Skocz do zawartości

OPINIA ZNAWCÓW C.A


borex79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych uzytkownikow Strefy C.A .

Poniewaz jak wiadomo najlepszym sposobem na budowanie wlasnych doswiadczen oraz doskonalenie samego siebie (i instalacjii C.A)jest proste zapytanie .

 

Problem ktory nie tyle co mnie trapi a bardziej rozchodzi mi sie o obiektywne podpowiedzi oraz opinie z tematem ktory zaraz przedstawie dotyczy raczej nietypowego badz zadko spotykanego systemu C.Audio.

 

Mianowicie zaczne od przedstawienia istniejacej instalacji ,kwestii hardware oraz mozliwosci upgradu istniejacego systemu.

 

Wiec:

 

Odtwarzacz JVC KD-R401

2 Glosniki 165mm przod drzwi -glosniki 3drozne -Fusion Reactor 100watt RMS kazdy.(200watt RMS komplet przod)

2 Glosniki 6/9cala tylna polka -glosniki 3drozne -firmy Mutant -150watt RMS kazdy.(300 watt RMS komplet tyl)

1x Subwoofer 10cali-bagaznik-skrzynia z wbudowanym aktywnym wacniaczem -350watt RMS.

 

Instalacja pociagnieta na nowych zalecanych kablach beztlenowych.Bez uzycia zwrotnic,ustawienia wymuszane przez rado.

4 Glosniki podpiete bezposrednio pod radio .

Wooferpodpiety pod jedno istniejace wejscie RCA na radiu.

 

Wszystko gra i buczy bez zadnych problemow ,ale jednakze jak wszystkim wiadomo ryzyko uszkodzenia radia jest pomimo wbudowanych zabezpieczen HIGH POWER!I chce tego uniknac podlaczajac wzmacniacz TOXIC TX100 4 KANALOWY (4X125 RMS) ktory posiadam.

 

Subwoofer zostaje tak gdzie jest obecnie z racji iz ma wlasny wbudowany wzmacniacz pod RCA podpiety pod ->JCV radio.

 

A do niezaleznego wzmacniacza toxic 4x125 zamierzam podpiac tylko glosniki przod i tyl .

 

Co o tym sadzicie szanowni koledzy.

 

Prosze o opinie .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że sub powinien pozostać podłączony tak jak jest.

A głośniki systemowe powinieneś podłączyć pod ten wzmacniacz który należy wysterować radiem za pomocą tzw. "konwertera RCA".

Ewentualne "cięcia" należy zrealizować równiez tym wzmacniaczem (raczej ma taką opcję ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze nie jestem jakiś super ekspertem ale na moje te 6x9 w półce są zbędne i tak ich nie słychać przez suba bo zakłóca ich prace. po drugie tak jak piszesz gra Wszystko gra i buczy :zdegustowany: Ja bym sprzedał te 6x9 dołożył i kupił jakąś 2-kanałóke na przód, sprzedał suba i kupił inną 10' lub 12' i podłączył na razie pod ten wzmaciniacz 4 kanałowy. bedzie na pewno lepiej. Po za tym wygłusz sobi e porządnie drzwi. :wink2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie szanownych kolegow i dziekuje za obiektywna podpowiedz szczegolnie Panu Sylwestrowi.:).Speaker wire to RCA AUDIO CONVERTERY juz zamowilem.Dzieki za podpowiedz bo osobiscie liczylem sie mozliwoscia polutowania odpowiednich przejsciowek no ale koszt i zero strat w jakosci dzwieku jest wazny ale wiec zamowilem gotowe podzespoly.

 

 

Odpowiadajac rowiez koledze Grzegorzowi.

Nie zamierzam nic zmieniac w obecnym ukladzie z racji mozliwosci wyciagniecia z tej konfiguracji maximum potenciału grajacego.

