Skocz do zawartości

Toyota Celica by digit6


digit6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jakiej grubosci mniej wiecej maja byc scianki w tej skrzynce

Najlepiej 18-20mm.

pojedyncza plyta na front suba wystarczy?

Tak,pojedyncza grubości 19mm.

Wiem ze zaraz wyjda glosy ze zabieram sie z d*... strony

Fakt :)

swoja droga wie ktos jak najlatwiej zedrzec z drzwi maty GMS??

Nie zdzieraj maty z drzwi, wystarczy że wytniesz ją z otworów rewizyjnych, te zaślepisz alublachą, a na nią nakleisz matę. I jeszcze kołnierzyk z katimaty żeby głośnik nie pompował pod boczek albo wyciągnięcie woofera przed tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Odpowiedzi 356
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bagaznik prawie skonczony, sub juz siedzi w nadkolu, wzmachol zabudowany, foty niedlugo :)

Powiedzcie mi bo mialem suba Hertz ES250 w oryginalnej skrzynce closed i w srodku nie byla ona niczym wygluszona, czy teraz jesli zrobilem zabudowe z zywicy a front z mdf trzeba ja w srodku gluszyc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagaznik prawie skonczony, sub juz siedzi w nadkolu, wzmachol zabudowany, foty niedlugo :)

Coś cicho siedziałeś ostatnio :D a tu proszę... :) wrzucaj foty, ciekaw jestem.

czy teraz jesli zrobilem zabudowe z zywicy a front z mdf trzeba ja w srodku gluszyc???

Pokombinuj trochę, może być lepiej ale i gorzej także, jakaś gąbka, watolina itp.

 

Jeszcze tylko pytanie jedno, małe całkiem :D Jak tam drzwi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w szoku ze tylko Ty juz sie udzielasz w tym temacie, ale dzieki Ci za to ;)

z bagajem walcze ponad tydzien po pracy, suba tylko teraz uszczelniam bo mial w jednym miejscu przedmuch jak naciskalem glosnik (dobry test na szczelnosc :P ) schnie to sobie wywietrzeje to wstawie glosnik, wszystko skrece do kupy i wstawie foty ;)

 

Drzwiiiii, nadal nie jestem z nich zadowolony wiec oczywiscie o nich nie zapomne ;)

Skoncze na tip top bagaznik i zabieram sie za drzwi, w koncu to tylko alu w otwor i mata wiec tak dlugo mi nie zejdzie jak z bagaznikiem.

 

Martwi mnie tez fakt ze za kazdym razem jak wlacze radio wali mi pojedynczym strzalem w glosniki, takie glosne walniecie, ludzie prawie zawalu dostaja jak odpalam auto i w glosnikach slychac ten glosny strzal....niewiem co to moze byc...jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tez fakt ze za kazdym razem jak wlacze radio wali mi pojedynczym strzalem w glosniki, takie glosne walniecie, ludzie prawie zawalu dostaja jak odpalam auto i w glosnikach slychac ten glosny strzal....niewiem co to moze byc...jakies pomysly?

 

 

Sprawa dzieje się przy włączaniu radia ? Spróbuj dojść kto jest sprawcą - radio czy piec. Jak to zrobić ? A no odpiąć kabel remote od wzmacniacza, zmostkować rem z plusem zasilania - jeśli stuknie to wina pieca. Jeśli nie, to włączyć radio. Jeśli teraz stuknie - to wina radia. W zależności co stuka, będziem szukali rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w szoku ze tylko Ty juz sie udzielasz w tym temacie

Ja nie, zdążyłem się już przyzwyczaić :)

Martwi mnie tez fakt ze za kazdym razem jak wlacze radio wali mi pojedynczym strzalem w glosniki, takie glosne walniecie, ludzie prawie zawalu dostaja jak odpalam auto i w glosnikach slychac ten glosny strzal....niewiem co to moze byc...jakies pomysly?

Zapnij radio i wzmak po kolei w innym aucie, nawet "na pająka" i sprawdź czy dolegliwość się powtórzy, przynajmniej będziesz wiedział gdzie dalej szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, oczywiscie jutro posprawdzam bo te walenie doprowadza mnie do szalu, a dzieje sie to za kazdym razem, przekrecam kluczyk, radio dostaje pradu i wtedy jest "ŁUPP!!" w glosniki.

