Skocz do zawartości

Nietuzinkowe Radio


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zastanawiałem się ostatnio nad radiem i

 

takie cudo znalazłem.

 

Niestety cena jest hmmm znaczna.

 

Miałem kiedyś takie Becker Traffic Star (pierwsza nawigacja) i mają one jedną wadę , kąt montażu większy niż 15 stopni i płyta przeskakuje :wsciekly: , czułem się jak właściciel starszych Nak-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To ja coś dorzuce od Siebie :

 

Clarion HX-D10 Limited ProAudio

Radio z 2001 roku

Deck bez koncówki mocy, bez czasówek

Dwa 24-bitowe przetworniki C / A o 128-krotnym nadpróbkowaniu

Opcja Direct pomijająca wszelką korekcję oprócz wzmocnienia Suba, głośności, fadera i balansu

 

Linki do tego radyjka :

 

http://www.crutchfield.com/S-OHKQg33CLZv/p_020HXD10/Clarion-ProAudio-HX-D10.html#overview-tab

http://www.elementownersclub.com/forums/showthread.php?t=53172

 

i archiwalna aukcja :

 

http://archiwumallegro.pl/clarion_hxd10_limited_pro_audio_deck_24_bit_dac-754033215.html

 

Dźwiękowo porównywalny z HX-D2, zaletą jest zdejmowalny panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywalny to nie znaczy że taki sam czy lepszy :)

Słuchałem, jednego (hx d2) jak i 2 ( hx d10 ) co prawda w różnych samochodach, w różnych aplikacjach ale słuchałem. Osobiście nie miałem możliwości bezpośredniego porównania w tym samym samochodzie.

 

Chyba ktoś uszy wysłał na urlop :)

 

Urlop już za mną i to długi 3 tygodniowy, wśród największej orkiestry, zwanej naturą/przyrodą ;)

 

 

Miłej Nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to po prostu dwa rozne swiaty,

jeden (hx-d10) typowo do systemu pasywnego (tylko),i w sumie system ktory z nim sluchalem gral baaaardzo poprawnie :) aczkolwiek wlasciciel nastawiony byl na inny profil muzy i dzwieku,ktory mi odpowiada(połączenie cisnienia i sq)

drugi (hx-d2) stosowany najczesciej aktywnie ,choc nie powiem sluchalem na nim, raz, swietnej pasywki(jeden jedyny raz )

porownywac nigdy ich nie bede bo to zupelnie rozne konstrukcje

pozdr.

M

Co to sa dwa różne światy .

Każdy z nich pracuje / może pracować w trybie stereo i chyba tego ma dotyczyć opinia , co do tego maje rózne konstrukcje jako czynnik uniemożliwiający porównanie .

 

PS.

HX-D10 sam go sprowadziłem do kraju , był użyty w roku 2004 w Matizie który uprzednio zdobył tytuł Mistrza Europy i był to długi czas jedyny znany mi egz w kraju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden (hx-d10) typowo do systemu pasywnego (tylko)

 

Można dokupić procesor DPH 7500z, podpiąć po CeNecie i będzie aktywka.

 

no to o czym tu pisać ...

 

Czasem mam wrażenie że najlepiej nic nie pisac ;)

 

Mnie Osobiście to radio bardzo przypadło do gustu( passive ), a system w którym go słuchałem przyjemnością odbioru jak dla mnie nie ustępował Systemowi z jednostką HX-d2 (active) za więcej kasy, stworzonym przez obsłuchaną, z doświadczeniem osobę.

 

Napewno nie jestem osobą z takim doświadczeniem, i wiedzą jak Pan "Nakamichi", opieram sie tylko na własnych spostrzeżeniach, natomiast z tego co wiem To

HX-D10 jest radiem dosyć dobrze zbudowanym, dość prosto, i z założenia powinno grać dość dobrze ( mało dodawać od Siebie )

 

PS.

HX-D10 sam go sprowadziłem do kraju , był użyty w roku 2004 w Matizie który uprzednio zdobył tytuł Mistrza Europy i był to długi czas jedyny znany mi egz w kraju .

 

To w takim razie prosił bym, o więcej informacji na temat tego radia, jeżeli kiedyś został przez Pana sprowadzony jako jedyny w kraju, to i zapewne też dobrze zgłebione i obsłuchane :)

 

A tamten Matiz to był Pana Maćka, taki złoty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tam jako jednostka głowna nie było przepadkiem Soniaczka c-90 ??

:zawstydzony:

 

Mnie Osobiście to radio bardzo przypadło do gustu( passive ), a system w którym go słuchałem przyjemnością odbioru jak dla mnie nie ustępował Systemowi z jednostką HX-d2 (active) za więcej kasy, stworzonym przez obsłuchaną, z doświadczeniem osobę.

 

 

Jeden i drugi mogła stworzyć doświadczona osoba , ale nie sposób z takiej relacji wyłowić jaki % całościowego efektu zawdzięczamy jednostce.

Opieram sie tylko na własnych spostrzeżeniach, natomiast z tego co wiem To

HX-D10 jest radiem dosyć dobrze zbudowanym, dość prosto, i z założenia powinno grać dość dobrze ( mało dodawać od Siebie )

 

 

Ale klasa to nie tylko dodawanie czegoś od siebie . To radyjko aczkolwiek z bardzo sympatycznym dzwiękiem , niestety tylko symbolem nawiązywało do wysokich modeli tej firmy ( drx 9255 czy HX-D2 w trybie stereo ). Faktycznie była to "liniowa" jednostka , gdzie nie montowano wzmacniacza do głośników i wymieniono kilka kondensatorów . Nie była to jednostka budowana od podstaw jako urządzenie wyższej klasy.

 

A tamten Matiz to był Pana Maćka, taki złoty ??

To był pierwszy :)

 

To autko chyba było skazane na clariony :) Ja osobiście pamietam 9175

Była taka epoka :wink: .

Potem poszukiwania szły coraz trudniej , a zakończyły się na modułowej budowie jednostki , czyli napęd , zewnętrzny przetwornik D/A i przedwzmacniacz . Z czasem gdy oczekiwań brzmieniowych nie spełniały oferowane fabryczne sprzęty przyszedł czas na ich indywidualne konstrukcje . Był to w przybliżeniu okres 2004/2005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem poszukiwania szły coraz trudniej , a zakończyły się na modułowej budowie jednostki , czyli napęd , zewnętrzny przetwornik D/A i przedwzmacniacz . Z czasem gdy oczekiwań brzmieniowych nie spełniały oferowane fabryczne sprzęty przyszedł czas na ich indywidualne konstrukcje . Był to w przybliżeniu okres 2004/2005.

 

Czyli to co teraz większość użytkowników DIY Home Audio robi, używając często za transport taniego DVD, zewnętrzny DAC( np chińska "Lampucera" stojąca 200 zł a alle) często poddana tuningowi, łącznie z buforem lampowym na wyjściu :)

 

Sam myślałem o tym,żeby zrobić coś takiego w samochodzie ( lampa na wyjsciu z Dac, Radio tylko jako transport) ale doszedłem do wniosku, że to trochę za dużo zabawy jak na amatorskie Car Audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...