Skocz do zawartości

radio do aktywki


yeti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z wyborem radia do mojej pierwszej aktywki, przód 2-way + sub.

 

wymagania do radia europejski

 

- tuner radiowy po rocznym obcowaniu z wersja usa jednak stwierdzam wbrew pozorom odwrotność jak dużo ludzi że nie łapie naszych europejskich częstotliwości

- cd/mp3 (ja tam w czasie jazdy nie słyszę różnic między audio a mp3)

 

po głowie chodzi mi

 

clarion dxz948rmp / dxz 778r /dxz 788 r

lub jvc kd-sh 1000

 

kwota 700 zł opcjonalnie 750 zł maks

Edytowane przez yeti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ze dex p99 jest ciekawy, mogl by byc jak by szlo dostac zmieniarke z obsluga mp3 (temat zmieniarek jest mi totalnie obcy)

 

jak dex-p99 brzmi tak typowo jak pioneer czyli z lekkim podbarwieniem dolu ?

 

 

 

alpine odpada, nie ten profil grania jak dla mnie.

 

 

clark 958 jest realny jak znajde oferte sprzedazy w dobrym stanie

 

kwota mega sztywna nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ze dex p99 jest ciekawy, mogl by byc jak by szlo dostac zmieniarke z obsluga mp3 (temat zmieniarek jest mi totalnie obcy)

 

jak dex-p99 brzmi tak typowo jak pioneer czyli z lekkim podbarwieniem dolu ?

 

 

 

alpine odpada, nie ten profil grania jak dla mnie.

 

 

clark 958 jest realny jak znajde oferte sprzedazy w dobrym stanie

 

kwota mega sztywna nie jest.

 

Każda instalka jest inna i różnie radia mogą na nie wpłynąć.

 

Pionek to bardzo wysoka klasa, sporo możesz przecież poustawiać, więc tego podbarwienia wcale nie musi być (o ile by było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem wszystkich, ale kilka słyszałem i grały podobnie

 

 

to określ górny pułap

 

hmm na ten moment 750 zł, ale 10 coraz bliżej ;) choć za dobre 958 (dotykowy ekran, których nie jestem zwolennikiem, choć 948 też to ma) trzeba dać z 1200 zł, trochę z lekka dużo ale ze czasami mam dziwne pomysły to mogę się na to pokusić.

 

a czemu 958 a nie 948 ?

 

Pionek to bardzo wysoka klasa, sporo możesz przecież poustawiać, więc tego podbarwienia wcale nie musi być (o ile by było).

 

Można, zastanawiam się skąd wzięła się opinia o tym że w pioneera jest lekko podbity dół.

Edytowane przez yeti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można było znaleźć na alle w kwocie ok 500zł

 

nie bardzo ... ostatnio poszedł taki za 600 zł ... i to był jeden z dwóch co pokazały się przez bodajże 2 lata :P

 

hmm na ten moment 750 zł, ale 10 coraz bliżej ;) choć za dobre 958 (dotykowy ekran, których nie jestem zwolennikiem, choć 948 też to ma) trzeba dać z 1200 zł, trochę z lekka dużo ale ze czasami mam dziwne pomysły to mogę się na to pokusić.

 

a czemu 958 a nie 948 ?

 

ja tego nie powiedziałem :) Odnośnie, że ma być 958 a nie 948 :)

958, można mieć za 900 zł

 

Można, zastanawiam się skąd wzięła się opinia o tym że w pioneera jest lekko podbity dół.

 

bo najbardziej neutralne, a zarazem naturalne radia na fabrycznym ustawieniu to Clarion-y oraz Alpine-y.

Tylko z lepszych Pionków lub starszych serii da się zrobić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że musi być mp3, bo w tej kasie do DEX P99 jest fajnym klockiem.

 

Zwykły "chamski" :zawstydzony: transmiter ba ...będzie miał nawet pilota :cwaniak: albo nawet ręczna mp-3ka i spokojnie "zmieli" 4Gb tyle , że trzeba go trochę ..."stjuningować" czyli wyp... modulator (właściwie "oszukać")a tylko znaleźć sygnał audio, i "wpiąć" się na AUXa radia (sądzę, że ten pionek ma ?)

