Skocz do zawartości

Car audio - co wybrać, jak się do tego zabrać.


Adek4100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i bardzo proszę was o pomoc.

 

Konkrety:

 

1) Pragnę zamontować w samochodzie Renault Megane III RS jakieś glośniki, dlaczego wymieniłem model samochodu, otóż wiąże się to z tym iż w instrukcji obsługi nadmienione jest iż zmiana radia wiąże się z utratą gwarancji, czy może być gdzieś jakaś plomba lub coś co wyjdzie że radio zostało wyciągane?

 

2) Nawet jeżeli zmiana radia jest możliwa, co sądzicie o radiu seryjnym w tym samochodzie, powiem szczerze że zależy mi strasznie aby samochód nie tracił swoich seryjnych uroków, inne radio bowiem popsuje cały wizerunek .

 

3) Jakie wzmacniacze, głośniki w drzwi, i jakiś bass, dodam że zależy mi najbardziej aby było wszystko pochowane w samochodzie i audio nie rzucało się w oczy, wzmacniacze aby przy tym się nie przegrzewały a głośnik basowy był schowany jak najgłębiej aby nie było go widać oraz aby był on jak najmniejszy.

 

Myśle że dobrze było by aby kwota nie przekraczała 10tys zł.

 

Firmy audio... dzwoniłem po takim czymś, lecz samochód trzeba zostawić co najmniej na tydzień czasu (włącznie z zamówieniem części i na ich oczekiwanie) lecz ta opcja zupełnie nie wchodzi w grę, samochód potrzebny mi jest dzień w dzień więc ewentualnie po załatwieniu spraw wieczorami mógłbym dłubać coś sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla scislosci napisz jakiej sluchasz muzyki?? Bardziej stawiasz na jakosc czy mocne uderzenie?? A moze jedno i drugie?? Lecz moim zdaniem bez czlowieka ktory ogarnia temat CA raczej w nowym aucie sie nie obedzie.Chyba ze naprawde masz smykalke i sam sobie mozesz w nim dlubac tak zeby niczego nie uszkodzic :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij proszę swą wypowiedź o informacje :

1) Jakie i ile instalacji CA już samodzielnie przygotowałeś ?

2) Co może obejmować modyfikacja aby poszczególne elementy samochodu nie straciły gwarancji. Spodkałem się z tym, że Opel odmówił reklamacji na drzwi po wymianie głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka, - electro house i rock( lecz tutaj nie potrzebuję skrzyni, tego gatunku słucham raczej cicho gdy jestem naprawdę zmęczony)

 

Stanowczo stawiam na jakość, nie lubię gdy bass zagłusza resztę.

Choć wiadomo żeby bas był w miare odczuwalny.

 

Zmiana głośników również wiąże się z utratą gwarancji lecz głośniki nie rzucają się w oczy w razie czego można zawsze wrzucić oryginalne, seryjne 130mm :( można dostać w tym wymiarze jakieś dobre głośniki? Z tego co widziałem ciężko będzie wepchnąć głośnik z większym magnesem gdyż jest osłona plastikowa którą raczej będę zmuszony ciąć :(

 

Jeżeli chodzi o instalowanie CA, robiłem to dużo razy lecz były to proste instalację Radio -> wzmacniacz -> skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka, - electro house i rock( lecz tutaj nie potrzebuję skrzyni, tego gatunku słucham raczej cicho gdy jestem naprawdę zmęczony)

 

Zalezy kto co lubi :D Ja akurat lubie czuc uderzenie perkusji na plecach.Piszesz ze skrzynia jest Ci nie potrzebna to w takim razie zapomnij o glosnikach 13 cm....Wogole o nich zapomnij.Pzy takich preferencjach muzycznych (i kasie :D ) to tylko 16 cm.Piszesz rowniez ze w razie czego szybko wrzucisz standardowe glosniki i po sprawie.A co z wygluszeniem ,przeciez mat nie zerwiesz ze by potem je znow naklejac... A co do radio to musisz wyprowadzic sobie wyjscia " HIGH INPUT" abys mogl podlaczyc wzmacniacz,lub zmienic jednostke glowna na cos co posiada wyjscia RCA.

Edytowane przez italiano1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no własnie... no to o wygłuszeniu zapomniałem, trudno strace gwarancję drzwi.

 

Chodzi o to że przy muzyce Rock nie potrzebny mi woofer, lecz przy electro jak najbardziej :)

 

Czyli co... zaczynać od drzwi?

 

Kupić mate wygłuszającą tak?

