Skocz do zawartości

Helix Precision 236 vs Morel Tempo 6


pita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowały mnie te dwa zestawy Bo niedługo szykuje sie na wymiane przodu

 

Chodzi mi o to jaki maja profil brzmienia jak graja Jaki jest woofer i tweeter w tym i tym zestawie

 

I jak moze to zagrać z tym co teraz mam (klocki w podpisie) którymś z w/w chciałym zastapić swoje μ-Dimension EL Comp 6 A temu ze nie pasuje mi ich brzmienie (pracuje nad tuningiem zwrotki ale i tak zechce je wymienic)

Tweeter zbyt głosny,"włazacy w ucho" ale nawet detaliczny i czysto brzmiący

Dominacja srednich nad nizszymi

 

Odnośnie Helix Precision 236 Znalazłem dwie rózne wersje ze tak powiem :D P236 i HXS 236 Czym sie róznia ?

 

I powiedzcie mi o ile ktos sie orientuje ile moze kosztowac (oczywiscie w uzywce)bo na nowe mnie nie stac : ( Helix Precision 236 i Morel Tempo 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem to trochę inna półka te dwa zestawy. Tempo 6 to w zasadzie budżetówka Morela obecnie tylko nad maximo, a Precision 236 od Helixa to jest chyba jeden(może dwa) modele niżej, pod ich 'najlepszym' zestawem...

Jakbym miał zestawiać P236 to raczej z Dotech Ovation/Hybrid Ovation ze starej serii morela.

Powyższe nie oznacza, że Tempo 6 jest złym zestawem - wręcz przeciwnie, wg. mnie bardzo dobrym, poza małymi mankamentami;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak porównać zestawy jeden za 400 zł a drugi za 1200 ?

HXS od P jest głębszy około 4 - 5 mm w brzmieniu nie ma chyba zbyt znacznej różnicy.

Jeśli chcesz podłączyć pod 6020 to polecam hxs236 miałem w drzwiach i byłem zadowolony ( może to autoreklama bo sprzedaję :zawstydzony: ).

Uważam że za pełny zestaw (woofery zwrotnice i tweetery) połowa ceny produktu nowego to niewiele ale .... też możliwe, że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tutaj przydaje się metoda stosowana przez EASCĘ na zawodach przy wycenie sprzętów (czyli oficjalne ceny),

gdyż nie można mówić, że tempo 400 a Helix 1200 , bo to, że jest wyprzedaż i ktoś wystawia na aukcję i można trafić za 400 nie oznacza, że helixa nie można kupić za 900 i mniej...

Dla mnie, przede wszystkim najbardziej 'cenodajne' jest badanie empiryczno-słuchowe;-) Po dokładnych i wnikliwych testach oceniam, czy dany klocek jest wart takiej ceny, czy nie...

 

Nie zmienia to faktu o czym pisałem wcześniej, że to zestawy z dwóch różnych półek i zestawianie ich trochę jest 'nieteges'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem ale przesłanie jest dokładnie takie samo.

Precision to po Compedition druga z najwyższych linii Helix-a.

Z marketingowego punktu widzenia tylko w linii produktów Helix-a BarkBlue nie musi być lepsza od niczego gdyż jest najniższa i musi być gorsza od Esprita.

Esprit jako linia wyższa musi być pod wieloma względami lepsza od DarkBlue aby klient chciał wydać więcej i usłyszeć różnicę ....

i tak samo Precision musi być lepsza od produktów serii Esprit.

Tempo jest/było najniższą linią Morela i gradacja jest tam taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak porównać zestawy jeden za 400 zł a drugi za 1200 ?

