Skocz do zawartości

Zestaw odseparowany z porzadnym wykopem


AUDIOCARS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow po fachu:) Mam duzy metlik w glowie wiec moze ktos pomoze mi wybrac przedni zestaw odeseparowany. Priorytet to spory wykop i w miare nisko schodzacy jak na 16cm woofer. Dawca jest golf3 cabrio. W drzwi beda zamontowane 2 woofery na strone. Zasilac to wszystko bedzie steg k4.01.

 

Moje typy to:

RAINBOW SLG F3

AUDIO SYSTEM I-XION 165.4

RF T162S.

 

Czekam na wasze typy. Nie bede wam pisal czego slucham bo nie ma to sensu gdyz slucham wszystkiego. W aucie nie bedzie subwoofera wiec decyzja padla na montaz 2 wooferow na drzwi i decyzji niestety nie zmienie:). Wiec bardzo bym prosil o jakies sugestie, pomysly. Ceny nie mam ustalonej.....ale granice 1500zl....jesli bedzie do czegos warto dolozyc oczywiscie PLN sie znajda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 razy DLS R6A i jeszcze kaski zostanie na wygłuszenie

 

 

Wygluszenia nie licze bo to normalna rzecz jesli sie chce aby zestaw zagral prawidlowo...co do dls r6a czy ms6a to mialem w poprzednim aucie (seat leon) i niestety jak dla mnie bez rewelki....prosze tez nie proponowac HSK poniewaz mam je zaaplikowane w firmowym aucie i powiem szczerze ze maja duzo lepszego kopa niz R6A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oczekujesz dużego dołu, to polecam AudioSystem Helon 165, jeśli jakości, to AudioSystem HX 165 Phase.

 

 

Takze bralem tez zestaw pod uwage...jednak potrzebuje on 150rms-u. Chyba ze spialbym 2 kanaly stega w 2ohmy co dalo by 140rms i pozostale 2 kanaly napedzil tweetery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to nie jest temat ze poszukuje glosnikow za 350zl. Szukam bardziej "dojrzalego zestawu" w kwocie +/- 1500zl.

To zebys nie obudził sie z reka w nocniku kiedy juz zamontujesz swoje Xiony( z pierwszego posta) a złoi Cie r6 czy Phase za 350zł... No ale szukaj,szukaj tylko si enie rozpedzaj bo widze ze mocy masz sosunkowo niewiele a oczekiwania wielkie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zebys nie obudził sie z reka w nocniku kiedy juz zamontujesz swoje Xiony( z pierwszego posta) a złoi Cie r6 czy Phase za 350zł... No ale szukaj,szukaj tylko si enie rozpedzaj bo widze ze mocy masz sosunkowo niewiele a oczekiwania wielkie...

 

 

Wiesz co kolego, jak zaczynalem swoja przygode z CA bodajze 7 lat temu przedni zestaw pedzil mi audison ktory dysponowal moca 4x25rms i o dziwo gral duzo lepiej jakosciowo i glosniej niz zestawy konkurencji ktore niby mialy po 80rms na kanal. Jak juz pisalem wczesniej mialem R6A i czym tu sie podniecac?? HSK loi DLS-a jesli chodzi o ilosc kicku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze bralem tez zestaw pod uwage...jednak potrzebuje on 150rms-u. Chyba ze spialbym 2 kanaly stega w 2ohmy co dalo by 140rms i pozostale 2 kanaly napedzil tweetery.

 

albo te małe Re XXX - nie pamiętam, jak ten zestaw się nazywa. Chyba @Mike chciał go kupować - poszukaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze bralem tez zestaw pod uwage...jednak potrzebuje on 150rms-u. Chyba ze spialbym 2 kanaly stega w 2ohmy co dalo by 140rms i pozostale 2 kanaly napedzil tweetery.

X-iony i Helony potrzebują dużo mocy.

Miałem X-ion 165 pod JL 300/2, fajnie grało, ale nie pokazały swoich wszystkich możliwości.

K4.01 też nie dał rady Helonom...

Poza tym te ASki grają bardziej kickiem niż dołem.

Lepiej coś z HX-ów o ile wystarczy prądu lub RE XXX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle, że autor tematu powinien rozejrzeć się za czymś nietypowym :D

XXX comp to bardzo wymagający zestaw pod względem zapotrzebowania na moc ( przygotowanie też musi być bardziej solidne niż np. dla Hertzów HSK ).

Ten RE to do tej pory jedyny w miarę ogólno dostępny zestaw jaki powala kickiem.

Też szukałem do siebie czegoś podobnego, traf chciał, że kumpel miał takie głosniki w alfie, którą sprowadził z Włoch.

 

http://cgi.ebay.pl/DRAGSTER-DSK-672-1-KIT-2-VIE-MOSTRUOSO-DA-320-WATT-RMS-/370258225002

 

Porównam do xxx i emphasera XT4.

XT4 gra "basem" podobnym do HSK, czyli twardym - ogólnie ta charakterystyka mi nie przypadła, więc odpadły.

Ciekawie zapowiadało się porównanie xxx vs drag.

W sumie oba zestawy prezentują podobne możliwości, oba wymagają pewnej dawki mocy, ale jak już się dostarczy porządne waty to można sie mocno zdziwić. Tu i tu dużo mięsa, duże zdolnośći do robienia zamieszania na dole, przy zadowalającej dynamice.