Oraz mozliwosc odcinania suba radiem kiedy niepotrzebny i jazdy na glosnikach zreszta chodzi o jakosc dzwieku a nie lomot ,a komplet zestawiony przez producenta w kwestii kompaktybilnosci jest o wiele lepszy niz skladak (wykoszystanie 100% potencialu bez zadnych modow)

Cowiecej moc na 4 X 3droznych glosnikach jest wystarczajaca do otrzymania odpowiednio czystego dzwieku+4 kanalowy wzmacniacz i gra tralala...Zreszta 500watt RMS w aucie z samych glosnikow wystarczy bo to tylko auto a nie protector.

Co do glosnikow to...

Kazdy glosnik bedzie ustawiany niezaleznie ,badz parami przod przod tyl tyl w zaleznosci od FORMATU muzyki wymuszenie radiem w bass,mid.tr manualnie ,bo kazdy wie iz mp3 to okrojona wersja podania dzwieku,duzo basu a reszta sie klania a Botticelliego na mp3 szkoda sluchac ,zreszta tak samo jak dobre trance electro drum a formatow kompresjii dzwieku jest kilka .A ja sie nie lubie sie ograniczac tylko do mp3.Po to wlasnie radio z AUX.

 

Auto wygluszone jest wygluszone.

 

Niemniej dziekuje za sugestie i pozdrawiam cieplo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowiecej moc na 4 X 3droznych glosnikach jest wystarczajaca do otrzymania odpowiednio czystego dzwieku+4 kanalowy wzmacniacz i gra tralala

 

fajnie ze Ci sie podobabo to Twoj system i Twoj gust, ale posluchaj u kogos zestawu odseparowanego to gwarantuje ci ze wyrzucisz zaraz te 3 drozne jajka

 

500watt RMS w aucie z samych glosnikow

 

tuaj sie uzmialem :rotfl: zdziwilbys sie ile te glosniki maja mocy znamionowej (RMS, nie POMPO, czy MAX co bierzesz za moc RMS) nie sugeruj sie ladnymi nalepkami na magnesie glosnikow, sprawdz parametry glosnikow (o ile producent je zna, badz udostepni w www) juz sama nazwa glosnikow powinna powiedziec Tobie ze to grubo przeklamane moce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze Ci sie podobabo to Twoj system i Twoj gust, ale posluchaj u kogos zestawu odseparowanego to gwarantuje ci ze wyrzucisz zaraz te 3 drozne jajka

 

 

 

tuaj sie uzmialem :rotfl: zdziwilbys sie ile te glosniki maja mocy znamionowej (RMS, nie POMPO, czy MAX co bierzesz za moc RMS) nie sugeruj sie ladnymi nalepkami na magnesie glosnikow, sprawdz parametry glosnikow (o ile producent je zna, badz udostepni w www) juz sama nazwa glosnikow powinna powiedziec Tobie ze to grubo przeklamane moce

 

 

Ricola.Sluchaj chlopie.Do producenta to ja najpierw dzwonie po informacje a moc fizyczna na inpucie czyli w RMS nie w PEAK POWER.

Wydaje Ci sie ze jak ktos sie pyta o opinie to z gory zielony mi byc co?! ..Błąd.

Nie sugeruj kolego niczego bo sie mylisz z gory Ci to powiem.

przyklad :FUSION REACTOR RE -FR 6530.

 

http://www.fusionelectronics.com/

 

..check this out boi

 

Zreszta ja Ci tu nic nie bede udowadnial ,a Ty mi tu cos cisniesz znafco ..strzala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im częściej czytam polskie fora CA tym bardziej rośnie we mnie dziwna konsternacja. :zawstydzony:

Nie znam osoby posiadającej zestaw odseparowany (nieważne czy 2-way czy 3-way) + subwoofer która .....

dogoniła już swojego króliczka i nie chciała czegoś zmienić/ulepszyć.

