Skocz do zawartości

Który wzmacniacz Peiying czy McHammer


Vesper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na koniec powiedzcie mi co ma nazwa sprzętu do jego jakości, sprawności i w ogóle?

 

 

Nazwa nic proponuje posluchac....

 

 

Nie każdy jest wyczulony jak wy na punkcie jakości muzyki

 

 

No fakt nam minimum nie wystarcza.....

 

że jakis wzmacniacz czy głośnik na wykresie jest lepszy.

 

 

No wlasnie nas te "wykresy" nie interesuja bo sluchamy muzyki i wyrabiamy sobie opinie dzieki jakim elementa brzmi lepiej....

 

 

a wiele ludzi ich wychwala i to nie tylko u nas bo i jak widze to niemcy tez sobie zachwalają

 

 

 

Skoro juz teoretyzujesz opierajac sie o opinie innych nie posiadajac wlasnej wiedzy to poczytaj uwaznie kiedy pizdzing jest uznawany za dobry wybor...

 

 

Co do mozliwosci przebicia sie malych firm tio jak najbardziej ale za takie firmy uwazam manufaktory ktore stawiaja na jakosc a nie ilosc a nie ogromne produkcje chinszczyzny do marketow po niskich kosztach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok to wytłumaczcie mi ostatecznie dlaczego tak kurczowo trzymacie się znanych firm? Czy innem mniejsze firmy nie mają prawa wbić się na rynek. Przykładowo ten cała polska firma z strasznie skośna nazwą PeiYing. Wy mówicie że jest do d... a wiele ludzi ich wychwala i to nie tylko u nas bo i jak widze to niemcy tez sobie zachwalają. Wydaje mi sie że to jest tak jak u mnie. Jestem informatykiem z mocnym naciskiem na grafike i jeśli widze nową kartę graficzną o 5% wydajniejsza od starszej ale o 1tys droższą to ide w zaparte i biore bo to lepsze. Duzo firm oferuje te same produkty o tych samych parametrach bądź zblizonych ale dużo taniej ze względu głównie na to że klient nie musi płacic za markę nazwę!

 

 

Tak samo nie rozumiem co jest takiego złego w tych hertzach? Ja je złożyłem i jestem pod ogromnym wrażeniem jak czysty dźwięk jest na tych głośnikach i jak mocne są...Przód nimi miałem jakies głosniki Volvo Dwudrożne współosiowe i były i w drzwiach i w półce i grały tez bardzooooo przyzwoicie i nie mogłem narzekać a jeszcze dodam że miały 10cm. Nie każdy jest wyczulony jak wy na punkcie jakości muzyki że jakis wzmacniacz czy głośnik na wykresie jest lepszy. Najlepsze jest to że większość z was na oczy nie widziała tych sprzętów... Każecie czytać FAQ Nazara no i co czytam i co tam jest same definicje i troche opisane jak budować skrzynie. Jak mi to ma niby rozjaśnić sprawę?

 

 

Na koniec powiedzcie mi co ma nazwa sprzętu do jego jakości, sprawności i w ogóle? A co JBL taka chwytliwa nazwa? Nie tylko tyle że na rynku jest długo i sa ludzie juz przyzwyczajeni do marki....

 

Kolego zrozum ze teraz za 200-300zł nie Kupisz dobrego wzmacniacha Dobry nowy bedzie kosztować cie 1000-2000zł

Stare wzmacniacze z lat 90r były robione na jakość a nie na wyglad teraz priorytetem firm które sprzedaja wzmacniacze za 100-200zł jest naklepanie jak najwiecej i sprzedac jak najwiecej nie patrzac na ich jakość... :/

Dobry wzmacniacz który teraz mozna kupić nawet za 100-300 Mowie o Alpine 35XX, Kenwood KAC lub PS Sony XM ze złotej i czarnej serii (wymieniłem tylko pare:D bo jest ich wiecej... )Myslisz ze kiedyś kosztowały Tyle samo co teraz ?

Nie... Kiedyś zeby kupić któryś wzmacniacz z tych co wymieniłem trzeba było oddać swoja miesieczna pesje..