Pozamiatane 4Gb muzyki to od groma :ok: . Robiłem tak koledze bo po "radiu" to faktycznie...żenada była :wstyd: , działa do dziś.

 

 

P.S. Marcyś szykuje się coś w 3city ? Michał to jakby "po drugiej stronie lustra" po tych jego ...zmianach :hyhy: , cos mi Kamyk na PW pisał, że się "spocimy" ...ja jestem za :ok: tylko lukam w terminy z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważając zakup DEX-a , warto nadmienić iż jednostka ta jest już trochę leciwa i należałoby liczyć się z pewnymi niedomaganiami, jakie mogą jej doskwierać.Nie umniejszając nic walorom tej jednostki,a uważam że gra rewelacyjnie,warto mieć na uwadze to,że może być ciężko znaleźć egzemplarz,który byłby całkowicie wolny od jakichkolwiek wad,uszkodzeń czy też po prostu jego "zużycia".Należy pamiętać , iż sprzęt ten jest produkowany bodajże od 99 r. i pewnie do dnia dzisiejszego wiele egzemplarzy zmieniało właściciela niejednokrotnie, a niekoniecznie każdy z nich mógł je traktować z należytą ostrożnością i "szacunkiem":).

Zasadniczo to powyższe mogłoby się odnosić do każdego sprzętu z drugiej ręki,jednakże chciałem o tym wspomnieć akurat w odniesieniu do DEX-a, ponieważ sam miałem z tym nieco "doświadczeń" i uważam ,że proponując go komuś należy wspomnieć o jego ewentualnych "brakach" wynikających z racji jego wieku.

Posługując się konkretnym przykładem, napiszę o swoim DEX-ie,którego to zakupiłem jakiś czas temu.Okazało się, że oprócz zalet w postaci świetnego dźwięku, łatwej obsługi i mnóstwa ustawień, posiada od także sporo wad które mają wpływ na jego użytkowanie.Jako że bardzo mi się spodobało, postanowiłem zostawić je na dłużej, jednocześnie z zamiarem pozbycia się jego niedomagań, poprzez zakup innego egzemplarza i złożyć z obydwu jeden. Efekt jest taki,że pomimo tego że jest lepiej, to i tak wszystkich wad nie udało się wyeliminować.Te wady na które należy być przygotowanym, to min.:

-słabo świecący wyświetlacz-b.mało widać w ciągu dnia

-panel nie trzymający się na rolkach

-brak odczytu CD-RW i problemy z niektórymi CDR-ami

-możliwe zużycie "poduszek" zawieszenia napędu CD- u mnie w obydwu przypadkach zniszczone doszczętnie,efektem czego jest żel rozlany na elektronikę i b.trudny do usunięcia

-możliwe uszkodzenie "chwytaków" płyty CD-problemy z przyjmowaniem/oddawaniem płyty

-możliwe uszkodzenie taśmy od panela-nie wiem czy to nie jest efektem zanikających pixeli na wyświetlaczu

-możliwe "piszczenie"/sianie panela podczas odtwarzania płyty

 

Nie twierdzę, że to wszystko musi się przytrafić, jednak trochę tego jest i ryzyko jest dosyć spore.Nikogo nie namawiam do niekupowania DEX-a, bo to naprawdę świetny sprzęt, tylko chcę na swoim przykładzie "ostrzec" przed ewentualnymi męczarniami jakie można z nim przechodzić.Sam zaczynam rozważać zakup czegoś nowszego do aktywki, ale niestety wiąże się to z większymi wydatkami niż na Pionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi

 

okroiłem wybór do

 

- clariona dxz 778 (mogę mieć w super stanie używkę)

- alpine 9855r

- jvc sh1000 <- ciekawi mnie jak on gra, miałem kiedyś 909 i mi nawet odpowiadała, może ktoś napisać jak to gra wg niego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...