Skocz do zawartości

XM 3040 cały czas włączony


buffalo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Spieliśmy wczoraj XM z resztą instalacji. I dziś rano okazało się, że wzmacniacz nie wyłącza się w ogóle, pomimo braku panelu od radia i wyłączonej stacyjki. Drugi wzmacniacz wyłącza się i włącza po włączeniu/wyłączeniu radia. Przy radiu mam 2 remoty razem połączone z wyjściem remote.

 

 

WTF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jasne :) Choć w takim wypadku wątpię by odpiecir kabelka dało jednak jakiś rezultat. Oczywiście pod warunkiem ze nie ma błędów w instalacji . Sprawdź a jesli to nie pomoże to musisz otworzyć piecyk i w środku poszukać nieprawidłowości. Jesli nie znajdziesz to do znachorologa z nim .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez zmian. Podłączałem i odłączałem remote i cały czas świeci zielona dioda (power). Podłączyłem RCA z remote pod który był podłączony drugi wzmacniacz (ten który reaguje) i niestety tak samo. Wiecznie świeci Power. Oba komplety RCA z remote, reagują na wyłączenie radia tzn ginie napięcie a po włączeniu znowu jest.

 

Odłączyłem gn...ja bo mi zżera prąd i wtedy tylko rozruch z kabli..

Edytowane przez buffalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przy obsadzeniu kabla plusowego nie za pałętały się druciki do terminala REM. Takie przypadki też się zdarzają.

Druga sprawa jak masz zamontowanego wzmaka i gdzie (do czego) go masz przykręconego?

Odkręć go i zobacz czy coś to pomogło.

 

Jeśli nic z tych sugestii nie pomogło nie ma rady xm musi trafić na stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wywalam gnojka na blat i będę z nim rozmawiał :D Jak się nie da polubownie to.... operacja :padam:

 

mam przeczucie, że ktoś spiął na stałe we wzmaku 12v + REM jakimś drutem czy czymś.

 

 

Tylko po co miałby to ktoś robić ? A jesli już , to dlaczego w środku ? :) Trochę nie logiczne choć możliwe ;) Obstawiam jednak przebicie jakiegoś polprzewodnika lub zware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK gnojek na stole. Generalnie podłączyłem go trzymając w rękach i świeci cały czas POWER, więc nic nigdzie nie styka - to odpada.

 

Rozłożyłem go i REM nie jest połączony w żaden sposób z +12V

 

Zrobiłem kilka zbliżeń (w załącznikach) Fotki specjalnie są duże i widoczne (można pobrać na dysk zawsze zmniejszy się rozmiar przy oglądaniu)

 

Może coś widzicie czego ja nie widzę ?

 

Jeszcze jedna rzecz... ten dodatkowy kabel od trafo... ? (zaznaczyłem czerwonymi obwódkami, pomiędzy jest żółtą obwódką zaznaczony tranzystor na owym kablu) miernikiem od końcówki kabla przy trafo do złącza remote idzie 11V

post-3075-076475100 1287755862_thumb.jpg

post-3075-039849600 1287755895_thumb.jpg

post-3075-036392600 1287755932_thumb.jpg

post-3075-070405300 1287756296_thumb.jpg

post-3075-046845100 1287759506_thumb.jpg

Edytowane przez buffalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo.,. zrobić własne remote na przekaźniku, który pewnie da się upchnąć pod obudową wzmaka, rozwiązanie tanie i dobre moim zdaniem

 

mógłbyś coś więcej napisać w tej tematyce ?

 

byłem ze wzmakiem w kilku serwisach i odmówili naprawy twierdząc, że nie zajmują się czymś takim.

 

Może ktoś z Was by się zajął tym małym gnojkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...