Skocz do zawartości

Czy wystarczy mocowo


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zastanawiam się chwilowo teoretycznie bo niestety ani czas ani pogoda nie pozwala mi na hobbystyczną zabawę (głownie czas :mur1: ) Zastanawiam się czy mój PP DCX600.4 wystarczy mi do zasilenia mojego nowego nabytku VK 170 (prawie jak Voice Kraft :zglupkiem: , ale to jednak Gorlich). Dodam, że głośniki są 8 Ohm :ph34r: .

Ewentualnie będę szukał czegoś mocniejszego. Może ktoś miał kontakt, wie pod jakimi piecami dobrze grały etc.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Myślę,że powinien sobie poradzić :zawstydzony: . Głośniki nabyłem drogą kupna :wink: do pana Marka L.

Masz może więcej jakichś danych o tych głośniczkach, wykres etc. Wiem, że są robione pod indywidualne zamówienia, ale trochę ogólników tj. np. ta moc etc, chętnie bym przyjął. Albo Ja jestem za głupi albo google nie chce mi nic powiedzieć :wstyd:

 

Z jakim głośniczkiem oprócz SS 2904/70000 (ileś tam zer) może to dobrze się zgrać. Na razie mam Focala TN51 i mam nadzieję, że wystarczy mi razem ich brzmienie bo go lubię, ale dobrze by zobaczyć jakieś rady :padam:

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Myślę,że powinien sobie poradzić :zawstydzony: . Głośniki nabyłem drogą kupna :wink: do pana M.Lis'a.

Masz może więcej jakichś danych o tych głośniczkach, wykres etc. Wiem, że są robione pod indywidualne zamówienia, ale trochę ogólników tj. np. ta moc etc, chętnie bym przyjął. Albo Ja jestem za głupi albo google nie chce mi nic powiedzieć :wstyd:

 

I sądzisz , ze ktoś zamówił sobie głośniki 8R z myślą o samochodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosniki te maja 40wat przy 8omach

Sam wzmacniacz 75wat przy 4omach wiec przy 8omach bedzie miało prawie 40wat

 

Skad masz taki zacny głosnik?

 

Nie mogłem ...

Głośnik (najprawdopodobniej jedna sztuka) ma WYTRZYMAŁOŚĆ mocową równą 40 W a ich układ indukcyjno-mechaniczny (środowisko pracy głośnika mam tu na mysli głównie obudowę, również ma wpływ na jego parametry stricte elektryczne) przedstawia sobą impedancję znamionową 8ohm (w niektórych przypadkach będzie ona bardzo odbiegająca od tej "ustalonej" znamionowej).

Zomer 1980 z całym szacunkiem dla Twej wiedzy ale NIE MIESZAJ w to ohmów !!!One są ważne ale do pozyskania z zasilania odpowiedniej mocy, natomiast cewka tego grajka została zaprojektowana na "przyjęcie" mocy 40 W ...i kropka.

Nie ma też reguły (nawet dla produktów dziadza Gorlicha :rotfl: ), że głośnik najlepiej zagra przy dostarczeniu tej papierkowej mocy 40 W, może okazać się, że najzacniej będzie kiedy "przetworzy" 25-30 W a równie dobrze może to być watów 60.

 

Kamul...trochę tam się w życiu słuchało :wstyd: , stuff Görlicha jak mówisz przeważnie jest "zestawiany" z tweterami Scana i "pędzony" Genesisem więc coś tam musi w tym być bo zestawienie takie przwaznie wychodziło od ..."mądrej, tęgiej i osłuchanej" głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie będę szukał czegoś mocniejszego. Może ktoś miał kontakt, wie pod jakimi piecami dobrze grały etc.

 

 

VK 170 niestety gra dobrze ale tylko w domu.. paru aut z nim słuchałem włącznie ze swoim i to nie były udane koncepcje. A te z gieńkami, nigdy nie były za szczęsliwe. Podobno grały... ale nigdy podczas odsłuchu.

 

 

Zamiast zmieniać ten piec mógł byś go trochę przegrzebać. Szkoda go marnować , ma dość duży potencjał.

 

No i.... pilnował bym prądu w aucie... DCX 600.4 lubi zmienić się w spawarkę .

