Skocz do zawartości

Który wzmacniacz Peiying czy McHammer


Vesper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koniec w końcu posłuchałem waszej rady i dziś zainstalowałem w przednie drzwi głośniki Hertz DCX 165. Radio kenwood btc40u. Głośniki graja po prostu rewelacja i dźwięk powala już na samym radiu. Dołoze jeszcze jakiś sub do bagażnika i jestem zainteresowany dwoma wzmacniaczami.

 

McHammer http://allegro.pl/2700w-system-4-0-promocja-f-vat-i1292630448.html

 

oraz

 

Peiying Alien http://allegro.pl/wzmacniacz-peiying-alien-a4e76r-na-4-duze-woofery-i1281218302.html.

 

Co lepiej wziąść? Pewnie doradzicie i tak coś z poza mojej skromnej listy ale Peiying mniue interesuje ze względu na osiągi a Mchammer po prostu idealnie pasuje mi do wnętrza kolorystyką ( wiem jak baba....)

 

Co doradzicie panowie oraz panie jeśli tu są????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie mam wygórowanych oczekiwań muzycznych Chce po prostu dosilić powyższe głośniki oraz podłączyć w bliskiej przyszłośći jakąś skrzynię. Słucham głównie muzyki elektronicznej, techno, house itp.

I jeszcze pytanie do tego zestawu jaką skrzynię wziąść? Sprawa trochę pilna bo jutro mam jechać po wzmacniacz i musze sie zdecydować który wziąść!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x350 W RMS przy nie wiadomo jakim obciazeniu..no no ... Toz to kable 50 mm kw potrzebne i alternator ok 160 A żeby ta elektrownie zasilić ;) I ta cena za 1kW .. Bajka ! A może wzmacniacz Ania będzie lepiej brzmiał ? ;) Widzę chłopie ze nie bierzesz do siebie tego co się do Ciebie mówi . " przyzwoita moc " ?? 350W ( teoretyczne ) RMS do tych Hertz'ow ?? Jesli Ci się podoba to bierz i nie pytaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tym wzmacniaczu Mariola mrf-v12 ma dość przyzwoitą moc i niska cenę http://allegro.pl/2700w-system-4-0-promocja-f-vat-i1292630380.html

 

Może powiem w ten sposób... kup cokolwiek firmowego, nawet używkę - blaupunkt, magnat, carpower, jbl, axton, alpine, kenwood

 

Nawet jak będzie to sprzęt z niskiej półki to pewnie i tak zagra lepiej niż Mariola albo Alien :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesper powiem ci tak.. Widzisz tylko cos co ci chinol napisze.. Jaka moc? To gown* ma tylko 4x50wat w rmsie. Jest zbudowane na ukladach magnata..

200zł=200wat.. Nie ma cudów abys kupił cos super w takiej cenie chyba z uzywki. Jezeli ktos buduje cos w takiej cenie-owszem mozna miec i 400wat za 200zł.. Ale stabilnosc zerowa, jakosc zerowa, to tak jak wycisnac z silnika malucha 100kucyków.. Ciekawe jak daleko ujedziesz... Zakładasz ten post i ludzie zaczynaja sie denerwowac..

 

Dam ci rade-nie zakladaj nowego postu.

Uzupełnij ten i napisz ile masz do wydania na całosc czyli:

1-wzmacniacz

2-subwoofer

3-kable

 

Zebranie tej całe kwoty do kupy daje wtedy szerszy i dokładniejszy opis całego problemu bo jak myslisz ze kupisz za 200zł zestaw o mocy 4x400wat rms to nawet niewiesz ze cos takiego potrzebowało by realnie z 250A zeby wycisnac takie 2kw w mostkach a wymiana alternatorów i okablowania na takie cos to wydatek duzo wiekszy niz ten sprzet..

 

Usiadz spokojnie i zastanów sie nad realnymi funduszami, bo za chwile padniesz falą dowcipów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja nie pisałem że chce jakis super wydajny wzmacniacz 1000W w RMS. Chce po prostu zasilić te hertze które mają po 60W rms i do tego dorzucić jakiś sub. Chce wydać max 800zł na wzmacniacz i skrzynie. Wlaśnie widze że tu na forum istnieje jakaś tendencja do wysmiewania innych ale mnie to nie rusza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wysmiewania innych ale mnie to nie rusza.

