Skocz do zawartości

Peugeot 206 by stanec


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z kablami nie ma tragedii :) Natomiast mnie bardziej zastanawia jak jest z obróbką sygnału. Po optyku jak idzie dźwięk to chyba idzie w niezmienionej postaci do procka i tam jest dekodowany a po AI-NEC-ie chyba jest tak, że jest dekodowany już w radiu i taki dźwięk już powiedzmy trochę zdegradowany trafia do procka :?:

 

Inaczej pisząc, jak idzie dźwięk po optyku do gra procek a jak po AI-NEC-ie to gra radio a procek tylko przesyła dalej sygnał z radia do wzmacniaczy.

No niby tak jest. Choć procek też coś dokłada od siebie.

Optyk to nie duże pieniądze więc może warto sprawdzić jak to będzie grało po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 992
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wydaje mi się, że oba sygnał i tak dekodowany jest w odtwarzaczu a potem po obróbce kodowany na magistralę (światło lub ai-net).

Można to sprawdzić stosując podbicie na radiu na chwilę lub zmieniając balans.

Nie będę się wypowiadał co jest lepsze napiszę tylko różnice:

Przesyłając sygnał następuje jego tłumienie (na odległości) zarówno na optyku jak i rca ;

Ze względu na pojemność elektryczną każdego przewodnika w przewodach elektrycznych następuje również tłumienie (częściowo każdy przewód zachowa się jak kondensator), w światełku raczej nie ;

Ze względu na zakłócenia RCA jest podatne na zakłócenia zmiennym polem elektromagnetycznym a światełko na ..... inne światełka :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na tą chwilę nie mam jak podpiąć po optyku.

 

Po 1-dniowym odsłuchu nowego nabytku mogę coś skrobnąć. Pierwsze wrażenie to gra to inaczej niż klips, w niektórych utworach było słychać dźwięki, które na klipsie albo były wyciszone albo mniej wyraźne, mam wrażenie, że niektóre instrumenty brzmią bardziej naturalnie, na pewno inaczej niż na klipsie. Dźwięk robi wrażenie jakby bardziej spójnego, ale coś mi w nim nie pasuje. Na basie zrobiło się chudo, na klipsie bas jest jakby mocniejszy i głośniejszy, było go więcej. Tutaj mam wrażeni jakby ktoś ściszył woofery o 2dB i na dodatek jakby wcześniej się kończą (tak, jakby spadła ich efektywność :zakrecony: ).

 

Stopa perkusji na klipsie była bardziej nazwijmy to mięsista, tutaj jest uderzeniowo słabsza, ale jakby taka bardziej naturalna, nie wiem jak to dokładnie opisać. Generalnie basu jest mniej. Jeżeli chodzi o scenę to większych różnic nie usłyszałem, chodź mam wrażenie, że na klipsie była bardziej oderwana od lewego słupka (te same ustawienia czasówki). Na plus jest bardziej naturalne brzmienie i "szczegółowość" czy inaczej pisząc niektóre detale nie są schowane jak w klipse.

 

Wokal na niektórych utworach stał się trochę taki stonowany, jakby brakowało pazura, na niektórych jest go ilościowo więcej niż w klipsie a w innych jakby mniej :zakrecony: Jak dla mnie szału nie ma, ale pokombinuje jeszcze z tym optykiem jak się uda. Nie gra to ani dużo lepiej ani gorzej, gra to inaczej. Za jakiś czas myślę, że bardziej się obeznam z systemem. Na tą chwilę tyle wrażeń.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co ma sub do kicków i ich jak to napisałeś "wcześniejszego kończenia się"?

 

Co do odchudzenia ...może wraca "normalność" i "poprawność"na tym paśmie? To tak jak leczyć kogoś z wyłączenia LOUDNESU, najpierw jest ciągle za mało basu ale po dłuższym spacerze i powrocie do auta jego wyłączenie nie jest już tak odczuwalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę racji, a to kończenie spowodowane było właśnie ściszonym subem, one grały już na granicy a sub ledwo co się ruszał. Sub też niejako wpływa na moc kopnięcia i "wykończenie kicka". To tak jak średniak i woofer do "wykańczania" tonów fundamentalnych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Wie ktoś z Was jak się zapisuje ustawienia w procku H600 :?: Co rozmawiałem z kilkoma osobami co go mieli/mają to nie wiedzą. Robiąc to według instrukcji mi nie wychodzi. Da się zapisać tylko jedno ustawienie, ale nie pod żadnym numerem od 1 do 6 tylko po prostu się zapisuje jakby w próżni. Według manuala można zrobić 6 własnych ustawień i pod każdym numerem sobie co innego zapisać. Mam nadzieję, że ktoś potrafi to zrobić :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zapiskę w manualu, według której zapis memory nie działa jak nie ma podłączonego mikrofonu, ale to by była bzdura. Nie sprawdzałem napięcia na remote, ale nie wiem czy czasem ai-net nie wzbudza procka. Ale to chyba nie ma znaczenia. Nie wiem o co chodzi z tym memory i jak na razie nikt nie potrafi mi tego wytłumaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły tweeterki, na razie na pająka, niedługo zrobi się nowe słupki i zestroi.

 

http://www.imagic.pl/files//16358/Peugeot%20206/DSC04033.jpg

 

http://www.imagic.pl/files//16358/Peugeot%20206/DSC04031.jpg

 

http://www.imagic.pl/files//16358/Peugeot%20206/DSC04029.jpg

 

http://www.imagic.pl/files//16358/Peugeot%20206/DSC04030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...