Edytowane przez wau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu głośnik 8ohm nie jest odpowiedni do samochodu? Pytam serio bo sam goniłem subwoofer w 8 ohm i było bardzo dobrze i ze świetną kontrolą.

 

Zastanawiam się czy w ślad z impedancją , ten głośnik pozostałymi parametrami jest przeznaczony do zabudowy w drzwiach samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy w ślad z impedancją , ten głośnik pozostałymi parametrami jest przeznaczony do zabudowy w drzwiach samochodu.

Tutaj się z Tobą zgadzam. Po pierwsze czy jest przeznaczony do pracy w drzwiach a po drugie czy wilgoć mu nie szkodzi.

Edytowane przez Woolly24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VK 170 niestety gra dobrze ale tylko w domu.. paru aut z nim słuchałem włącznie ze swoim i to nie były udane koncepcje. A te z gieńkami, nigdy nie były za szczęsliwe. Podobno grały... ale nigdy podczas odsłuchu.

 

Dopiero po zastosowaniu pasywnego układu zmieniającego ogólna równowagę tonalną tego głośnika i ze wzmacniaczem Sony M50 w trybie non NFB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gliwicach stało niedawno Stilo ze "sreberkami" w drzwiach, czy to "te sreberka" ? Jeśli tak , to przedmówca skrobie pewnie coś więcej ;)

 

PS: no i czy te VK nie pykają w sławetnej Skodzinie Michała ..no wiecie tej w której "nie trzaska się drzwiami" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je bo chciałem posłuchać jak to gra :zawstydzony: jak i większość swoich sprzętów. Myślę, że to część tego hobby. Niestety do zakupu znalazłem tylko 8Ohm no i takie są. Czy się nadają w drzwi :kijemgo: ... hmmm... nie wiem bo jak dla mnie trochę nie wyglądają, ale zamontować spróbuję.

 

Btw. tak to takie "sreberka" :ph34r:

 

Co do ich grania z SS,cóż nie miałem okazji posłuchać, ale będę miał z Focalami, a nóż mi podpasuje :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je bo chciałem posłuchać jak to gra :zawstydzony: jak i większość swoich sprzętów. Myślę, że to część tego hobby. Niestety do zakupu znalazłem tylko 8Ohm no i takie są. Czy się nadają w drzwi :kijemgo: ... hmmm... nie wiem bo jak dla mnie trochę nie wyglądają, ale zamontować spróbuję.

 

Btw. tak to takie "sreberka" :ph34r:

 

No i co Ci odpowiedzieć :/ , istnieje jedna szansa na 100.000 , aby coś co nie zostało zrobione do tego , zagrało jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości!

Kolega chciał się pochwalić a reszta Strefowiczów bezczelnie zaczyna wypytywać go po co i dlaczego!

Wiadomo, że prawdziwie wysoki poziom SQ można osiągnąć tylko serią kosztownych zakupów uwieńczonych równie kosztownymi odsprzedażami! Jak mówi powiedzenie: to co dobre musi być drogie (choć podobno w drugą stronę się nie sprawdza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości!

Kolega chciał się pochwalić a reszta Strefowiczów bezczelnie zaczyna wypytywać go po co i dlaczego!

Wiadomo, że prawdziwie wysoki poziom SQ można osiągnąć tylko serią kosztownych zakupów uwieńczonych równie kosztownymi odsprzedażami! Jak mówi powiedzenie: to co dobre musi być drogie (choć podobno w drugą stronę się nie sprawdza).

 

Nie koniecznie chwalić, bo post mój nie tego dotyczył. Naczytałem się superlatyw o tych głośnikach i się skusiłem. Jak to wyjdzie to się okaże. Nie miałem niestety okazji zakupić 4Ohm i mam nadzieję, że te 8 też dadzą radę. A jak nie, to zawsze można zostawić je w domu, albo sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go już 2 rok jakichś zmian w spawarkę nie zauważyłem :rotfl: Ok. Możesz to wyjaśnić.

 

 

zagrał bym w takim wypadku w totka. Ten piec jest straszliwie wrażliwy na niskie napięcie . Pilnuj tego szkoda by było tych sreberek.

 

Nie wiem czy to długo ,ale miałem te równolegle z oficjalną premierą w las vegas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...