 

Wiec zrozum ze nie kupisz dobrego wzmacniacza nowego za 200zł

 

Mowisz o głosnikach...Fakt Hertz dobra firma Jesli Kupiłeś te wspołosiówki i Ci odpowiadaja to Ok nic nie mam do Ciebie Wazne abyś Ty był zadowolony

Ale lepszym rozwiazaniem napewno byl by przedni normalny zestaw Tweeter woofer zwrotnica(o wielkosciach parametrach itd. juz nie bede wypisywac ) i pomyśl sobie ze to jeszcze lepiej By zagrało niz te wspoł osiówki...

 

Poprostu za mało autek osłuchałes

dla mnie tez kiedyś super grało ...wspól osiówki 13cm w podszybiu do tego jeszcze w połce na tyle jakieś wspólosiówki A nawt jeszcze jeden tweeter dokładałem... i zasilane radiem z pierdonki

W bagażnik poszła skrzynia blaupunkta z tych seryjnie klepanych I mi grało zaje*** Ale teraz jak takie coś słysze u kogoś to mi sie rzygać chce :krzeslem:

 

Nie powiem głosniki na tyle to nie jest ZŁO ale trzeba je umieć dobrze ustawić (wysiszyc ,czasuwka sie pobawić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesper nie czepiaj sie ze promujemy jakies firmy czy produkty- my wybieramy z danych firm ich ODPOWIEDNIE produkty.. Wybieramy po to aby nie placic kasy za cos-co nie jest tyle warte..

Ty mowisz ze za 200zł kupiłbys TO- a my ci podpowiadamy ze lepiej kupic TAMTO

 

Kazda firma ma poprostu swoje perełki i nie musi to kosztowac zaraz 1000zł

Niemcy wcale tak nie reklamują peiyinga to tylko taka autosugestia-peiying to produkt na rynek polski tak naprawde.

Voice kraft to tez pomysł polski..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rj. możesz rozwinąć o co Ci chodzi?

 

 

Wracając do sedna sprawy byłem teraz w aucie robic testy i zauważyłem że głosniki nie dają rady albo radio na bardzo niskich częstotliwościach. Puszczałem różne kawałki i ogólnie wszystko super ale kawałek I love bass" Bassotronic strasznie żęźił i bardzo nie czysto grał w porównaniu do tego co słyszałem na domowym sprzęcie. Więc teraz sie tak zastanawiam czy może jednak spróbować tych odseparowanych. Czy one naprawde czyściej graja i mają lepszy bass?

 

Za czym sie rozglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze "rzezi " jest wypadkowa dwóch rzeczy - jakości glosnikow oraz tego, ze zasilane są samym radiem. Po prostu przy większej glosnosci wbudowany w radio wzmacniacz nie daje już rady i znieksztalca dźwięk. Poza tym testowanie takich maluchów tego typu kawalkami troche mija się z celem ;) Jesli chcesz jakiś w miarę sensowny zestaw glosnikow za niewielkie pieniądze to poszukaj zestawu odseparowanego firmy GMS . Powiem ze jak za taka kasę to naprawdę grają ok. Do tego jakiś używany wzmacniacz z czarnej serii alpine i uśmiech pojawi się na Twojej twarzy. Ale przedtem poszperaj na forum - naprawdę sporo tu poobnych do twojego tematów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw wszystko na zero.. Zrobiłes nic innego jak przesterowanie dzwieku. Po to są wzmacniacze i subwoofery ewentualne lekkie podbicie, dodanie basu a nie wybieranie funkcji max.. Kenio ma skale do 35-podejzewam ze juz przy 25 zaczyna ci trzeszczec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze.

Te głośniki Hertza DCX 165 to jest prawie dokładnie to samo co DSK 165 tylko są wykastrowane z tej mini zwrotnicy i mają na stałe tweeter zamocowany na środku.