 

nie śmiejemy się z innych, tylko z ich wyborów ala wzmacniacz piździng czy mariolla :D

 

Zwyczajnie bawi nas to, że ktoś nowy w CA nie czyta tego, co jest napisane na forum, tylko na upartego pcha się w piździngi, mariole czy inne produkty firmy "made in stodoła". Zobacz, że w Twoim budżecie możesz kupić solidniejsze zabawki. Masz dużo kasy do wydania na wzmacniacz i skrzynię, to poczytaj tematy na forum. Od tego ono właśnie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec powtorze posty kolegow , poszukaj , starej alpine , philipsa , kenwooda , pioniera , sony ( nie xpload) i juz masz przod zalatwiony zostaje ci jeszcze jakies 650zł na suba i wzmak pod niego , wybor suba i wzmaka to juz kwestia czego oczekujesz czy dudnienia czy chcesz sluchac muzyki.... Chcoc po wyborze glosnikow z przodu raczej nie ma sie co spodziewac poprawnego przekazu muzyki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilania przodu i tyłu- mozna zrobic zakup 2 wzmaków. Jeden wzmacniacz 2kanałowy typu 2x50 zasili przód, drugi typu 2x75 w mostku zasili subwoofer. To ze kupisz jeden 4kanałowy nie znaczy ze bedzie duzo tanszy..

Jest jeszcze jedna mozliwosc - zakup uzywanych dobrych wzmacniaczy na forum.

Masz dział Sprzedaz i mozna czasami kupic cos dobrego, uzywanego, u osob do ktorych nie ma zadnych zastrzezen, i czasami bywa tak ze ten sprzet bedzie chodził rownie długo jak nowy kupiony w sklepie.

Oczywiscie do tego dochodza twoje umiejetnosci bo czesto bywa tak ze ktos sie mało zna i to spali i ma pretesje do sprzedajacego.

Widac ze mało sie znasz wiec nie rob nic na siłe, duzo sie pytaj, jak masz kogos w okolicy z forum-podjedz do niego, postaw mu flaszke i nie strugaj wariata- zrób to sam a'la Słodowiec.. GOOGLE

Wybierz typ muzyki jakiej najczesciej słuchasz ale jak słuchasz uniwersalnie-prostym rozwiazaniem bedzie cos w skrzyni closed 10" ci wystarczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to wytłumaczcie mi ostatecznie dlaczego tak kurczowo trzymacie się znanych firm? Czy innem mniejsze firmy nie mają prawa wbić się na rynek. Przykładowo ten cała polska firma z strasznie skośna nazwą PeiYing. Wy mówicie że jest do d... a wiele ludzi ich wychwala i to nie tylko u nas bo i jak widze to niemcy tez sobie zachwalają. Wydaje mi sie że to jest tak jak u mnie. Jestem informatykiem z mocnym naciskiem na grafike i jeśli widze nową kartę graficzną o 5% wydajniejsza od starszej ale o 1tys droższą to ide w zaparte i biore bo to lepsze. Duzo firm oferuje te same produkty o tych samych parametrach bądź zblizonych ale dużo taniej ze względu głównie na to że klient nie musi płacic za markę nazwę!

 

 

Tak samo nie rozumiem co jest takiego złego w tych hertzach? Ja je złożyłem i jestem pod ogromnym wrażeniem jak czysty dźwięk jest na tych głośnikach i jak mocne są...Przód nimi miałem jakies głosniki Volvo Dwudrożne współosiowe i były i w drzwiach i w półce i grały tez bardzooooo przyzwoicie i nie mogłem narzekać a jeszcze dodam że miały 10cm. Nie każdy jest wyczulony jak wy na punkcie jakości muzyki że jakis wzmacniacz czy głośnik na wykresie jest lepszy. Najlepsze jest to że większość z was na oczy nie widziała tych sprzętów... Każecie czytać FAQ Nazara no i co czytam i co tam jest same definicje i troche opisane jak budować skrzynie. Jak mi to ma niby rozjaśnić sprawę?

 

 

Na koniec powiedzcie mi co ma nazwa sprzętu do jego jakości, sprawności i w ogóle? A co JBL taka chwytliwa nazwa? Nie tylko tyle że na rynku jest długo i sa ludzie juz przyzwyczajeni do marki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten dalej swoje .. Ręce opadają .. Kto Ci powiedział ze trzymamy się znanych marek ?? Słyszałeś kiedyś o zapco , Macintosh , nakamichi , brax ?? To są mało znane firmy u nowicjuszy CA którzy zapatrzeni są w swiecidelka z media markietu a które uznawane są za produkujące sprzęt z wyższej półki. Nikt nie poleca Ci marek ale konkretne modele czy serie !! Czytaj ze zrozumieniem ! Przykład - nowy wzmacniacz X marki Alpine za 400 zł leży i kwiczy w porównaniu ze wzmacniaczem Y ze starej serii za 200 zł . Czemu uczepili się tych glosnikow wspolosiowych ?? Czemu 99% użytkowników nontuje zestawy odseparowane ? Myślisz ze to tylko taka moda ?? Brak Ci podstaw a probujesz udowodnić ze wiesz lepiej. Nikt Cię nie wysmiewa ale próbuje bezinteresownie pomoc MĄDRZE (!) wydać Twoje pieniądze wiec albo słuchaj rad albo kup co się bardziej świeci .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to wytłumaczcie mi ostatecznie dlaczego tak kurczowo trzymacie się znanych firm? Czy innem mniejsze firmy nie mają prawa wbić się na rynek. Przykładowo ten cała polska firma z strasznie skośna nazwą PeiYing. Wy mówicie że jest do d... a wiele ludzi ich wychwala i to nie tylko u nas bo i jak widze to niemcy tez sobie zachwalają. Wydaje mi sie że to jest tak jak u mnie. Jestem informatykiem z mocnym naciskiem na grafike i jeśli widze nową kartę graficzną o 5% wydajniejsza od starszej ale o 1tys droższą to ide w zaparte i biore bo to lepsze. Duzo firm oferuje te same produkty o tych samych parametrach bądź zblizonych ale dużo taniej ze względu głównie na to że klient nie musi płacic za markę nazwę!