Przeczytałem już kilkanaście (co najmniej) wypowiedzi ludzi posiadających głośniki 2,3 i 4 drożne umiejscowione w takich miejscach, że sam na to bym nie wpadł zasilane z mocnoświecących wszystkomających i głośno...PMPOjących multimających stacji wspomaganych ruro-podobnymi subuczydłami które ....... już dawno dogoniły i przegoniły swojego gryzonia.

W związku z tym nasuwa się mi pytanie czy czasem nie idę w złym kierunki :wstyd: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pewnie zaraz napiszesz ze nie takich odpowiedzi szukasz ale ja na twoim miejscu bym to wszystko sprzedal (jesli ktokolwiek to kupi?) i zaczal swoja przygode z CA od nowa zaczynajac od FAQ Nazara ,bo nic ciekawego napewno z tego nie wyjdzie...Post nie jest zlosliwy i mysle ze naprowadzi Cie na wlasciwa droge,szczegolnie co do wyboru wlasciwego sprzetu.Pozdrawiaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bron Boze znawco, bo za takiego sie nie uwazam i dlugo nie bede. Podchodze do sprawy realnie, Ty zyjesz jeszcze miedzy bajkami z tego co widze.

 

przyklad:

500watt RMS w aucie z samych glosnikow wystarczy

 

a wczesniej piszesz:

4 Glosniki podpiete bezposrednio pod radio

 

radio takie jak Twoje daje moze w polotach z 16-18W RMS, nie jak masz napisane 4x50W RMS bo to moc max radia na koncowkach mocy

 

mozesz miec glosniki o mocy rzedu 500W RMS kazdy a i tak zasilajac je z radia bedzie efekt gorszy jak zasilanie z radia glosnika 30W prawdziwych RMS

 

pozniej piszesz:

 

Nie zamierzam nic zmieniac w obecnym ukladzie

 

wiec po co napisales:

mozliwosci upgradu istniejacego systemu

 

po co wiec zawracasz nam tutaj glowe??

 

 

przynajmniej dla mnie jest to smieszna jak moc tego walca w bagazniku, ktorego blednie nazywasz zapewne "tuba", ktora oscyluje w gora 70W RMS, nie 350, bo za zabawki o takiej mocy trzeba juz pare stowek wydac

 

a to ze dzwonisz do sprzedawcy po info to tak jak bys zapytal zlodzieja o to czy ukradl, odpowiedz uzyskasz tylko jedna... sam sobie na nia odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się pytasz jak i tak

 

wybrałeś swoje badziewne rozwiązanie?

 

Więc tak po mojemu to jest LIPTON jakich mało.

 

Jestes obiektywny jak nikt inny ,jakbys z wawy byl,i wszystkie rozumy pozjadal lol.(TYLKO MI SIE TAM NIE OBRAZAJ )ok

Moze i cos tam masz ale nie wyczailes ze raczej rozchodzilo mi sie w moim pytaniu o to co moge ewentualnie dodac do zestawu ,NIE ZMIENIAC,SPRZEDAWAC I KUPOWAC OD NOWA,BO NIE O TO MI CHODZI.

 

Kwestie gustu ...jw

 

I jednak pierwsza odpowiedz na moje pytanie byla jak najbardziej trafna.

 

Co do mentalnosci pewnych osob na marginesie dodam to, ze moje jest naj a reszta be ,tak samo jak ja i Ty to wyznajesz tą zasadę wiec nie bede dyskutowal poo proznicy kolego.

 

Prosilem o obiektywa podpowiedz,nie o zmienianie systemu na tak jak ktos tam ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borex79 dla własnego i naszego dobra nie proś o obiektywną ocenę gdyż ..... obiektywnie to nie ma prawa grać .... wydawać dźwięki i owszem ale nie grać ale ....

są osoby które potrafią naprawdę wiele jeśli chodzi o akustykę i prawidłowe zestojenie systemu. Możliwe, że Ty do nich należysz więc ... przyjedź na jakiś spot w okolicy i zaprezentuj własne dzieło. Możliwe, że wiele osób będzie pod wrażeniem :zawstydzony:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bron Boze znawco, bo za takiego sie nie uwazam i dlugo nie bede. Podchodze do sprawy realnie, Ty zyjesz jeszcze miedzy bajkami z tego co widze.

