Skocz do zawartości

Tweeter'y w zestawie Helix DB 62.1 problem.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

1,5 roku temu zakladalem zestawe odseparowany Helix db 62.1.

Dzisiaj nagle przestały działac obydwa glosniki wysokotonowe. Czy to zbieg okolicznośći, ze nagle dwa się popsuły (bo podobno zdarza się to ale raczej psują sie pojedyńcze sztuki)

 

Po weekendzie sprawdze czy to nie wina zwrotnic itp.

 

Jeżeli to padły glosniki to jakie polecacie (raczej jak najtańsze lub takie same)?

można dokupic same tweetery helixa?

mogą byc inne - dla mnie wazne w tej chwili jest zeby rozmiarowo byly takie same (gdyz w boczki drzwiowym mam wycięte otwory specjalnie pod te glosniki)

 

Dzieki za odp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że się ręka obsunęła na pokrętle głośności i akurat leciał utwór który dał im dosłownie "popalić". Tam jest zwrotka o stromości tylko 6db/okt bez zabezpieczenia ptc więc mogłeś spalić tweetery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla jak zbadam temat to zglosze się do Ciebie jesli bym potrzebowal takiego tweetera.

 

Co byś chciał od głośników za 300 zł ?

jak to co ?

minimum niezawodnośći.

w końcu to nie jest jakas podróbka z targu tylko sprzęt polecany przez wielu za ~200-250zł. (ja doskonale wiedzialem czego potrzebuje i nie chcialem nic lepszego ze względu na charakter auta jakie posiadam. sprzęt który gra tak jak chce mam w domu)

do tego grały na samym radiu (clarion db 188) i raczej nigdy nie dostawały 'batów' bo i nawet sie nie da na tym sprzęcie.

Edytowane przez siekiera1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz kable. Gdzie masz zwrotnice? Ale to raczej malo prawdopodobne aby odpiely sie obydwa na raz.

 

Dawales im w palnik troche nieraz? Pod samym radiem przestery byly juz na porzadku dziennym, pewnie wszedl jakis kawalek slabej jakosci, narobil wiecej przesterow i puscilo... Jesli ma byc tanio to kup sinuslive'a 25mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...