Jaki pod to wzmacniacz?

 

W poprzednim samochodzie Megane II miałem głośniki Hertza 13ccm, grały w porównaniu do oryginalnych głośników bajecznie, co myślicie o modelu HERTZ HSK 165 znalazłem coś takiego na ale... w cenie 800zł ze zwrotnicami i matami.

 

Również znalazłem 2 głośniki Focal 21 WX używane w cenie 2500zł lecz do samochodu chce tylko jeden głośnink i najlepiej własnie takich wymiarów, Jeżeli oczywiscie się to nada, bardzo proszę o pomoc, lub złożenia jakiegoś zestawu.

Edytowane przez Adek4100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zacznij od wygłuszenia drzwi np dynamatem przygotuj bardzo dobrze drzwi czyli blacha na otwory dystans do blachy. myśle że do tej kaski ori radyjko bedzie lekka porażka widziałem deske Meganki i bedzie tam pasował pioniek rs88 o taki http://www.pioneer.eu/images/eur/Pressrelease/2006/DEHP88RS_a.jpg HSK to dobry zestaw potrafi zagrać bardzo fajnie dołem lecz potrzebuje dobrego wzmacniacza np helix A2. bardzo podobało mi się granie w skrzyni zamknietej Re audio se10 i do tego np A6. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam nie trzeba było dbać żeby w radzie draki (gwarancja) zmiany były odwracalne , no i autko stało jakiś czas w warsztacie .

 

Czytając ten tutaj temat można tylko życzyć powodzenia w modach , bo przykręcanie czegokolwiek w ori miejsca jest bez sensu . Poczekaj aż skończy się gwarancja (ori system nie gra źle...słuchałem , bo szefowa ma taka brykę) i potem dopiero pomyśl o prawdziwym CA , bo kasy masz sporo i szkoda by było to spaprać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla wiem ze tam sytuacja byla prosta , ale jest to taka kwota i takie wymagania ze w takiej sytuacji polecam profesjonalna usluge w warsztacie CA albo tak jak piszesz odlorzenie tego w czasie

Chcialem to odrazu napisac lecz ciezko jest komus "niezorientowanemu" w CA (jesli urazilem to przepraszam ale z takiego wyszedlem wniosku) wytlumaczyc ile taka istalacja wymaga czasu i co niezbedne w takiej dyscyplinie doswidczenia.W nowym aucie ciezko na ekperymenty ,to ma byc zrobone raz a dobrze.A do tego napisales ze potrzebujesz auto na codzien a z tym jest bardzo ciezko....Masz fajne autko ,fajna kaske :D i dlatego ma fajnie grac.Poczytaj troche gdzie koledzy umawiaja sie w twojej okolicy na spoty,pojedz ,posluchaj,zobacz jak to naprawde wyglada i do dziela.Jest pare miejsc w PL jak chocby Gliwice gdzie spelnia twoje wymagania,podpowiedza i do tego naucza abys nastepne autko zrobil juz sobie samemu bo szkoda cos spie...To jest tylko moje zdanie i ja bym tak zrobil wiec zrob jak uwazasz.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno istnieją zakłady CA, które mają podpisane umowy z dealerami --> ewentualna ingerencja np. w wygłuszanie drzwi, zmianę głośnika bądź radia nie powoduje utraty gwarancji. Np. w Poznaniu jest to podobno firma Audiocomplex - nie wiem, nie znam, powtarzam zasłyszaną opinię. Może warto iść tym tropem - zwłaszcza że budżet pozwala już oddać sprawę w ręce profesjonalistów :zawstydzony:

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno istnieją zakłady CA, które mają podpisane umowy z dealerami --> ewentualna ingerencja np. w wygłuszanie drzwi, zmianę głośnika bądź radia nie powoduje utraty gwarancji. Np. w Poznaniu jest to podobno firma Audiocomplex - nie wiem, nie znam, powtarzam zasłyszaną opinię. Może warto iść tym tropem - zwłaszcza że budżet pozwala już oddać sprawę w ręce profesjonalistów :zawstydzony:

pozdrawiam,

Kiedyś też o takim manewrze słyszałem. Podjedź do dealera i spytaj sie czy takie coś jest możliwe. Czy instalka na kwitek (fakturę) z profi zakładu nie ingeruje z ważnością gwarancji fabrycznej pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak firma wyliczyła koszt takiego audio i dopasowała moje wymagania do ich cennika :)