 

Z tego co przegrzebałem w necie to jeden i drugi chodza po ok 800zł (nowe) No morele moze o 100zł tańsze

 

A uzywki tak samo równo ida po ok 400zł widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przegrzebałem w necie to jeden i drugi chodza po ok 800zł (nowe) No morele moze o 100zł tańsze

A uzywki tak samo równo ida po ok 400zł widziałem

Staram się porównywać ceny w Euro gdyż (sam sobie wymoderuje) Tempo vs Precision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu

da rade znaleźć taniej

HELIX PRECISION P236 NOWY ZESTAW ODSEPAROWANY BRAX cena 799zł

http://allegro.pl/item1190783829_helix_precision_p236_nowy_zestaw_odseparowany_brax.html

Morel Tempo 6 cena 749zł

http://allegro.pl/morel-tempo-6-sklep-siedlce-gratis-i1234481653.html

 

W sumie Morele znalazłem jeszcze za 599

 

Uzywki HELIX PRECISION P236 widziałem za 400zł

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu

da rade znaleźć taniej

Link który podałeś do Helix-ów to jest oferta jednego zestawu oferowanego przez osobę prywatną więc nijak się ma do ceny sklepowej.

Jeśli chodzi o cenę moreli to pokazałem Ci za niecałe 110 Euro (sklep) co daje około 440 zł.

Ale nie będę ciągnął tej polemiki gdyż ani jedna ani druga firma mi za to nie płaci :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie będę ciągnął tej polemiki gdyż ani jedna ani druga firma mi za to nie płaci :zawstydzony: .

 

No niby racja

 

To ja juz sam nie wiem Metlik w głowie mam :D

 

Na przód bede mia ok 400zł i pewnie bedzie to uzywka bo na nowe mnie nie stac a z nowych nic nie znajde

 

Tylko ciekawe co mi by podpasowało A mozliwosci odsłuchu nie mam :zalamany:

 

Co w tej cenie mozna wyrwać zeby mi podpasowało ? Bo w moic el Comp 6 nie pasuje góra srednich za duzo i dołu za mało

Opisałem to na poczatku ...

 

Doradzcie cos :rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją opinię wyraziłem. Jeśli kupisz za 400 zł Precisiony to uważam że to bardzo atrakcyjna kwota za nie. Ktoś na all... sprzedaje za 450 zł bez zwrotnicy Precisiony więc może masz trochę wiedzy i zapału aby do nich dorobić zwrotnicę.

PS

W tym roku na jeden z warszawskich spotów przyjechałem z precisionami ustawionymi tak aby grały bardzo nisko i .... Stanec prosił mnie abym wyłączył subwoofer który nie grał więc dfa się je ściągnąć nisko nie mniej uważałem, że przy takim ustawieniu one się męczą i nie grają aż tak czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla Ciebie dobrą radę... Kupuj Tempo 6 jak trafisz nówkę za 400zł (a można trafić).

Jak się nie uda to kupuj Hertz HSK nówkę za 400zł jak trafisz...(a można trafić).

Albo chwilę się wstrzymaj do rozwiania opinii nt. Morel Maximo... sam czekam na wstępną relację, bo myślę wziąć na testy i jak okażą się warte to je kupuj, bo kasa chyba śmieszna;)

Jeśli weźmiesz z któryś z tych zestawów, myślę, że będziesz zadowolony, a jednocześnie w każdej chwili będziesz mógł zbyć bez większej straty i kupić coś innego.

Na używki uważaj, bo z nimi różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla Ciebie dobrą radę... Kupuj Tempo 6 jak trafisz nówkę za 400zł (a można trafić).

To ja przytoczę wypowiedź z wątku o którym pisałeś :

"Mam cichą nadzieję ,że Dystrybutor znów nie pomylił cen na stronie..;) i za tydzień nie okaże się ,ze ten zestaw ma kosztować np 8 stówek... Nie lubię wypowiadać się na temat "to jest lepsze od tego " ,bo jestem już starej daty ,zdaję sobie sprawę ile znaczy aplikacja ,strojenie etc, ale pierwszy raz (biorąc pod uwagę cenę 379zł ) jestem pod wrażeniem a zarazem cieszę się ,ze na tym poziomie cenowym można z czystym sumieniem polecić klientom produkt dający dużo radochy z ich brzmienia . Nie wiem co Sonia Draga zrobi z dużo droższym "Pulsem" i "Tempo" ale powinna szybko zarządzić wysprzedaż ich po max150 zł za kpl. .. Moim zdaniem cena -"dojrzałość" brzmienia i ogólnie pojęta uniwersalność aplikacji "Maximo" jest rewelacyjna.Właśnie takich produktów potrzebuje branża car audio! Jeśli będzie więcej takich produktów nie będzie problemu co kupić -stare "dobre" czy nowe "złe" w tym przypadku "nowe" rozwala "stare"na całym froncie ;)"

Skoro Maximo za 379 zł są lepsze od Tempo to po co kupować Tempo za 400 zł tego nie rozumiem.