 

Zywicy na tyl skrzyni poszlo 6l i nagrubsza mata szklana jaka jest dostepna na allegro :P wiec powinno byc konkret, podpialem na szybko i nic nie trzeszczalo, czekam tylko jeszcze na plekse i jutro wszystko bede skladal na sztywno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, oczywiscie jutro posprawdzam bo te walenie doprowadza mnie do szalu, a dzieje sie to za kazdym razem, przekrecam kluczyk, radio dostaje pradu i wtedy jest "ŁUPP!!" w glosniki.

 

Mam identyczny problem ;] Zestawik taki jak w podpisie. Myślę, że to coś ze wzmacniaczem lub prądem który do niego dobiega przed włączeniem silnika. Ja mam taki przełącznik którym wyłączam wszystko kiedy chcę. Jak najpierw odpalę samochód i dopiero potem przełącznikiem włączę wzmacniacz/wzmacniacze to wszystko jest oki. Jedynie przed odpaleniem kiedy to muszę chwilkę poczekać zanim zapalę samochód (przekręcę kluczyk do końca) wtedy to słychać taki trzask.

Nie wiem jak to prościej wytłumaczyć :zglupkiem:

Może wspólnie jakoś zaradzimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilke zejde znowu do auta bo zapomnialem to sprawdzic i napisze czy nadal puka.

Testowalem suba i jest juz w 100% szczelny, membrana po wduszeniu bardzo powoli wraca wiec uff :super:

Jedyny problem to mam wrazenie ze sub gra jak w pudle, tzn chyba bedzie trzeba go wygluszyc, bo skrzynia sama z siebie "nie gra" wiec wyklucza to cienkie scianki.

Czy mozna napakowac tam zwyklej gabki albo filcu grubosci 2cm i ile tego upakowac i czy luzem czy przykleic od wewnatrz do scianek?

 

--------------------------------------------------

 

Ok zrobilem tak jak waski radzil, czyli zmostkowalem rem z + na wzmaku.

Klemy odlaczone na aku, podlaczam klemy nic nie stuka, przekrecam kluczyk jest ŁUPS, tak przekrecam go 10razy i za kazdym razem jest ŁUP.

Nastepna sytuacja, przekrecam kluczyk ŁUP, wlaczam radio znowu ŁUP.

Jakies pomysly?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak: radio jest podłączone pod stacyjkę czyli bez kluczyka nie odpali, jak przekręcę kluczyk to jednocześnie włączają się i radio i wzmacniacze które to są sterowane z przełącznika podłączonego pod gniazdo zapalniczki (czyli również prąd dobiega po przekręceniu kluczyka) Wzmacniacz od głośników przednich uruchamia się dość szybko - zanim uruchomi się radio i wczyta CD. Kiedy uruchomi się wzmacniacz słychać ten "ŁUP". Jeżeli natomiast tym przełącznikiem wyłączę wszystko i po przekręceniu kluczyka uruchomi się tylko radio, następnie dopiero włączę wzmacniacze to wszystko jest ok i nie ma puknięcia. Nie mam już pojęcia czego to może być przyczyna :) Jednak problem przydało by się rozwiązać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowalem suba i jest juz w 100% szczelny, membrana po wduszeniu bardzo powoli wraca wiec uff :super:

Jedyny problem to mam wrazenie ze sub gra jak w pudle, tzn chyba bedzie trzeba go wygluszyc, bo skrzynia sama z siebie "nie gra" wiec wyklucza to cienkie scianki.

Czy mozna napakowac tam zwyklej gabki albo filcu grubosci 2cm i ile tego upakowac i czy przykleic od wewnatrz do scianek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli stuka gdy włącza się radio ? Gdy odepniesz rca nie stuka ? Spróbuj połączenia masz pieca i radia jakimś kabelkiem 9 choć wątpię by to było to ). Pewnie puka radio i w takim wypadku można zastosować opóźnienie włączenia pieca - prosty układ czasowy lub Opóżniacz Stinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez 'gry swiatla' wyglada tak:

http://img36.imageshack.us/img36/1641/dsc08186b.jpg

 

srodkowy 'trapez' jest podnoszony tak aby byl dostep do zapasowki

 

oczywiscie tej 'szpary' na obowdzie nie ma, bo przychodzi tam uszczelka, no i zaslepek od kielichow jeszcze nie obilem, na zywo az tak bardzo sie nie rzucaja ;))

 

Dodam ze gra to pieknie, w srodku masakra a na zewnatrz prawie nic nie slychac, nie wspominajac juz o braku jakichkolwiek nieporzadanych odglosow typu brzeczenie, wszystko ladnie wygluszone...........

