Skocz do zawartości

Trudny wybór na przód.


bordowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po spędzeniu kilku dni na czytaniu różnego rodzaju opinii na temat zestawów przednich mam mały mętlik w głowie.

Szukam zestawu pod wzmacniacz, drzwi będą wygłuszone a muzyka jaką słucham to najczęściej czarny HH, od czasu do czasu jakieś hity ostatnich czasów.

Mam dylemat bo budżet jakim dysponuję na same głośniki to 400zł,

Co możecie mi doradzić z tego grona?

 

Vibe Black Air 6

 

Hertz HSK - (w sklepie internetowym "Profet" są po cenie 400zł ale mam jakieś dziwne obawy, że może być jakiś haczyk, czytałem na forum, że były przypadki poróbek:/

 

Morel Maximo 6,5

 

Powerbass L-60C

 

Rainbow SLX 265

 

Najbardziej gdzieś zachęcają mnie Hertz'y ale z wielu przeczytanych opinie na forum boję się tych tweeterów:(

Dużo pochlebnych opinii wyczytałem o tych Vibe'ach

Najmniej do mnie przemawia Rainbow

 

Proszę o jakieś rady bo chciałbym jak najszybciej zamówić coś ale ciągle mam dylemat aby nie popełnić jakiegoś błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najbardziej gdzieś zachęcają mnie Hertz'y ale z wielu przeczytanych opinie na forum boję się tych tweeterów:(

HSK i SLX to między nimi bym wybierał-reszta poza stawką.Zapewniam Cię że tweetery w HSK są najlepsze z całej grupy.Trzeba umiejętnie dobrać system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze najpierw powiedz jakie radio i wzmacniacz bedzie? bo tak jak Radek powiedzial

 

tweetery w HSK są najlepsze z całej grupy.Trzeba umiejętnie dobrać system.

 

Jak radio bedzie alpiny i wzmak alpiny moze byc ostro chociaz nie znow jakos straszliwie :wink: Ale jak dasz jakies radyjko Clariona i do tego wzmak Sony ze zlotej serii to juz powinno byc bardzo cacy :) Wszystko opiera sie o reszte komponentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dasz jakies radyjko Clariona i do tego wzmak Sony ze zlotej serii to juz powinno byc bardzo cacy :)

 

Clarion + XM - dobry wybór, ale mi nie przypadł do gustu, więc niech lepiej kolega sobie "osłucha" klocków i wybierze coś dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze najpierw powiedz jakie radio i wzmacniacz bedzie? bo tak jak Radek powiedzial

 

 

 

Jak radio bedzie alpiny i wzmak alpiny moze byc ostro...

 

Nie zgodze sie z tym Oczywiście Zalezy o jakim wzmacniaczu alpine mowisz

 

Podłaczałem pare 35XX 3541,3540, i pare dni temu też 3542

 

To powiem tak... przod gra jakby ktoś woofery kocem nakrył ze tak powiem

 

35XX jest jak dla mnie najlepszym rozwiazaniem na przyłagodzenie góry

 

Mam własnie problem z góra Sa za głosne i za bardzo w ucho włazą" I bede chyba gonił przód w bi-amp'ie I 3542 dam pod tweetery

 

Dlatego zeby 3542 złagodziła mi twwetery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam własnie problem z góra Sa za głosne i za bardzo w ucho włazą"

jeśli piszesz o głośnikach z Twojego podpisu czyli

μ-Dimension EL Comp 6

to tam problemem jest zwrotnica...kiedyś u kolegi w aucie cudowaliśmy z różnymi klockami żeby jakoś chciały mniej piskliwie odtwarzać dźwięk i powiem Ci, że niewiele to dało...wzmacniacz masz do nich odpowiedni więc może pomodź troszke ze zwrotnicą pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to ALpine CDA 117Ri a jeśli chodzi o wzmacniacz to szukam po prostu jakiejś okazji w używkach i zależy co sie trafi.

