Skocz do zawartości

MAC AUDIO MP 2.16 vs GMS 960 + 25C


melanrzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w jednym aucie posiadam juz zestaw GMSa i nie ukrywam ze jestem zadowolony z dzwieku tego zestawu przy wygłuszonych drzwiach. Na moje "audiofilskie" uszy wystarczy:) Jedyną wadą jest to, że po podłączeniu wzmacniacza zestaw pograł z 3 minuty i słychać cewkę, jednak jest to moja wina:)

 

Do rzeczy:

 

W aucie mojej kobiety (opel astra sedan) będę robił nagłośnienie i mam dylemat, czy wybrać zestaw GMSa, który został już jakby przeze mnie sprawdzony, czy też MAC AUDIO MP 2.16. Radio bedzie to zapewne uzywane starsze apline, clarion lub nowy niedrogi kenwood (jak wiadomo studenci nie maja pieniedzy:))

Co doradzacie??

 

Aha... wiadomo, że porządne wygłuszenie drzwi to podstawa, więc głośniki zagoszczą dopiero w wytłumionych wrotach:)

 

Odseparowany Mac audio ma moc 70 watt rms, natomiast GMS woofer 40rms, natomiast tweeter 20rms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem tych GMS ale te Mac Audio wcale nie są takie złe, woofer na prawde fajnie gra i basiku z niego sporo nawet w nie wytlumionych drzwiach, minusem jest tweeter, slaby nie wiem jak w gms ale najwiekszym minusem tego zestawu jest właśnie tweeter, mala kopułka przenosi tylko bardzo wysokie częstotliwosci, dlatego jest maly dołek w srednicy, ale jak za te pieniądze mogę polecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci wyłącznie na basie to GMS-y będą odpowiedniejsze natomiast macrom-y mają znacznie bardziej liniowe pasmo bez zbytniego podbicia jakiejkolwiek częstotliwości, na plus za macromem przemawia bardzo przyjemny tweeter jak i dobra średnica zestawu czego niestety w GMSach brak :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha.. No to mam dylemacik:)

Przemyślę jeszcze tą decyzje.

 

Powiedzcie mi co myslicie o tym, by w tylne drzwi dac same woofery? Teoretycznie bas jest niekierunkowym dźwiękiem więc dodatkowe woofery z tylu nie powinny zaszkodzić...

 

Z drugiej strony u ojca w toyocie avensis z systemem bose z tylu ma tez zestaw odseparowany (na gorze boczkow tweetery,a na dole woofery) i gra to bardzo fajnie a przod nie gryzie się z tyłem... Myślałem też nad czymś takim w astrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te macromy dadza przy wygluszonych drzwiach sporą ilość basu? Bo nie ukrywam, ze gmsy potrafily mnie zaskoczyc jak na sprzet za ta kase

 

 

Duzej ilosci basu one ci nie dadza...jednak maja bardzo przyjemna gore. Graja liniowo w calym pasmie.

W tej polce cenowej bralbym albo macromy albo sprawdzone juz przez Ciebie GMS. MAC AUDIO sobie odpusc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...