 

przyklad:

 

 

a wczesniej piszesz:

 

 

radio takie jak Twoje daje moze w polotach z 16-18W RMS, nie jak masz napisane 4x50W RMS bo to moc max radia na koncowkach mocy

 

mozesz miec glosniki o mocy rzedu 500W RMS kazdy a i tak zasilajac je z radia bedzie efekt gorszy jak zasilanie z radia glosnika 30W prawdziwych RMS

 

pozniej piszesz:

 

 

 

wiec po co napisales:

 

 

po co wiec zawracasz nam tutaj glowe??

 

 

przynajmniej dla mnie jest to smieszna jak moc tego walca w bagazniku, ktorego blednie nazywasz zapewne "tuba", ktora oscyluje w gora 70W RMS, nie 350, bo za zabawki o takiej mocy trzeba juz pare stowek wydac

 

a to ze dzwonisz do sprzedawcy po info to tak jak bys zapytal zlodzieja o to czy ukradl, odpowiedz uzyskasz tylko jedna... sam sobie na nia odpowiedz

Kolego ja nie szarpie sie za kazda złotówką,i uwierz mi sub mnie kosztowal 500zeta.a 4 glosniki o koszt 500zeta + wzmak ktory wlasnie montuje dodatkowe 500paczek ,radia nie licze.Zreszta zanim ten sprzęt dojdzie do Polandii to bedziemy mieli 2x tyle.I jeszcze raz powtorze ze podałem wartosci w RMSach.Nie z nalepek..na magnesie ..jesu ale sie powtarzacie,i zakladacie niewiadomo co...pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy się wszyscy, ale nie trzeba Nam żadnych spięć.

Można sobie przeanalizować ...parametry.

Dla wzmacniaczy mają podane bodaj dla któregoś 4x 80W ale przy 1% THD zważając , że "odrobinkę" dodali przy tych zniekształceniach to już jest ....skraj możliwości reprodukcji dźwięku. No cóż mierzyli, waty na zaciskach dostali :hyhy: więc tak napisali .

 

Hmmm...lubię otaczac się dobrym, fajnym sprzętem z duszą ale jakoś nie zaopatrzyłbym się w firmę ...Fusion bo to na prawdę nic specjalnego.

Podłącz, słuchaj, ciesz się ale zapewniam żadnych fajerwerków na tym nie będzie.

 

 

P.S. konwerter zaproponowałem ze względów czystego ...bezpieczeństwa (Twojego radia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricola.Sluchaj chlopie.Do producenta to ja najpierw dzwonie po informacje a moc fizyczna na inpucie czyli w RMS nie w PEAK POWER.

 

http://www.fusionelectronics.com/

 

..check this out boi

 

Zreszta ja Ci tu nic nie bede udowadnial ,a Ty mi tu cos cisniesz znafco ..strzala

 

Jestes obiektywny jak nikt inny ,jakbys z wawy byl,i wszystkie rozumy pozjadal lol.(TYLKO MI SIE TAM NIE OBRAZAJ )ok

 

 

Kolego ja nie szarpie sie za kazda złotówką,i uwierz mi sub mnie kosztowal 500zeta.a 4 glosniki o koszt 500zeta + wzmak ktory wlasnie montuje dodatkowe 500paczek ,radia nie licze.Zreszta zanim ten sprzęt dojdzie do Polandii to bedziemy mieli 2x tyle.I jeszcze raz powtorze ze podałem wartosci w RMSach.Nie z nalepek..na magnesie ..jesu ale sie powtarzacie,i zakladacie niewiadomo co...pozdr

