Skocz do zawartości

Jaki wymacniacz - tani a dobry...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wskaze zdecydowanie lepszego ale wskaze zdecydowanie nie gorszy a tanszy (PowerBass ASA 400.4)

 

To wymyśliłeś :zakrecony: , argument zwala z nóg.

 

 

Ok masz racje lepiej kupic za 700zł Glowa ktory brzmieniowo jest porazka niz wydac 500zł i miec taka sama porazke , pewnie niech kolega wydaje kase przeciez to nie z naszej kieszeni :D

 

Wszyscy wiemy ze w tej kasie nie ma nowych wzmakow ktorymi mozna by sie zachwycac ale mozna chociaz zniwelowac straty gotowki doradzajac to co nie jest przerostem formy nad trescia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeze ci powiem ze ja wole 15letnie z allegro i wolalbym kupic taka alpine za 300zł i za kolejne 200-300zł wyslac ja do SPA na wymiane elementow ktore mogly stracic parametry niz kupic nowego za 700zł ktory brzmieniowo by mi nie odpowiadal ale mialbym na niego gwarancje , nie wspominajac o czysto ekonomicznym aspekcie utraty na wartosci wzmakow nowych.

 

Kolega chce nowy i rozumien kazdy kieruje sie czyms innym a ja doradzajac na swoj gust uwazam ze w/w powerbass w kasie w ktorej teraz jest sprzedawany to ekonomicznie lepsze rozwiazanie a dzwiekowo to juz kwestia gustu ale nie jest zdecydowanie gorszy lub lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tam wole ... Moze nie z allegro ale napewno nie przeplacilbym za u-dim... Jesli w gre weszłyby uzywki ...

 

 

No ale jak wiemy nie weszły w gre i nie ma co ciagnac teamatu...

 

To kwestia świadomego wyboru .

Ale naprawdę trzeba wyraźnie rozgraniczać pewne sprawy , bo np mówiąc Passat można mieć na myśli 15 letnie auto z olbrzymim przebiegiem i nówkę w salonie . To samo słowo a raczej różne znaczenia.

Kupno nowego to nie jest jedynie wybór dźwiękowy , ale tez swego rodzaju gwarancja długotrwałej poprawnej eksploatacji.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wątek schodzi z tematu ale .....

Porównywanie nowego (bardzo przeciętnego) wzmacniacza do dobrego klasowego wzmacniacza w ogóle nie ma sensu -> Old jest pod każdym względem lepszy.

Twierdzenie, że 15-letni wzmacniacz sam z siebie źle pracuje jest ..... nieporozumieniem. Radzę spojrzeć w niebo i ..... odpowiedzieć sobie ile satelit które lata nad naszymi głowami ma ponad 15 lat i samemu odpowiedzeić sobie na pytanie czy jakikolwiek człowiek odpowiedzialny za wysłanie w przestrzeń następnego satelity wysłał by tam elektronikę pokroju piżdżinga tylko dlatego, że jest nowa. Tak samo bez problemu pracuje sprzęt wojskowy i latają 15-to i więcej letnie samoloty (którymi też latam) i wolę latać takim z dobrą 15-to letnią elektroniką niż ...... .

Staram się zrozumieć nastawienie ludzi żyjących z CA ale ..... twierdzenie, że lepsze jest nowe tylko dlatego że nowe jest działaniem bardzo krótkowzrocznym gdyż :

1) Od razu mówi to klientowi, że kupuje jednorazówkę, którą po użyciu może co najwyżej wyrzucić na śmietnik. Ciekaw jestem czy tak samo osoby twierdzące, że tylko nowe jest dobre kupują i doradzają kupowanie wyłącznie np, nowych samochodów ?

2) Osoby te uzależniają się od razu od produkcji nowego coraz gorszego jakościowo sprzętu tylko dlatego, że jest nowy.

 

Jestem coraz bardziej przekonany, że Old znaczy dobre (ja też jestem już old) i za moich czasów po szkole podstawowej każdy wiedział jak obliczyć objętość bryły foremnej a teraz ..... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia świadomego wyboru .

Ale naprawdę trzeba wyraźnie rozgraniczać pewne sprawy , bo np mówiąc Passat można mieć na myśli 15 letnie auto z olbrzymim przebiegiem i nówkę w salonie . To samo słowo a raczej różne znaczenia.

Kupno nowego to nie jest jedynie wybór dźwiękowy , ale tez swego rodzaju gwarancja długotrwałej poprawnej eksploatacji.

