Skocz do zawartości

Alpine pxa-h701


raflip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jesteś pewny , ze użyteczny sygnał "płynie" światłowodem. Aktywowałeś ten rodzaj połączenia ? Czy przy odtwarzaniu płyty w stacji i wyjęciu wtyku światłowodu przy procku sygnał audio zanika ( cisza) ?

 

aktywny jest na 100%, po odpięciu nie gra :)

optyk "świeci" się w środku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość posłuchania tego zjawiska ? Jeszcze nigdy nie słyszałem świszczącego światłowodu , chociaż są tacy którzy słyszą różne brzmienia światła.

Problem jest taki, ze aby te zakłócenia "transmitować " światłowodem , to najpierw trzeba je zakodować w SPDIFa :wink: , ale ponoć ludziska nie takie rzeczy potrafią :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Za 299 pln masz nowe na allegro z gwarancją. Co do optyka, to musialbys sprawdzić sam. Ja jeszcze 605 po optyku u siebie nie podlaczalem. Podstawowe funkcje nim ogarniesz - play, next utwór, zmiana płyty w zmieniarce. Nie pamiętam czy w 605 światło działa równolegle do ai-net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za różnica. To też przecież coś ala jednostka. Sędziemu możesz kazać na zawodach włożyć płytę do zmieniarki, nie do napędu bo np. ze zmieniarki lepiej gra.

 

Poza tym, pod CRA-1656sp możesz podpiąć, przez hi-input jednostkę główną i możesz to podpiąć do procka via RCA. Jak chcesz, na PW Ci zdjęcia wyślę.

 

 

Jedyny minus tego, większość rzeczy zrobisz tylko z pilota. np. play jest tylko z pilota :D ale działa to tak, że jak wyłączysz CRA z play, to po włączeniu, automatycznie rusza z muzyką włączoną. Wyłączysz na pause, to po włączeniu masz pause. Masz jeszcze prosty korektor bass, treble, fader.

A w co to wepniesz i czym, to już Twoja sprawa - możesz dźwięk puścić via AI-NET i potem po RCA z CRA, możesz wykorzystać wyjście cyfrowe w zmieniarce. Tylko zmieniarka musi nadawać cyfrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepne sie pod temat zeby nie smiecic.

 

Odpalam dzis 'audio' i prawy tw nie gra :kwasny: . Sprawdzilem rcki ok. Przepialem lewy grajacy kanal z procka na prawy kanal wzmacniacza, tw ok. Pozostal procek. Odpialem zasilanie od proca i podpialem ponownie, lewy kanal ozyl. Do dzis w mojej 701 bylo wszystko ok.

I teraz pytanie czy to oznacza poczatek problemow? normalne to napewno nie bylo, ale moze sie komus z Was juz zdazylo..  Ostatnio mam dosc duzego pecha do elektroniki  :przestraszony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podepne sie pod temat zeby nie smiecic.

 

Odpalam dzis 'audio' i prawy tw nie gra :kwasny: . Sprawdzilem rcki ok. Przepialem lewy grajacy kanal z procka na prawy kanal wzmacniacza, tw ok. Pozostal procek. Odpialem zasilanie od proca i podpialem ponownie, lewy kanal ozyl. Do dzis w mojej 701 bylo wszystko ok.

I teraz pytanie czy to oznacza poczatek problemow? normalne to napewno nie bylo, ale moze sie komus z Was juz zdazylo..  Ostatnio mam dosc duzego pecha do elektroniki  :przestraszony:

U mnie był okruszek cyny w gnieździe RCA, po rozebraniu procka wypadł i zaczęło grać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine iva 106 ale mam też RUXa

Tu masz ścisłe tajny dokument , tylko nikomu go nie udostępniaj :), bo skutkiem takich pochopnych działań może być 50% spadek ilości wpisów na forum :wink: .

http://www.alpine-europe.com/fileadmin/user_upload/manuals/car_audio_manuals/IVA-D106R/OM_IVA-D106R_EN.pdf

 

Aby nie napychać sobie głowy "zbędnymi śmieciami" :wink2: , przejdź od razu do strony 75 i zwróć uwagę na element 41 .

Niżej jest tez opis .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...