Jeśli ustawić tweeter w tej samej linii co woofer to gra to bez zwrotnicy (tylko kondensator) identycznie - wiem bo porównywałem i nie sposób odróżnić który jest który. Ze zwrotnicą testów porównawczych DSK/DCX niestety nie robiłem bo nie miałem jej w ręku. Dodam że DCX był nówka z pudełka a DSK jedną sztukę miałem z odzysku - druga niestety przy kolizji drogowej się skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście ale to się robi brazylijska telenowela o Mariolli McHammer z domu Piżdżing zasilającej głośniki współosiowe :rotfl: .

Vesper przeczytaj FAQ ze zrozumieniem, pojedź na spot posłuchać innych aut i ..... znów przeczytaj FAQ i .......

 

i jak już zrozumiesz o co chodzi użyj szukajki w celu znalezienia odpowiedzi dlaczego inni na tym forum nie mają Mariol McHammer (i nie chcą) i rzadko kto ma wzmacniacze przekraczające moc 100 Wat na kanał i nikt nie chce tu kupować głośników współosiowych ani na przód ani na tył ani na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście ale to się robi brazylijska telenowela o Mariolli McHammer z domu Piżdżing zasilającej głośniki współosiowe :rotfl: .

Vesper przeczytaj FAQ ze zrozumieniem, pojedź na spot posłuchać innych aut i ..... znów przeczytaj FAQ i .......

 

i jak już zrozumiesz o co chodzi użyj szukajki w celu znalezienia odpowiedzi dlaczego inni na tym forum nie mają Mariol McHammer (i nie chcą) i rzadko kto ma wzmacniacze przekraczające moc 100 Wat na kanał i nikt nie chce tu kupować głośników współosiowych ani na przód ani na tył ani na bok.

 

Zgadzam sie z Grzegorzem.Dwa tematy po 15 stron a tak naprawde nie ma co czytac,im wiecej czytam tym wiecej nie wiem o co chodzi i wydaje mi sie ze jestem :zabawa: Kto nie czyta FAQ od razu z nim do wora :P Wszyscy podpowiadaja , tlumacza a jeden z drugim dalej swoje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz1969 dokładnie o to chodzi.

Albo:

1. Vesper robi sobie jaja zakładając temat taki jak ten. (patrz: podpucha)

2. Nie do końca rozumie to, co staracie się mu przekazać i to wywołuje delikatną frustrację.

 

Nie obrażaj się na mnie kolego Vesper, to moje całkowicie subiektywne odczucia, niebędące odczuciami ogółu.

 

PS

Przepraszam za odpowiedź nie na zadany temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesper ja u ciebie nie zauwazyłem ze pisałes cos o wytłumieniu..

 

kenwood allegro

hertz allegro

i zostaje ci kasa na kable na nie tez trzeba zaplacic kilka złoty a nie takie za 30zl..

Wszystkie rzeczy spisane z allegro są wybrane przypadkowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie mogę, w ogóle po co tutaj pisać skoro jak Grzegorz napisał to przypomina brazylijską telenowelę, dwa tematy łącznie 5 stron pisania o dupie marynie. Polecają odseparowany - ląduje współosiowy, polecają zamiast chińskiego szajsu normalne piece - odwet czemu one niby złe są jak kosztuję niewiele i mogą być dobre bo jakaś tam karta grafiki firmowa może być tak samo wydajna jak nie firmowa. Kurde klapki na oczach i nic więcej, mnie to nie obchodzi czy urażam Cię kolego tym postem, Wszyscy starają się Tobie dobrze radzić. Słuchaj jeżeli chcesz mariolę czy hchamera to kup go sobie i ciesz się tym - to ma Ciebie zadowalać a nie Nas tutaj obecnych, lecz zlituj się i zakończ pisanie w tym temacie.

P.S miałeś już nie raz wyraźnie napisane, że głośniki potrzebują zasilenia bo radio ma bardzo słaby fabryczny wzmacniacz - to czemu dziwisz się że one nie grają tak jak byś chciał. Po co od razu chcesz je zmieniać na inne skoro to i tak wiele nie da. Poczytaj tematy na forum i jak już kilka osób mówiło FAQ Nazara, wtedy wszystko Ci się poukłada w głowie jak należy. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...