 

 

Zgadzam sie.... Swiadomosc wyboru z ktora nie chce dyskutowac ale trzeba odrazu dac mozliwosc swiadomego wyboru i napisac dlaczego sie uwaza ze ten 15letni wzmak jest gorszy od nowego mimo ze jest tanszy i wykonany na lepszych elementach no i zapewnia "lepsza" jakosc dzwieku

Porownanie do passata mi nie pasuje ;)Raczej porownywalbym jakosc starego 15letniego merca i nowej corsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem GLOW 4075. Zostałem też namówiony na lepsze głośniki a mianowicie FOCAL 165KR

z doświadczenia wiem, że Focal'e z serii K2 lubią waty i to bardzo dlatego nie jestem przekonany czy ten Glow wyciśnie z nich maksimum możliwości... podpinałem kilka wzmaków do mojego zestawu i i dopiero pod A2 pokazały co potrafią. Być może nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać ale ja też byłbym za jakimś old'em w takim budżecie niż trochę na siłę kupować nowy sprzęt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem, że Focal'e z serii K2 lubią waty i to bardzo dlatego nie jestem przekonany czy ten Glow wyciśnie z nich maksimum możliwości... podpinałem kilka wzmaków do mojego zestawu i i dopiero pod A2 pokazały co potrafią. Być może nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać ale ja też byłbym za jakimś old'em w takim budżecie niż trochę na siłę kupować nowy sprzęt

A ta A2 to straszny OLD , to jest wysokiej klasy wzmacniacz produkowany i dostępny, który tez kosztuje zupełnie inne pieniądze. Dlatego nie dziwota , ze gra zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta A2 to straszny OLD

 

Przepraszam bardzo ale czy czytanie ze zrozumieniem to juz nie dziala?

 

ja też byłbym za jakimś old'em w takim budżecie niż trochę na siłę kupować nowy sprzęt

 

Wyraznie napisal ze mowa o budzecie jaki proponuje autor tematu. Gdyby byl wiekszy i by wystarczylo to pewno by zostal ten helix zaproponowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie.... Swiadomosc wyboru z ktora nie chce dyskutowac ale trzeba odrazu dac mozliwosc swiadomego wyboru i napisac dlaczego sie uwaza ze ten 15letni wzmak jest gorszy od nowego mimo ze jest tanszy i wykonany na lepszych elementach no i zapewnia "lepsza" jakosc dzwieku

Porownanie do passata mi nie pasuje ;)Raczej porownywalbym jakosc starego 15letniego merca i nowej corsy

 

Nawet gdy chcesz to tak interpretować , to są ludzie gotowi zakupić nowe auto ,średniej klasy , aby spalając 5 litrów ropy , dojeżdżać codziennie do pracy , przez 5 najbliższych lat , a potem zakupić kolejne .

I co może jeszcze bardziej Cie zdziwi , to robi tak zdecydowana większość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ale czy czytanie ze zrozumieniem to juz nie dziala?

Jak widać z coraz gorszym skutkiem , skoro obok wieku pojawiają się jeszcze porównania nowych wzmacniaczy za cenę ponad 2000 zł.

 

 

 

 

Wyraznie napisal ze mowa o budzecie jaki proponuje autor tematu. Gdyby byl wiekszy i by wystarczylo to pewno by zostal ten helix zaproponowany.

A2 to nie tylko Helix

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta A2 to straszny OLD , to jest wysokiej klasy wzmacniacz produkowany i dostępny, który tez kosztuje zupełnie inne pieniądze. Dlatego nie dziwota , ze gra zdecydowanie lepiej

o tym właśnie mówię...nigdzie nie napisałem, że to stary wzmacniacz i również z doświadczenia wiem, że można go kupić w rozsądnych pieniądzach (zapłaciłem za niego niewiele więcej niż budżet kolegi, a był niegrzebany więc można tylko trzeba mieć troszkę szczęścia). Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem dla autora tematu byłoby z przygotowanym już systemem/autem udać się na jakiś spot lub w jakimś zakładzie car audio wrzucić kilka wzmaków dla porównania. Wówczas na własnej skórze przekonałby się o czym my tutaj piszemy. Co do jednego jestem przekonany. Mając jakiś sprecyzowany budżet można wybrać sprzęt nowy albo używany lepszej klasy i wg mnie w przypadku wzmacniacza można śmiało iść w używki. Niekoniecznie jako źródło musi to być allegro...jak się człowiek dobrze rozejrzy to nawet na forumowej giełdzie mozna znaleźc naprawdę ciekawe klocki a źródło o niebo pewniejsze niż aukcje :wink:

aha...miałem na myśli Helix'a z mojego podpisu choć i DLS'a miałem przez moment ale Helix zdecydowanie bardziej mi odpowiadał

Edytowane przez michas82lca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu już zakupił Glow-a więc proponuję nie dołować go bardziej.

