Skocz do zawartości

Zasilanie - pomoc


L_U_L_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm no wiekszej nie, ale JEST a to roznica wystarczy chyba zeby podpiol miernik do cewki i poruszal nim...

to moze odnies sie do strojenia o ktorym ja i nakamichi pisalismy...

jest roznica miedzy 1/10 a 1/10A

jaka?? (oczywiscie dotyczy j/w)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nero

 

ja mysle ze nakamichi doskonale wie ze impedancja glosnika zmienia sie z czetotliwoscia

 

poprostu do okreslenia maksymalnego pradu jaki pobierze wzmcniacz wystraczy ci znajomosc impedancji znamionowej glosnika ktory bedzie mial z nim wspolpracowac

 

roznica jest taka ze jak dopiszesz jednostke ampera to zapis 1/10 traci calkowcie sens bo dopiero z tego zapisu wylicza sie prad ladowania a 10 nie oznacza pradu...

 

ladowanie akumulatora metoda 1/10 jest jak najbardziej poprawne

Edytowane przez ige
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik nakamichi dnia 14 październik 2010 - 19:13 napisał

Kolejna konfabulacja , napisalem , ze bez znaczenia dla określenia prądu pobieranego przez wzmacniacz jest, na jakiej impedancji obciązenia wzmacniacz odłożył tę moc.

 

ja podsumowalem to co napisales, anie to co "miales na mysli" piszac te brednie

i nie intersuje mnie to co myslales, wazniejsze chyba jak cie zrozumiano...

 

Nie ponosze odpowiedzialności za to , w jaki sposób ktos zinterpretuje prosty wpis .

Jednym przychodzi to bez trudu , innym złe , nawet po wielokrotnych próbach .

 

no, nawet sinusoide widac, chlpoczyku mamy 21 wiek....

widze ze temacik powoli zmnieniamy bo ktos zaczyna ci udowadniac ze nie mial przesteru podczas pomiaru...

 

To piszemy o przebiegu sygnału muzycznego odtwarzanego z dowolnej płyty i zachodzących tam relacjach , czy tez o ciągłych sygnałach testowych ???

Myslałem , ze juz wczoraj zgodziłes się z pewnymi stwierdzeniami.

 

Jest zasadnicza rożnica pomiędzy wartością 1/10 A a prądem 1/10 pojemności akumulatora .

Dziesięciogodzinny prad ładowania dla akumulatora o pojemności 70 Ah , wynosi 7 A , tak twierdziłem i twierdze nadal .

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie pisząc nowego tematu , chciałbym zapytać " Was , tych doświadczonych Forumowiczów " ;) jakie zestawienie głośników byście wybrali..

 

Ponieważ ostatnio dużo myślałem nad rozbudową zasilania w moim samochodzie , doszedłem do wniosku że nie opłaca się mi tego robić.

A dlaczego ?

bo dłużej niż rok,dwa nim nie pojeżdżę ;] więc w wakacje chcę do bagażnika wrzucić coś wyższej klasy niż " pioneer ts-w308 " ;] .

 

Do rzeczy...

 

Zastanawiam się nad wyborem suba Re audio Se 15 , lub 2 x Re audio SR/SRX 12. Tylko co zagra mocniej ? Słucham w 90 % czarne rytmy , chciałbym w końcu uspokoić uszy mięsistym basem , ale zarazem nie tracić na mocy uderzenia. Chcę by grało jakościowo ale dawało po klacie , nie mniej niż obecnie.

 

Więc przede wszystkim u mnie liczy się zejście , a powierzchnia membran przemawia nad dwoma sr/srx-ami , lecz Se to wyższa klasa i tu nie wiem mam myśleć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...