 

Teraz czas na drzwi, otwory juz wyciete i jutro zabieram sie za wycinanie tego czegos na otwory techniczne w drzwiach:

 

http://img835.imageshack.us/img835/5333/dsc08244n.jpg

 

http://img194.imageshack.us/img194/6316/dsc08248e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie jest to podroba, ewidentnie jest tylda czyli HERT a nie Nertz, wiec spokonie sa to oryginaly ;)

Dzieki chlopaki za pochwaly :D wszystko robilem samm i pierwszy raz za cos takiego sie bralem, wiec tym bardziej jestem z tego zadowolony ;) wyglad ok, ale jesli chodzi o granie to tez jest ok, w srodku masakra a na zewnatrz prawie nic nie slychac, a tym bardziej żadnego brzęczenia i stukania wiec jest naprawde mega dobrze wygluszone, jutro zabieram sie za ciecie alu i wstawianiu w drzwi, no i maskownice oryginalne wycianam i wstawiam oryginalne od HSK ;) fotki oczywiscie beda :)

 

Hellsin

Srodek jest podnoszony aby byl dostep do zapasowki wiec raczej juz tam nic nie upakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to nameczylem sie z zostawieniem kola na swoim miejscu i zrobieniu do niego dostepu, zeby teraz kupowac latke w spreyu :P

Mi nie przeszkadza ze ono tam siedzi tak czy tak go nie widac.

 

Znowu problem...

Powiedzcie mi co moglem skopac....bawilem sie dzisiaj faderem i jak dalem sam przod to gra praktycznie sama gora, srednie i niskie prawie wcale, a z kolei jak fader ustawie na sam tyl sub gra chyba calym pasmem bo slychac nawet glos wokalisty....

Czy mozliwe ze przez przypadek wpialem odwrotnie sygnalowki? tzn przod z tylem pomylilem i jest taki efekt? w cieciach na wzmaku nic nie zmienialem, podpialem go tak jak byl wczesniej ustawiony....jutro jeszcze wrzuce foto tych ustawien jak zdarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko juz rozwiazane, okazalo sie ze wszystkie filtry na wzmacniaczu mialem poprzestawiane, nie wiem jak to sie stalo ale pewnie przy przenoszeniu go z kata w kat musialem cos przypadkowo przestawic ;)

 

Co do drzwi to powiem Wam ze prawe sa juz wygluszone jak najlepiej sie dalo, tzn. w otwor wstawione alu 4mm, uszczelnione i na krawedzie poszla mata, wzmocnione miejsce kolo glosnika tez alu, caly dystans wyklejony matami, miejsce styku dystansu z drzwiami rowniez uszczelnione, wszystkie najmniejsze dziurki pozaklejane, na glosnik zrobiony kołnierz z karimaty...............i gra to tak samo jak drzwi lewe ktorych jeszcze nie poprawialem..... wrzuce foty i sami zobaczycie ze jest porzadnie.

 

Glosniki w ogole nie maja kopa, graja plasko sama srednica, level na wzmaku mam ustawiony na 2/5 bo powyzej sa juz znieksztalcenia, mam wrazenie jakby ten wzmak sie do nich nie nadawal, poprostu wychylaja sie nie za duzo, a jak podkrece level to juz sa znieksztalcenia na nich, po podpieciu suba oczywiscie jest bajka, ale sam przod bez suba gra przecietnie.

 

Filtry przodu ustawione na wzmaku sa tak:

 

Przełącznik HPF-Full ustawiony na HPF

HPF 80 Hz

Przełącznik Full LPF ustawiony na Full

Przycisk HPF wciśnięty

Bass Boost ustawiony na 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...