Pozostawał tylko problem ceny, gdzie XXX kosztuje majątek, tam Draggster wypadał bardzo optymalnie.

 

Skusiłem się na trzy takie zestawy ( w jednym aucie nie moge mieć suba ).

Na szczęscie dla moich drzwi, używam tylko jednego zestawu DSK bo to co wyprawiają te woofery przyprawia o dreszcze.

Podoba mi się jedna rzecz, do której zawsze dążyłem z racji tego, że słucham na przemian szybkiej i wolnej muzy.

Mianowicie szybkość basu ( tu już nie sposób mówić o kicku ) przy tej sile uderzenia jest absolutnie nie do osiągnięcia przez żadne subwoofery, a ilość basu na prawdę powala.

 

Z racji tego, że temat jest typowo o zestawie z wykopem, skupiłem sie na możliwościach woofera.

Jeżeli porównać jakość góry, to zdecydowanie wygrywa zestaw RE. Wysokie z Draggstera to coś zawieszone między Hertzami ESK/HSK, więć bez szału :D Tu na tym polu należałoby wprowadzić zmiany.

Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-iony i Helony potrzebują dużo mocy.

Miałem X-ion 165 pod JL 300/2, fajnie grało, ale nie pokazały swoich wszystkich możliwości.

K4.01 też nie dał rady Helonom...

Poza tym te ASki grają bardziej kickiem niż dołem.

Lepiej coś z HX-ów o ile wystarczy prądu lub RE XXX.

 

 

Dzieki za cenne sugestie. Wiec moze skupmy sie na zestawie ktory w pelnie bede mogl zasilic Stegem K4.01, wiem ze jest to piec bardzo wydajny i jego 80rms na kanal to prawdziwe waty i porzadnie zasilony (kable 35-50mm2) napewno wypluje wiecej.

Coraz powazniej zastanawiam sie na RF T162S. Slyszalem je na jakis zawodach CA i wykop mialy nieziemski. W sumie podobala mi sie takze barwa SLG wiec mysle ze przy montazu 2x woofer tez oddaly by duza dawke kicku.

 

A tak na marginesie czy sluchal/testowal juz ktos nowa serie HSK. W firmowym aucie mam stara serie ktora gra twardo, czytalem opinie ze nowa juz ma inna charakterystyke, bardziej miekka i gora jest przyjemniejsza dla ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie czy sluchal/testowal juz ktos nowa serie HSK. W firmowym aucie mam stara serie ktora gra twardo, czytalem opinie ze nowa juz ma inna charakterystyke, bardziej miekka i gora jest przyjemniejsza dla ucha.

mam u siebie z tyłu wrzucone - w boczkach po solidnym wygłuszeniu i stworzeniu komór zamkniętych - hv165l z nowej serii hertza, dostają po 150 wat rmsu i jest fajnie. Z początku byłem rozczarowany,bo z przodu mam esk i grały porównywalnie, jednak jak się głośniki "wygrzały" to powiem szczerze że nie ma co porównywać - jeżeli chodzi o kick to niesamowicie mocno, jestem zadowolony i już nigdy nie włożę suba do bagażnika bo jest mi po prostu niepotrzebny. Wiem że wielu się nie podoba system oparty na głośnikach z przodu i z tyłu jednak ja słucham "szybkiej" muzyki i dla mnie jest rewelka. Nadmienię że starej wersji hsk nie słuczałem dlatego nie wiem jaka jest różnica - w cenie to 400 zł do 800 zł, więc warto jeszcze popytać, jednak woofery hv wymiatają ev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze cos z 8ohm polaczone rownolegle?? jesli glosniki beda grac w komorach zamknietych nie powinno stanowic problemu z woda od strony magnesu, mozna by bylo sprobowac cos z zestawow domowych :) przekroj poszukiwan rozszerzylby sie wtedy o ciekawe propozycje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam temat uzytkownika stanec ;)

 

Choc znajdzesz tam woofery ktore by z pewnoscia zaspokoily twoje wymagania to problemy z aplikacja byly by duze a kolejna sprawa ze miec typowy 2way na wooferze ktory prawie jest malym subem moze sprawic problemy z podzialem , mozna tez zrobic drzwi na dwoch kompletach MDS 06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawial na klasyczny 2way z jednym wooferem jak dobrze zrobisz drzwi i cala reszte to napewno bedzie ok ale co kraj to obyczaj

 

 

Decyzja juz podjetac...beda 2 woofery na strone i swojej koncepcji nie zmienie. Cabrio ma duze drzwi do tego golf3 ma drzwi akustycznie slabe wiec czeka mnie mega super wygluszenie aby zmiejszyc litraz drzwi i mysle ze 2 midy na strone zalatwia sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak sobie mysle ze w sumie to jestem w korzystnej sytuacji poniewaz mam sklep z tym sprzetem wiec poprostu bede montowal systemy na zasadzie "prob i bledow". Jesli jakis nie bedzie mi sie podobal mysle ze zawsze go sprzedam po cenie mojego zakupu. Korci mnie aby przetrstowac nowa serie HSK, stara seria miala niezlego kopa jednak woofer troche twardo stekal, nowa seria ma calkiem inne woofery wiec zmieni sie takze jego barwa....pozyjemy, zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...