to popatrz na parametry takie jak DF wzmacniaczy piździnga. Te wzmacniacze nie mają kontroli nad głośnikiem, przez co i głośnik i wzmacniacz mogą zostać uszkodzone.

Niech sobie ludzie to wychwalają... skoro jadą do sklepu CA i ktoś im to sprzedaje jako super sprzęt, to ja na to nic nie poradzę. Laikowi można wszystko wmówić. Ot chociażby ten Twój przykład z komputerem. Sprzedawca może stanąć na głowie i mówić, że to jest lepsze, a to gorsze. Co z tego, jeśli wszystko jest podyktowane jego zarobkiem. Np. na tańszej karcie zarobi 150 pln, a na tej o tysiąc droższej tylko 90 PLN. To wiadomo, że sprzeda to, co mu przyniesie zysk. Podobnie z takim piździngiem. Poza tym w Polsce każdy chce mieć najwięcej, za jak najmniej. I dostaje takiego aljena, 30000000 wat pmpo za 200 PLN. Tyle, że ten wzmacniacz NIGDY tyle mocy z siebie nie wydobędzie. Nawet gdybyśmy to rozpatrywali w innych jednostkach :P.

 

Tak samo nie rozumiem co jest takiego złego w tych hertzach? Ja je złożyłem i jestem pod ogromnym wrażeniem jak czysty dźwięk jest na tych głośnikach i jak mocne są...Przód nimi miałem jakies głosniki Volvo Dwudrożne współosiowe i były i w drzwiach i w półce i grały tez bardzooooo przyzwoicie i nie mogłem narzekać a jeszcze dodam że miały 10cm. Nie każdy jest wyczulony jak wy na punkcie jakości muzyki że jakis wzmacniacz czy głośnik na wykresie jest lepszy. Najlepsze jest to że większość z was na oczy nie widziała tych sprzętów... Każecie czytać FAQ Nazara no i co czytam i co tam jest same definicje i troche opisane jak budować skrzynie. Jak mi to ma niby rozjaśnić sprawę?

 

No właśnie widać, że nie rozumiesz ani zdania z tego FAQ. W tym dokumencie jest dokładnie wyjaśnione dlaczego nie powinno się kupować głośników wielodrożnych.

 

No ale przecież najważniejsze, żeby się właścicielowi podobało :)

 

Najlepsze jest to że większość z was na oczy nie widziała tych sprzętów

Nie muszę widzieć tych "sprzętów" aby wiedzieć, do czego się nadają. Wystarczy rzut oka na zdjęcie, parametry, trochę wiedzy i od razu widać, co jest czego warte. Głośnikom wielodrożnym (poza małymi wyjątkami np. Morel Integra Ovation) mówimy NIE. Dlaczego? przeczytaj FAQ nazara :)

 

Na koniec powiedzcie mi co ma nazwa sprzętu do jego jakości, sprawności i w ogóle? A co JBL taka chwytliwa nazwa? Nie tylko tyle że na rynku jest długo i sa ludzie juz przyzwyczajeni do marki....

 

Marki nie grają, grają ich produkty. JeBieL był kiedyś dobry, obecnie produkuje masowo to samo co piździng tylko ceni się więcej. Ogólnie CarAudio jest jak wino. Im starsze, tym lepsze. JBL, Infinity itp. marki są przereklamowane. Nie ma sensu kupować ich nowych produktów, oczywiście to moje zdanie na ten temat, ponieważ ich NOWE produkty są KIEPSKIE.

Odkąd księgowi projektują głośniki i wzmacniacze nie ma sensu ich kupować. Możemy się cieszyć, że na rynku wtórnym jest dużo bardzo dobrego sprzętu.

 

Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...