 

Brałbym te hertz'y ale się boje tego sklepu:/ a więcej jak 400zł nie mam na głośniki

 

Zacytuję Wam odp. z tego sklepu na pytanie czemu ich oferta jest tak atrakcyjna:

 

 

"Hertz zmienił design serii HSK -> to są glosniki starej serii, które

zostały w fabryce i nie zostały odebrane przez dystrybutora -> fabryka

sprzedała na wolnym rynku.

Jest to zatem oryginalny produkt, sprowadzony poza oficjalnym

dystrybutorem (dlatego tak cena) -> dajemy na niego gwarancje 12 miesięcy.

 

W razie pytań proszę pisać.

 

Pozdrawiam

Przemek"

 

Możecie mi coś doradzić czy ryzykować i brać czy mieć pewnie ale głośniki z pozostałych podanych w 1 poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za powtórny post komp sie zawiesił :/

 

Radio to Alpine CDA 117Ri a jeśli chodzi o wzmacniacz to cały czas szukam jakiejś okazji w używkach i nie wiem na co trafię.

 

 

Brałbym Hertz'y ale boję się trochę tej atrakcyjnej oferty :/

 

Zacytuję otrzymaną odp. ze tego sklepu z ofertą HSK za 400zł, zapytałem dlaczego ich oferta tak odbiega od cen rynkowych.

 

 

" Hertz zmienił design serii HSK -> to są glosniki starej serii, które

zostały w fabryce i nie zostały odebrane przez dystrybutora -> fabryka

sprzedała na wolnym rynku.

Jest to zatem oryginalny produkt, sprowadzony poza oficjalnym

dystrybutorem (dlatego tak cena) -> dajemy na niego gwarancje 12 miesięcy.

 

W razie pytań proszę pisać.

 

Pozdrawiam

Przemek "

 

doradźcie mi coś bo moge wydać max 400zł i ta oferta jest nad wyraz atrakcyjna ale czy warto ryzykować? Czy po prostu kupić z pewnego źródła ale inne głośniki z wyżej wymienionych?

Edytowane przez bordowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

" Hertz zmienił design serii HSK -> to są glosniki starej serii, które

zostały w fabryce i nie zostały odebrane przez dystrybutora -> fabryka

sprzedała na wolnym rynku.

Jest to zatem oryginalny produkt, sprowadzony poza oficjalnym

dystrybutorem (dlatego tak cena) -> dajemy na niego gwarancje 12 miesięcy.

wątpię żeby podrabiali HSK.. zawołaj o fakturę (dla oryginalności przedmiotu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z tym Oczywiście Zalezy o jakim wzmacniaczu alpine mowisz

 

Podłaczałem pare 35XX 3541,3540, i pare dni temu też 3542

 

To powiem tak... przod gra jakby ktoś woofery kocem nakrył ze tak powiem

 

HSK pod 3544 - Ostro jest na gorze natomiast woofery graja z eleganckim wykopem (tylko ze ja mam je jeszcze wyciagniete przed tapicerke). Lagodnie sie zrobilo dopiero pod Genesisem B40 i Nakamichi CD-40z ktore mam obecnie na testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak hertz'z zagrają pod u-dimension jr 4.30 ? Ma ktoś jakiejś doświadczenia?

 

szukam używek do zasilenia przodu i znalazłem coś w pasującej mi cenie czy ten wzmacniacz alpine bedzie dobry pod HSK?

Alpine MRP F320 http://allegro.onet.pl/alpine-mrp-f320-75wat-x-4-180wat-5-cio-kanalowy-i1285946061.html

Edytowane przez bordowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po spędzeniu kilku dni na czytaniu różnego rodzaju opinii na temat zestawów przednich mam mały mętlik w głowie.

Szukam zestawu pod wzmacniacz, drzwi będą wygłuszone a muzyka jaką słucham to najczęściej czarny HH, od czasu do czasu jakieś hity ostatnich czasów.

Mam dylemat bo budżet jakim dysponuję na same głośniki to 400zł,

Co możecie mi doradzić z tego grona?