Wszystko będzie kosztować około 14300zł, w tym ma być jakis odseparowany tunel w drzwiach, dobranie elementów skórzanych pod kolor tapicerki, wzmacniacz i cała instalacja ma być w bagażniku w kole zapasowym obszklone , woofer ma być w bagażniku,

do tego jeszcze ma byc jakas jednostka sterująca, głośniki w próg inne , tyle co przez telefon się dowiedziałem, jutro jade się umowić a być może zostawić samochód, firma to car audio extreme w Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Za taką kasę to bym się z dziesięć razy zastanowił komu zostawiam furę. A do tego ta wycena 14300 zł, jakaś kosmiczna, przecież do 10 000 też bez problemu zrobisz audio jakie chcesz pod swój gust. Ja Ci proponuję zasięgnąć rady u użytkowników Raadek , nakamichi - są na tym forum, więc łatwo znajdziesz. Nie mówię, żebyś u nich robił auto ale uzyskał jakieś informacje. Na pewno nic nie spieprzą ale nie wiem jak będzie z gwarancją na auto (ta firma Ci dała gwarancję, że nie stracisz przez ich instalację gwarancji na auto :?:  ) Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nic nie zrozumiałem z twojego posta?

 

Ja rowniez... A co do twojego wyboru to powiem tak: twoja kasa,twoj wybor :cwaniak: Bylo juz pare takich postow ( nie koniecznie na strefie) kto czytal to wie o co chodzi i wiadomo jak to sie skonczylo...Jest jeszcze pare osob co za ta kase wlozylo by troche "serca" w twoj przyszly system.Wydaje mi sie ze w tym przypadku to oni stawiaja warunki a to chyba powinno byc odwrotnie ( chodzi mi o preferencje muzyczne i sprzet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1705289&highlight=

 

Tam to było.

 

powalla daruj sobie Aliante ...lapka se normalnie kup :rotfl: .

 

Za 14 tysi...zmyślny monażysta zrobi Ci ..."cuda, wianki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nic nie zrozumiałem z twojego posta?

 

W takim razie nie wiesz jaki wpływ ma "dobranie elementów skórzanych pod kolor tapicerki" :rotfl: , ach te smaczki o profilu ciepłego grania kremowej skóry lub zadziornego grania tapicerki wiśniowo-krwistej :hyhy: .

Do autora .... poczekaj i poczytaj link który chce Ci zamieścić Powalla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wybrać sobie dowolny sprzęt oni tylko montują oni mi takie coś zaproponowali i tyle wycenili.

W takim razie doradźcie na jaką firmę zwrócić uwagę, jaki sprzęt kupić.

 

Macie rację z tego co widze to trochę za drogo chyba że sprzęt w tej cenie jest naprawdę tyle warty.

 

Taki sprzęt mógłbym kupić na własną rękę a u nich najwyżej tylko zamontować i chyba tak zrobie.

 

Hertz ML 280 - czytałem o tych głośniczkach nie dość że mają bardzo dobre parametry to idealnie będą pasować do deski, pod te twitery potrzebny jakis osobny wzmacniacz?

 

Hertz HSK 165 - w drzwi.

 

Pozostał jeszcze bagażnik, mając już przód Hertza wypadało by w bagażnik też wrzucić Hertza, niestety znalazłem tylko model ML 3800 wielkość 38ccm i troszeczkę za mocny jak na moje wymagania, wolał bym głośnik jak najmniejszy, zapytam jeszcze w tej firmie jak z ta gwarancją bo jeżeli dało by radę bez utraty gwarancji zamontować monitory w zagłówkach było by fajnie w tedy jakies radio mozna było by założyć z DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlituj się.

Faq Bartka Nazara choćby (ZE ZROZUMIENIEM) poczytaj na sam początek.

Koniecznie określ co chcesz, czy żeby ładnie grało czy żeby ładnie się prezentowało czy ...oba naraz ?

Z resztą...co ja tam wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym aby bass średnie tony i wysokie były równe czyli nie tak jak to słychać najczęściej na mieście sam bas i nic więcej.

Muzyka electro House wiec dośc dynamiczna .

 

Jeżeli chodzi o głośniki to nie przesadzajmy z 400zł szukam czegoś naprawdę konkretnego aby podczas wyłączenia subwoofera głośniki w drzwiach dawały radę. Za sprzęt mogę wyłożyć 10tys resztę dam professionalistą na montaż. Nie znam się na sprzęcie dlatego prosze o pomoc was, ja znam firmy jedynie JBL, Blaupunkt i Sony z głośników dlatego z moim doświadczeniem mogę robić Audio w autobusach.

Edytowane przez Adek4100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...