gwarancjach i rękojmiach wydzielony z okazji allegro


Hellsin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to jest dokładnie wyaśnienie why :

 

Zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w krajach Unii Europejskiej (01.08.2003) związanymi z zakupem towaru od osób prywatnych

Przedmiot wystawiony na aukcji nie podlega :

- gwarancji,

- rękojmi,

- zwrotowi,

 

po dokonaniu transakcji.

 

Uczestnictwo w aukcji oznacza przyjecie tych warunków.

Zgodnie z prawem EU klauzula taka powinna się znajdować pod każdą aukcją online,

w przeciwnym przypadku sprzedawca jako osoba prywatna,

zobowiązana jest do udzielenia rocznej gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz dziwnego Rzecznika w Powiecie ... u nas w Mikołowie Pani Rzecznik łapie za fona i wykonuje wstępny telefon w celu rozeznania . Spytaj kogoś kto ma jakiś sklep co zrobi jak zadzwoni Rzecznik i powie że zgodnie z takim a takim paragrafem to co on próbuje wcisnąć nijak ma się do rzeczywistości i łamie prawo . Rzecznik wystąpi na drogę sądową przeciwko takiemu sprzedawcy w naszym imieniu ! Ważne tylko żeby brać paragon a nie FV , bo Rzecznik nie może występować jako strona i pomoc gdy w sporze są 2 firmy .

 

PS: hmm u nas nawet w Auchan jest "stoliczek" i przy nim urzęduje "prawa ręka Rzecznika" . Sprawy załatwiają od ręki ...oboje , bo sprawdzałem ...i to wielokrotnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli tak to nie rękojmia, a "niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową"... Nie mylić pojęć bo bania będzie z prawa cywilnego.

PS. gwarancja nie jest w Polsce instytucją obligatoryjną, a umowną... tym samym, nie ma czegoś takiego jak obowiązek udzielenia gwarancji przez sprzedawcę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że opłaca się dorzucić 40zł i mieć spokój i 24msc gwary? smile.gif

 

Niestety w większości przypadków z gwarancją na głośniki jest tak jak z gwarancją na opony down.gif

 

 

 

PS: hmm u nas nawet w Auchan jest "stoliczek" i przy nim urzęduje "prawa ręka Rzecznika" . Sprawy załatwiają od ręki ...oboje , bo sprawdzałem ...i to wielokrotnie ;)

W to wierzę bo pamiętam jak szukałeś w Łodzi w Mrkiecie kogoś od reklamówek biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w większości przypadków z gwarancją na głośniki jest tak jak z gwarancją na opony

 

Dodam że akumulatory też się fajnie reklamuje ;) , a co do walk z gwarantem głośników to sam mam na koncie porażkę z firmą Olejnik (diler Tec)... szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że akumulatory też się fajnie reklamuje

 

o tak. Sam jestem tego przykładem. Kupiłem jakiś polski shit, po kilku miesiącach cele w akumulatorze padły. Raz był prąd, raz go nie było. Zaniosłem aku do sklepu, ale czas reklamacji 21 dni... no to trzeba inny kupić. Kupiłem najdroższą Tople z serii TOP, a na karcie tego shita napisałem, że chcę pieniądze zamiast aku. Po 3 tygodniach dzwoni pan, że aku do mnie przyszło...

No to w auto i mówię gościowi, że kupiłem u niego tople i że mi drugi aku nie potrzebny. Na co pan powiedział, że oni zawsze przyznają nowe aku, a nie zwrot $$. I tak oto mam 2 aku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...