 

Vibe Black Air 6

 

Hertz HSK - (w sklepie internetowym "Profet" są po cenie 400zł ale mam jakieś dziwne obawy, że może być jakiś haczyk, czytałem na forum, że były przypadki poróbek:/

 

Morel Maximo 6,5

 

Powerbass L-60C

 

Rainbow SLX 265

 

Najbardziej gdzieś zachęcają mnie Hertz'y ale z wielu przeczytanych opinie na forum boję się tych tweeterów:(

Dużo pochlebnych opinii wyczytałem o tych Vibe'ach

Najmniej do mnie przemawia Rainbow

 

Proszę o jakieś rady bo chciałbym jak najszybciej zamówić coś ale ciągle mam dylemat aby nie popełnić jakiegoś błędu.

 

 

doslownie 2 tyg temu mialem identyczny dylemat :)

 

moj wybor padl w ciemno na Vibe BA6, HSK chcialem, ale coz byl by to za oryginalny pomysl jak wszyscy je maja i brzmia fajnie ale jednak to nie to (dla mnie)

 

Vibe wybralem dlatego ze maja taka sama moc woofera jak hsk, tyle ze sa kunsztownie wykonane, hsk z wyglady wygladaja jakby byly za 90zl :znudzony: ale nie o wyglaad tu idzie przeciez. Ja mialem o tyle lepsza sytuacje ze slyszalem hsk. moim zdaniem sa nazbyt reklamowane, choc przyznac im trzeba ze brzmienie maja naprawde dobre (nawet jak na moja wate w uszach)

 

minusem vibe jest tweeter, ktory krzyczy na ori zwrotce nieziemsko, nawet po przyciszeniu -6dB, ale ori zwrotka u mnie pojdzie w odstawke i wtedy zobacze jak graj te tweetki ciete troszke nizej, przy innym nachyleniu zbocza

 

w vibe podoba mi sie membrana z prawdziwego kewlaru :) niebywale lekka i sztywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bordowy w Warszawie będzie spocik w niedziele o godz 12 jak mieszkasz gdzieś w tych rejonach to myślę że warto podjechać i posłuchać co nie co ;)

System HSK jeszcze posiadam, więc z odsłuchem nie było by problemu ;)

 

HSK jest dość "wrażliwy" na zmiany poszczególnych elementów systemu. Nic takiego nie zauważyłem w np L-60C którym ogólnie mówiąc brakuje dość sporo pod każdym względem. I one po prostu są do tłuczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bordowy w Warszawie będzie spocik w niedziele o godz 12 jak mieszkasz gdzieś w tych rejonach to myślę że warto podjechać i posłuchać co nie co ;)

szkoda bo niestety mieszkam daleko od WAWY:/

 

Ricola zrobiłeś mi teraz małe zamieszanie w głowie:)

Byłem już nastawiony na hert'z ale jak mówisz ze Vibe nie odstaje za bardzo to już sam nie wiem a początkowo też byłem za VIbe:/

Co myślicie czy zostać już przy hertz czy dużej różnicy nie odczuje biorąc Vibe?

Edytowane przez bordowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz mialem nawet zaklepany zestaw hsk, ale jak jeden z forumowiczow napisal "swiat nie konczy sie na hsk" :) i kupilem vibe ba6 za 390zl z paczka :) jka cos moge dac ci namiar do goscia od ktorego kupilem (oczywiscie nowe z gwarancja, oryginalnie zapakowane itp.)

 

jka czas pozwoli to dzis zamontuje vibe w aucie, wtedy bede mogl powiedziec juz cos wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio nówki wisiały po 320zł (kilka sztuk było

 

musialo to byc albo 3-4 tyg temu bo od tamtego czasu sledzilem alledrogo i nic jak 375 zl+paczka taniej nie bylo, a te z kolei byly niby nagroda w konkursie :zakrecony: w co bylo mi ciezko uwierzyc, przez co byly pozbawione gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...