Skocz do zawartości

Uszkodzony sub , szybkie naprowadzenie na mozliwa usterke


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak na szybko padl mi sub , objawy:

-nie gra :D

-dzwiek pojawia sie gdy lekko wdusze membrane

-gdy jest wylanczony i dociskam membrane nic nie ociera

 

Wiem ze powinienem go wyjac i obadac ale przez najblizsze pare dni nie bede mial mozliwosci a gdyby doswiadczeni koledzy byli w stanie okreslic na podstawie swoich doswiadczen co padlo i jaki jest koszt naprawy to bede wiedzial czy naprawiac czy szukac odrazu innego , oczywiscie wymontuje go i sam tez obadam dokladniej ale to za pare dni a na chwile obecna nie wiem na co sie nastawiac....

 

 

dzieki za zainteresowanie

 

 

p.s jak ktos zna moc pioniera x924 w mostku w 2ohm to prosze o informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak na szybko padl mi sub , objawy:

-nie gra :D

-dzwiek pojawia sie gdy lekko wdusze membrane

-gdy jest wylanczony i dociskam membrane nic nie ociera

 

Wiem ze powinienem go wyjac i obadac ale przez najblizsze pare dni nie bede mial mozliwosci a gdyby doswiadczeni koledzy byli w stanie okreslic na podstawie swoich doswiadczen co padlo i jaki jest koszt naprawy to bede wiedzial czy naprawiac czy szukac odrazu innego , oczywiscie wymontuje go i sam tez obadam dokladniej ale to za pare dni a na chwile obecna nie wiem na co sie nastawiac....

 

 

dzieki za zainteresowanie

 

 

p.s jak ktos zna moc pioniera x924 w mostku w 2ohm to prosze o informacje

Prawdopodobnie uszkodzony jest jeden z dwóch elastycznych przewodów doprowadzający sygnał z zacisków do cewki głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec mozna liczyc ze jezeli uszkodzenie nie nastapilo od strony cewki tylko zaciskow to jest to na szybko do zrobienia a jezeli po stronie cewki to z jakimi kosztami trzeba sie liczyc ?? Bo mimo ze to blachostka to jednak chyba glosnik trzeba rozebrac a to robilem raz w zyciu i fakt ze glosnik udalo sie poskladac ale to byl no name za 10zł a tego bym wolal sam nie rozmontowywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mógł to "zrobić" w niewidocznym :zalamany: ciężko dostępnym (również dla oczu) miejscu.

Wielu producentów stosuje np. przy cewkach aluminiowych styk cewka-lica (ten elastyczny przewód) patent na zgrzewanie jakieś i tam lubi puszczać.

Przyłóż omomiarkę do cewki i "bajtlaj" tą membraną choć to niewiele da jak coś się zepsuło to trzeba ...naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bedzie trzeba naprawiac :) Dobrze ze mam budzetowe granie chociaz jak cos padnie to nie ma placzu :D

Pozatym obiecalem sobie co miesiac kupic jedna sztuke GMS 250 i do przyszlego sezonu zobaczyc jak gra stado tych grajkow , moze jakis db race sie pobawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, nie znacie z kujawsko-pomorskiego kogoś kto by się tym zajął?

najpierw przemyśl czy się opłaca

Tą cenę którą chcesz ze skrzynią jest przesadzona, po za tym nie każdemu taka skrzynia odpowiada i nie chodzi mi tutaj o jej wykonanie.

Więc podsumuj sobie ile za nią dałeś do tego dolicz orientacyjny koszt naprawy, plus ewentualnie wysyłkę w dwie strony.

Oczywiście zakładamy że zostanie przewinięta prawidłowo za pierwszym razem i ze "po drodze" nic się jej nie stanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puściłbym swoją nawet w tej kasie

I to z pocałowaniem w rękę :P

Normalna cena za uszkodzoną yankę 15' to ~100zł

Pewien sprzedający miał problem ze sprzedażą 12' sprawnej (tak wynika z opisu) za 200zł

za pierwszym razem nie było chętnych Alphard PW 1203 AX Yakuza dopiero za drugim znalazł się kupiec Alphard PW 1203 AX Yakuza

 

Swoją drogą dreadlook masz do niej skrzynię transportową tą co dodawał producent :?:

przewinięcie cewki max 130zł

Więc może warto wziąć tę opcję pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dreadlook masz do niej skrzynię transportową tą co dodawał producent :?:

nie mam skrzyni transportowej.ale znalazłem na allegro kolesia, który mówił żeby ją zrobił za ok. 90zł (http://allegro.pl/show_item.php?item=1249860905).. tylko czy te 'zrobienie' nie będzie jakieś marne, że wytrzyma mi znowu z tydzień? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że wytrzyma mi znowu z tydzień

 

prosta sprawa - jak mu dasz w palnik to nie wytrzyma. To głośnik, który ma dość słabe chłodzenie cewki, przez co dzieją się takie, a nie inne rzeczy.

 

hmm z tego, co widzę, to ten głośnik miałeś kilka dni i go zabiłeś = nieodpowiedzialne traktowanie tegoż głośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego, co widzę, to ten głośnik miałeś kilka dni i go zabiłeś = nieodpowiedzialne traktowanie tegoż głośnika

wiem, wiem :hyhy:

 

naprawa chyba i tak mi się nie opłaci. załóżmy, że dam te 90zł + 50zł wysyłka (w 2 strony) to jest 140zł (obecnie yakuza jest wystawiona za 129zł + wysyłka 41 i obserwują 3 osoby, a nóż kij, że któraś z nich zalicytuje) :D

 

za sprawną dostałbym jakieś 300zł (ale kto wie, czy się jej jeszcze coś w transporcie nie stanie). jak pójdzie na alle to będzie gut :super:

Edytowane przez dreadlook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To głośnik, który ma dość słabe chłodzenie cewki, przez co dzieją się takie, a nie inne rzeczy.

Hmmmmm słabe chłodzenie :huh:

12 otworów w koszu głośnika

1 standardowo w rdzeniu dolnego nadbiegunnika

3 w dolnym nadbiegunniku

i to dla suba który ma 400W RMS i cewkę 3' która też jest z otworami ^_^

 

yakuza jest wystawiona za 129zł + wysyłka 41

Ładnie sobie liczysz za wysyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilosc otworow w koszu nie swiadczy o chlodzeniu glosnika

 

ten glosnik ma slabe chlodzenie bo jest tak zrobiony zeby mozna go bylo skaldac szybko i z mala dokladnoscia co ma swoje efekty uboczne

W sumie może źle to ująłem ale miałem na myśli że te otwory dają możliwość swobodnego przemieszczania się powietrza, uważam też że dolny nadbiegunnik to nieporozumienie w tym głośniku i w sumie można by się nad tym zastanawiać lecz odpowiedzi już udzieliłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...