 

w zupełności popieram, a dodatkowo gdzieś czuć w powietrzu "spinkę" ... a już jest po faworkach :)

Kolega dorośnie, może w między czasie podepnie od kogoś wspomniane klocki i wtedy zrozumie coś więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak na początku roku kupiłem sobie DEGO i szukałem wzmaka do tego. Oczywiście miał być nowy. No i okazało się, że polecany był właśnie GLOW. Na całe szczęście kupiłem Stega K2.01 :)Pomimo, że mam ucho przydepnięte przez słonia to słyszę różnicę. Teraz dorosłem już do tego żeby kupić właśnie olda (XM-6020 i XM-10020) i po podłączeniu go do przodu zastanawiam się czemu tak się upierałem nad nowym :). Jako przestrogę dla siebie mam wspomnienie przodu: Sinuslive + wzmak Blaupunk szczególnie ze względu na tego wzmaka hyhy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu, ja juz chyba nigdy więcej tematu na forum nie założę... Chciałem sprzęt budżetowy i taki robie, ma grać lepiej jak w Passku B5 Volvo S80 i Vectrze C i tyle. Ciekawe od czego wy zaczynaliście! Pajace z was bo kłócicie się o głupoty. Nie będę polował całe zycie na dwie sztuki tego alpine przecież. Z jednej to ja mogę jeden kanał zasilać. Wiem że stare nie znaczy złe. Ciekawi mnie tylko gdzie wy byliście jak temat się otworzył i było nim takie zainteresowanie że aż żadne... No i co nowe to nowe, nie lubie używanych rzeczy. A naprawa starego...hmm mija się z celem, kupując dwie alpinki i inwestując w nie dwie wydałbym 1200zl, a nie wierze że jakbym w GLOW zmienił wszystkie kondesatory, rezystory, tranzystory itd na lepsze że zagrał by gorzej. Więc po co tu te kłótnie... GLOW wydaje się i tak dobry ponieważ w tej cenie cięzko znaleźć coś rozsądnego. Glow kosztował mnie 700zł z wysyłką i gwarką, nówka. Jest to moje pierwsze CA! Nie będę go przekładał do nowego auta... W nowym aucie będzie nowe CA, na lepszych klockach i pierdziawkach. ot tyle... Miałem zadać pytanie jeszcze jaki zestaw kupić bo znów zaraz będzie dym że kupiłeś FOCALE 165KR a mogłeś kupić coś innego. Cena focali to niecałe 1100zł. Znajdzie coś lepszego, NOWEGO! nie chce używek, mam dośc przyjaranych skatowanych cewek i wyjechanych zawieszeń. Całe CA zamnie się w 2600-2700zł, to dużo, czy mało jak na pierwsze CA w zyciu? Mi się wydaje bardzo dużo mimo że jest to wersja budżetowa. Glowa kupiłem i już niestety wycofać się nie moge, na pewno zagra lepiej jak JBL Harman i Chińskie badziwie które to można nabyć w niewiele mniejszych cenach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest twoje pierwsze CA jak sam piszesz wiec nie obraz sie - malo wiesz , czy duzo czy malo zalerzy jak sie wyda kase , moje to 50% tego co wydales ale ja ta kase wydalem swiadomie a ty nie co nie ozncza ze ci sie nie spodoba ;)

 

Nie dziw sie ze dyskutujemy kazdy ma juz jakies doswiadczenia i wlasne zdanie wiec sie nimi wymieniamy , po to jest forum, Czy cos lepszego szlo by wybrac z nowek moze tak moze nie kwestia gustu a zeby go sobie wyrobic trzeba czegos wiecej niz wiedzy czytanej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego m.in. zadałem te pytanie na forum, jaki wzmacniacz itd... Po 2 nie piszcie mi że GLOW ma za mało mocy zeby bujać 80W wooferki, przecież wzmacniacz mozna mostkować, wtedy jego moc to 220W 4R na kanał... Ciekaw jestem czy poradzi sobie z ciepłem w tyrbie zmostkowanym 2R... tylko po co skoro mówicie też ze jeden zestaw z przodu będzie grał tak że nie trzeba bedzie z tyłu nic :) Więc wierze na słowo ;) Głownie chodzi o ilość basu bo przecież bez suba ma grać :) Nie mówie ze w autach z standard nagłośnieniem basu jest mało ale nie jest on jakiejś specjalnej klasy :) Wysokie też nie powalają. No i uwierzcie słuchałem dużo lepszego sprzętu ale nie stety nie CA!. Co do GLOWa to można przecież na allegro też wystawić nierozpakowanego nawet za 700 i odzyskać tą kase. Po sierpniu jego cena wraca do normy czyli do ceny ponad 850zł.

 

Nazwałem was pajacami bo kłócicie się o swoje racje, a żaden ustąpić nie chce, czyli chyba miałem racje, zachowanie mozna nazwać pajacowaniem.

Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...