 

a rozum mi podpowiadał zeby nie zaglądać do tego tematu... Dżizas :kijemgo::wstyd:

 

Jak na razie najlepszy z najlepszych na Strefie cyt: "dojdzie do Polandii", "check this out boi", "...znafco"

 

..... nie wiem czy wiecie ale mamy do czynienia z elo pro ziomem ....... Jeden program mi sie nasuwa na myśl z marszu.... Operacja "Tjuning" w TVN Turbo...... a ziom chciał obiektywną opinie a Wy sie czepacie. Grzesiu, Daniel..... wstydzcie się.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych uzytkownikow Strefy C.A .

Poniewaz jak wiadomo najlepszym sposobem na budowanie wlasnych doswiadczen oraz doskonalenie samego siebie (i instalacjii C.A)jest proste zapytanie .

 

..a zaczęło się tak subtelnie.

 

disaster3, też się nabrałem tak jak Ty :):idiota: wnoszę o dodanie emotki z Giertychem !!

 

borex79, dostałeś już tyle cennych porad, koledzy zupełnie bezinteresownie podwiedziedzieli Ci, co mógłbyś zrobić ze swoim świetnym systemem grającym, że na Twoim miejscu trochę bym to przemyślał...

 

..może faktycznie przeczytał ten FAQ, jeszcze raz przeczytał...pojechał na jakiś spot w okolicy, posłuchał, wyciągnął jakieś wnioski, jeszcze raz posłuchał, jeszcze raz przeczytał FAQ...

 

i dopiero wtedy jak uznasz że to jakieś brednie, możesz się spinać, że jednak Ty masz rację.

 

BezAgresji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i cos tam masz ale nie wyczailes ze raczej rozchodzilo mi sie w moim pytaniu o to co moge ewentualnie dodac do zestawu ,NIE ZMIENIAC,SPRZEDAWAC I KUPOWAC OD NOWA,BO NIE O TO MI CHODZI.

 

Ja bym jeszcze dodal jakies 4drozne Boshmanny w tylne slupki dla pasazerow i zeby rozszerzyc scene, tylko pod nie wzmaka dal na przyklad Voice Kraft V-K238 ktory calkiem niezle sobie powinien z nimi poradzic, kolejny sub taki jak masz do bagaznika i Dal jakas fajna zabudowe pod wzmaki i suby, mysle ze 3 niebieskie swietlowki by byly w porzadku, moze do tego jakis stroboskop? Tylko jeszcze co do kwestii suba to w bagazniku bym postaral sie zeby pomiedzy tapicerka a blacha auta nic nie bylo, zle to wplywa na najnizsze rejestry pasma, sa przez to mniej naturalne. Tak to reszta twojego sprzetu mi sie podoba, chetnie bym tego posluchal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub mnie kosztowal 500zeta.a 4 glosniki o koszt 500zeta + wzmak ktory wlasnie montuje dodatkowe 500paczek

1500zł w sumie zmarnowane...a taki fajny zestaw można było za to kupić...co za marnotrawstwo pieniędzy :wstyd: cóż życie jest sztuką wyborów...nie zawsze słusznych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym jeszcze dodal jakies 4drozne Boshmanny w tylne slupki dla pasazerow i zeby rozszerzyc scene, tylko pod nie wzmaka dal na przyklad Voice Kraft V-K238 ktory calkiem niezle sobie powinien z nimi poradzic, kolejny sub taki jak masz do bagaznika i Dal jakas fajna zabudowe pod wzmaki i suby, mysle ze 3 niebieskie swietlowki by byly w porzadku, moze do tego jakis stroboskop? Tylko jeszcze co do kwestii suba to w bagazniku bym postaral sie zeby pomiedzy tapicerka a blacha auta nic nie bylo, zle to wplywa na najnizsze rejestry pasma, sa przez to mniej naturalne. Tak to reszta twojego sprzetu mi sie podoba, chetnie bym tego posluchal :)

