Skocz do zawartości

Trudny wybór na przód.


bordowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sony i cenowo i mocowo pasuje

tylko jakościowo niebardzo...poszukaj w tych pieniądzach lepiej jakiejś Alpine z czarnej serii jak kolega radzi albo innego klasyka od kenwood'a np, a Sony z serii Xplod to lepiej szerokim łukiem omijaj. Może coś ze stajni RF :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zdecydowanie hsk, moim zdaniem to wyzsza klasa od pozostałych :) jak przyjma dobre waciki w dobrze zrobionych drzwiach to potrafia sie podobac, tweeter takze nie jest najgorszy ale ten wykop!

 

Ale lubia moc 150dobrych rms na kanał i pokazuja co potrafia;)

 

uniwersalne, praktycznie w kazdym rodzaju muzyki daja sobie dobrze rade:)

 

Oczywiscie ciagle mowimy o takich pieniadzkach i sprzecie nowym:) w tej cenie(oprocz mega rzadkich okazji) nie kupi sie nic lepszego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę bo mam jeszcze pytanie o wzmacniacz do hsk czy ten alpine byłby dobry http://allegro.onet.pl/wzmacniacz-alpine-mrp-f240-4-kanalowy-i1295823228.html ALPINE MRP F240

tylko nie wiem czy warto brać bo musiałby być zmostkowany a ktoś kiedyś mi odradzał mostkowanie ze względu na zniekształcenia.

 

Brak podpisanego linku

warn

pozdro Gilotyn@

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ogólnie przeciwnikiem mostkowania wzmacniaczy do zasilania przodu.

Uzupełnij profil o miasto lub podjedź na jakiś spot aby posłuchać kilka wzmacniaczy.

Jak masz nie daleko do mnie to ..... też możesz podjechać jakąś 2-kanałówkę pewnie znajdę w piwnicy abyś mógł posłuchać :wstyd: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

takie pytanie jeszcze: Wiem, że było mnóstwo tematów o tych głośnikach, ale nie było bezpośredniego, który wystawi je na pojedynek. Co byście wybrali, niech każdy wyrazi swoje zdanie (mile widziane wypowiedzi na temat gry danego systemu, porównujące je w każdym rejestrze):

- Hertz HSK,

- Morel Tempo 6,

- DLS R6A.

 

Grało to będzie pod Clarionem (z serii DXZ lub DRX), wzmacniacze dobierze się później (do bi-ampu).. Muza: reggae, rock, dobry hh. Słucham waszych zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem HSK lub Tempo, R6A to woofer ma fajny do 3-waya chociaz nie sluchalem zestawu w sumie. HSK ma fajny woofer, fajnie kopie w rocku a i tweeter bo spokojnym wzmakiem i dobrym clarionem bedzie sympatyczny, Tempo nieco mniejszy wykop moze ale tweeter zacny i pod radiem Alpiny i tak daje rade :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ogólnie przeciwnikiem mostkowania wzmacniaczy do zasilania przodu.

Dlaczego?

/ W jakim rozumieniu "przodu" - zestaw ze zwrotnicą pasywną czy głośniki budujące scenę jako cała grupa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

/ W jakim rozumieniu "przodu" - zestaw ze zwrotnicą pasywną czy głośniki budujące scenę jako cała grupa?

 

 

O tym dlaczego w jednym z tematów na tym forum pisał : Powalla , Ukashec i jeszcze ktoś jakiś maniak CA .... wystarczy poszukać :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym dlaczego w jednym z tematów na tym forum pisał : Powalla , Ukashec i jeszcze ktoś jakiś maniak CA .... wystarczy poszukać :wink: .

Ja chciałbym znać twoje zdanie, skoro jesteś przeciwnikiem :)

 

większa moc to nie wszystko przy mostku spada df (chyba) no i niestety uciekają szczegóły

DF to nie wszystko :) Paradoksalnie, wszelakie przesłanki świadczą o tym, że szczegółów przybywa - trzeba tylko wiedzieć, gdzie taki mostek zastosować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk, na SCA to ja byłem tą trzecią osobą która wypowiedź dwóch poprzedników uzupełniła :zawstydzony: i to jest moje zdanie.

Na ten temat zresztą pisałem znacznie wcześniej na Elektrodzie .... wystarczy poszukać.

Co do DF to z własnych doświadczeń napiszę tylko, że przy braku pasywnej zwrotnicy w torze tweeter-a przy wysokim DF wzmacniacza oraz umiejętności budowania systemu aby ten DF w jak największym stopniu zachować jego gra staje się bardzo ostra. Także przy zastosowaniu pasywnych zwrotnic nie zawsze wysoki DF daje oczekiwany pozytywny wpływ w torze tweeter-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ktoś jakiś maniak CA ....

[...]

Kamyk, na SCA to ja byłem tą trzecią osobą która wypowiedź dwóch poprzedników uzupełniła :zawstydzony: i to jest moje zdanie.

Zawile prawisz a jam leniwy i szukać nie zwykł :)

 

To ja dodam trzeci z powodów na nie :

Przy pracy w mostku końcówki wzmacniacza pracują przy niższej impedancji obciążenia czyli np 2 Ohm zamiast 4 Ohm. Przy niższej impedancji obciążenia niższa jest sprawność wzmacniacza tzn . że np. do wyprodukowania mocy 30 Wat RMS przy połączeniu bez mostkowania wzmacniacz zużyje np. 40 Wat a przy połączeniu w mostku 50 Wat -> Przez większe zapotrzebowanie na prąd :

1) Następują większe spadki napięcia na kablach (zależne są one od przepływającego prądu ;

2) Wzmacniacz bardzie się grzeje (niższa sprawność).

Łeeeeee i o to chodziło? :/ Tyle szukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...