Skocz do zawartości

Kenwood KDC-W7534U - uwalona masa


Dreamerek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem:

W Kenwood KDC-W7534U mam uwaloną masę. Nie może być nic innego :) skoro po połączeniu masy RCA z radiem na krótko "dolegliwość" ustępuje. Ta "dolegliwość" to nie są takie sobie zakłócenia czy świst po prostu nawala na całego, że nic innego nie słychać, oczywiście na włączonym silniku.

Czy ktoś miał taki problem z tym modelem?

Zastanawiam się czy samemu go rozbierać i szukać problemu czy lepiej oddać do serwisu.

Edytowane przez Dreamerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla twój pomysł podoba mi się najbardziej :). Tylko czy to nie spowoduje jakiś innych uszkodzeń w razie czego...? Tylko sam nie wiem czego się bać...

 

A gdyby tak odciąć te wtyki które obecnie wychodzą z radia i wlutować nowe np takie:

 

http://www.stratos.pl/zdjecia/18140_d.jpg

 

I wtedy do każdego nową "masę" poprowadzić bezpośrednio z obudowy?

Edytowane przez Dreamerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla twój pomysł podoba mi się najbardziej :). Tylko czy to nie spowoduje jakiś innych uszkodzeń w razie czego...? Tylko sam nie wiem czego się bać...

Wujek Dobra Rada - jak sama nazwa wskazuje - doradził. Faktycznie, nie wiadomo czy się cieszyć czy bać (no a jeżeli się bać, to czego? :) )

Zwężenia na ścieżce płytki/pikobezpieczniki/itd nie są tam TYLKO dla picu i wyciągania kasy z ludzi za usługi serwisowe. Jeżeli sam nie jesteś w stanie tego naprawić oddaj radio do kogoś, kto umie.

 

EDIT: Warto też zastanowić się, dlaczego masa jest "uwalona" i unikać w przyszłości sytuacji w jakich może się to stać.

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% ludzi uwala masę RCA kombinując z kablem masy wzmacniacza ..czy to za słabe połączenie(za luźne) , czy to nawet odpięcie podczas grania kabla masowego właśnie powoduje spalenie bezpiecznika . Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie na tym prowizorycznym kabelku dać oprawkę z bezpiecznikiem ...jakiej wartości? To już trzeba w google sprawdzić , bo nawet na elce ktoś w pionku wymieniał i o ile się nie mylę podał wartość .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w keniu, ale pioneerze masa leci przez zdjęcie zasilania z radia przy podłączonym i włączonym systemie.

 

Wystarczy pionka wrzucić do np VAG'a/Opla bez zmiany zasilania (zapłon/stałe) i po wyłączeniu stacyjki sru masa idzie w pizdu.

 

W kwestii uwalonej masy jestem tego samego zdania co kamyk - naprawić zgodnie ze sztuką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Warto też zastanowić się, dlaczego masa jest "uwalona" i unikać w przyszłości sytuacji w jakich może się to stać.

 

Kamyk niestety ta uwalona masa nie jest mojego autorstwa, takie radio kupiłem (niestety).

Mam pionka i na to jestem uczulony :)

Z racji tego, że okazyjnie kupiony to bardzo nad tym nie płaczę bo to "nie byle jakie radio".

Pomysł powalli o tyle mi się podoba, że jest najmniej problemowe.

Jeżeli chodzi o serwis to super extra - tylko gdzie?

Mieszkam w Jeleniej Górze i jakoś nic mi na myśl nie przychodzi, bo oddać do pierwszego lepszego to zrobi taki sam efekt jak ja sam bym sobie poradził bo lutownica nie parzy jak się wie gdzie złapać :) a i miernik się znajdzie... tylko co z tego jak zamiast ewentualnej ścieżki łączył bym to cyną a to efekt taki sam jak kabelek do masy od RCA.

 

No chyba, że poradzicie mi jakiś serwis z "wysyłką" i ile orientacyjnie taka usługa może kosztować ?

Edytowane przez Dreamerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moze dzisja mi sie uda albo i nie :P też musze sprawdzic u siebie co jest grane. Ale zawsze mnie wqu*wiał ten "kabelek" RCA od Signata (4ch) mam do niego dorobioną "remotkę" i zawsze są z nim jazdy.

 

Do tej pory jak jezdziłem tylko z przodem Radio <=> Eagle MC60 <=> Xtant 603x = bajlando. Podlącze Suba do wyjsca NF (non-fading(sub) w radiu) i do kanału mono w Xtantcie i mam ku*wa rzeźnie (przy uzyciu tego Signata). Sieje jak ch*j.

 

Zauwazyłem ostatnio wlasnie taką przypadłosć ze mając w uzytku te 2 kable RCA (Eagle do przodu a Signat na suba) to w przypadku jesli jeden wzmak obłuzy przód i sub to mam sajgon w samochodzie a jesli rozdziele to na 2 wzmaki (czyli Eagle na przod do wzmaka nr 1) a (Signat na suba do wzmaka nr 2) jest tez spokój.

 

Masa przy radiu raczej nie jest uwalona bo przód by siał tak czy siak (a nie sieje jak mam tylko Eagle podłaczone), dopinam tylko Signata do Xtant'a i mam w "gratisie" kilka dzwieków wiecej z głosników

 

Ale zeby bylo śmieszniej jak Xtant był na SPA to miałem(mam) MC427, ktory ze wzgledu na swoje rozmiary moglem zamontować z tyłu za kanapą. Mimo że mam tam plyte mdf (pomiędzy wzmak a kanapa) to pewnie mogłem sie przebić przez nią ktoryms z wkrętów trzymającym wzmaka do kanapy. Bo sam MC427 na Eagle dodawał także nutę alternatora do głosników i juz zgłupiałem wtedy o co kaman :zdziwko:

 

Szkoda ze teraz mnie dopiero "wzięło" bo mam ochotę wyje*ac wszystko z samochodu i polozyć kable raz jeszcze pozbywając sie jednocześnie Signata ale garażu brak. Wczoraj sobie zrobiłem "pikne" IC z shellera i Neutrików (2ch pod suba) zamiast tego Signata. Dzisiaj na nich sprawdze jak puszcze je górą czy tez mi bedzie siać jak bedę miał Xtant'a full podpiętego (wyjdzie czy to te Signaty badz droga ktorą lecą jest trefna bo MC60 idzie inną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...