 

ten voice kraft jest jakis lipny, ja bym jednak poszedl w jakiegos olda wzmacniacz

w koncu ma w sobie przetwornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borex79 posłuchaj chłopaków... ja zaczynałem tak jak Ty... Nikt nie chce Cię krytykować za Twoją inwencję tworczą w CA ale przeczytaj posty wszystkich "starych", co za tym idzie doświadczonych użytkowników tego forum. Mnie naszczęscie powstrzymali przed kupnem i rozbudowy "badziewia". Wiem więcej na ten temat troszQ niz 2 lata temu (gdzie na forum jestem codzienni i śledzę prawie kazdy wątek) a i tak duuuuuuuuuuzo muszę się nauczyć, a po mimo to teraz widzę i w myslach się smieje z tych co podjezdzają swoimi autami (często juz "wyższej" klasy za 12 000-18 000 zł) ze władowanym badziewiem za 2000 zł ( tzn ktoś ich wych... na taką kwotę bo wartość tego co mieli w bagaju to wg mnie max 400 zł całość) i się chwalą jak to pięknie gra... gdy wsiadłem do tego auta i koleś puścił na full było tylko buczenie i estradowy dzwięk (duzo głosników szajskiej jakosci) ja tylko się usmiechanąłem i nie raz po prostu nie mogłem się powstrzymać i mówiłem tylko ze " brzmienie " nie w moim guście, gdy ktoś to odebrał bardzo negatywnie kazał mi puscic muzykę u siebie ( sprzęt rownież za ok 2000 zł bo wszystko kupione w skrajnych promocjach, dzięki wiedzy, cierpliwosci i jakiemuś tam doswidczeniu ). Niektórym po prostu kopara opadała (choc i tak nie mam zadnego haj endu) i następnego dnia sprzedawali to g... co mieli i prosili o rady... a reszta tych artystów akustyków szybko wychodziła z auta i mówili ze to ja mam g... choć grymas na twarzy malował jedynie zazdrość i poczucie zrobienia się w bambuko :)

 

Sorka za OffTopa ale może przemówi to do Ciebie, bo nikt nie ma w tym interesu by Ci radzić zmianę sprzętu, robią to z własnej inicjatywy, z chęci dzielenia się doświadczeniem w sztuce jaką jest CA. Nikt tu nie podsyła Ci gotowych linków z nowym sprzętem albo nie wciska g... na privacie po prostu dostajesz opinię własnie takie o jakie prosiłeś ( szczere ). Skoro zwracasz się z takim tytułem "do znawców" to nie wiem czemu tak reagujesz na opinię kolegów... chyba, że chciałeś tym zaszpanować, bądz szukałeś oklasków, a może po prostu tez Cie ktoś zrobił w bambuko i nie chcesz tego przyjąć do wiadomosci gardząc poradami i wysmiewając się z nich, probując pokazać, że niby wiesz 10x wiecej niz wszyscy tu na forum razem wzięci...

 

Naprawde przemyśl, przeczytaj ten jak i inne tematy, wyciagnij wnioski.

PZDR życzliwy

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci odpisze w ten sposob, podczas sezonu nie mialem czasu, ale buduje zonce w autku cos budzetowego, zeby udowodnic TYLKO SOBIE ze za ok 600-700zl (czyli juz grubo ponizej tego co masz u siebie) mozna zrobic fajne i normalne granie w autku...

na sql-u kompletni sie nie znam (choc z tego co czytam to moja wiedza w porownaniu z Toba jest jak encyklopedia...) wiec pytam sie KONKRETNYCH osob ktore testowaly juz niejeden sprzet budzetowy ALE MARKOWY i wiedza na ten temat wiecej niz ja.

a uwierz mi ze wiem cos na temat wywalania hajsu na sprzet...

Edytowane przez nero_partner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...