Rozumiem, że są osoby które kupują wszystko wyłącznie nowe od samochodów po domy tak jak miki87 nie rozumiem tylko czy przy takim podejściu jak prezentujesz ty po przesiadce na nowszy model z salony swój stary samochód złomujesz ?

Sam część rzeczy kupuje nowych a część używanych i jakoś trudno mi się przestawić na to aby po przesiadce na nowszy model wszystko wyrzucać do śmieci ale ... może Was młodych tego uczą na dalekowschodnich produktach jednorazowego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wiele rzeczy kupuję używanych... ale na głośnikach, a w szczególności wooferach z zestawów odseparowanych już nie raz się przejechałem, bo jest to delikatny 'twór' i łatwo np. zrobić dziurę w zawieszeniu, zniekształcić membranę, powgniatać kopułkę itd. itd... A później, taki sprawca, próbuje oczywiście jak gdyby nigdy nic, zbyć taki głośnik bez strat finansowych. Do tego dochodzą znakomite opisy sprzedawców na allegro że: "głośniczki w bardzo dobrym stanie, normalne ślady użytkowania, grają rewelacyjnie" + zdjęcia zrobione w odpowiedni sposób, oczywiście tak aby nie można było dostrzec żadnej wady.Po otwarciu paczki w domu okazuje się, że takim wooferkom sporo brakuje do opisu i wtedy jest żal z płaczem.

 

Dlatego jak jest możliwość i dobra cena to lepiej wg. mnie kupić GŁOŚNIKI NOWE(chodzi przede wszystkim o 16'tki), w oryginalnym kartonie i z gwarancją. Tym bardziej, że wymienione zestawy aktualnie są w śmiesznych pieniądzach. A co do wyboru między tempo a maximo, zaznaczyłem, że być może bardziej opłacać mu się będzie kupić maximo, ale żeby poczekał na więcej opinii, bo jedna tak kategoryczna wzmianka do mnie chyba nie przemawia i warto poznać innych zdanie;-)

 

PS. Nie twierdzę, że nie można kupić zestawu używanego w sklepowym stanie, ale jak już jesteśmy do tego zmuszeni to tylko, albo od osób zaufanych, albo odbiór osobisty z dokładnym obadaniem. Kupowanie na allegro od nieznajomych to zwyczajna loteria, a jak wiadomo różni ludzie chodzą po tym Świecie, jeden szanuje a drugi nagłaśnia okolicę wooferami i ma w dupie czy są przestery, czy membrana się wygina, albo czy cewka się kopci...

Zupełnie inna bajka jest np. ze wzmacniaczami... bo w tym przypadku, zdecydowanie wolę używane, stare i niepoznane konstrukcje i wcale się nie boję ryzykować;-)

Edytowane przez miki87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czego oczekujesz. Jeżeli słuchasz "muzyki" to jak najbardziej polecam Helixy. U mnie przewinęło się już trochę klocków łącznie z polecanymi ostatnio wszędzie Hertz HSK i zostały H236.

A od kogo jak od kogo, ale od Grzegorza kupować używek bym się nie bał.

Jeżeli oczekujesz "powera" i mocnego uderzenia, to w helixach tego nie znajdziesz, to zestaw do normalnego grania, woofery cieszą dynamiką i zejściem, a tweetery nie kolą w ucho.

Tyle, że ja do tego dorzuciłem średniaka, ale fabryki też słuchałem i zestaw brzmiał bardzo zrównoważenie.

 

Aha, mam malusie autko i na brak suba na razie zbytnio nie narzekam mimo, że wcześniej go miałem ;)

Edytowane przez ukashec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac nowki wcale nie jest tak rozowo , bo jak dasz czadu i przegniesz , to sprobuj potem wyegzekwowac naprawe , a czasami jak zdarzy sie wada fabryczna , to tez raczej bez prawnika sie nie obejdzie . Glosnik to takie ustrojstwo ze udowodnic wlasna niewinnosc (brak katowania) nie jestes w stanie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...