Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod Signat H16


makeyos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po wielu godzinach szukania rozwiązania doszedłem do wniosku, że temat mnie przerasta i dlatego też zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

 

Krótki opis:

Nie jestem audiofilem ani też fanatykiem sprzętu audio ale mam takie skrzywienie, że zawsze chciałbym mieć więcej niż wykorzystam (ot taka choroba :zdziwko: ) w tym wypadku usłyszę. W tym wypadku jednak chodzi mi bardziej o wykorzystanie możliwości sprzętu który do tej pory już zakupiłem. Do mojego passata (2000r) włożyłem w drzwi 4x Signat H16 oraz jednostkę Pioneer DEH-p7100BT, zostawiając oryginalne głośniki wysokotonowe. Nie wygłuszałem drzwi po tym jak spotkałem się z opiniami, że w pasacie są na tyle dobrze odizolowane iż głuszenie ich nie dużo zmieni efekt końcowy. Natomiast inne opinie nakłoniły mnie do dokupienia wzmacniacza dla wszystkich 4 głośników gdyż (podobno!) pod samym radiem grają na "pół-gwizdka". Choć z dźwięku już teraz jestem zadowolony ale może tylko dlatego, że nie znam różnicy jaka mogłaby być po dołożeniu pieca. I tutaj moje pierwsze pytanie. Czy warto w ogóle inwestować w zakup wzmacniacza? Jeżeli tak to jakiego. Chciałbym żeby nie był jakiś ogromny, czym mniejszy tym lepszy choć nie jest to priorytet. Dodam, że raczej nie planuje montowania głośnika niskotonowego bo basy jakie dają signat'y mi wystarczają (chyba, że też ktoś mnie przekona). Ostania rzecz. na dzień dzisiejszy nie posiadam żadnych zwrotnic ani filtrów oprócz kondensatora elektrolitycznego (chyba) zamontowanego oryginalnie do standardowych tweeterów passata. Jeżeli polecilibyście wymianę tweeterów to też jestem skłonny na to przystać bo z aktualnego zestawu w samochodzie mogę mieć zastrzeżenia tylko do nich. Co do cen, na wzmacniacz nie chciałbym wydać więcej niż 300-400 zł a jeszcze mniej mile widziane :) i może troszkę mniej na ewentualny zakup wysokotonowych. Co do muzyki to słucham głównie POPu i ROCKu czasami zdarza się coś mocniejszego. Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że nie jestem audiofilem i HI-end'owy sprzęt będzie dla mnie wyrzuceniem pięniędzy gdyż nie usłyszę róznicy. Chodzi mi tylko o wykorzystanie możliwości za rozsądną cenę. Jeżeli ktoś miał na tyle cierpliwości żeby dotrwać tutaj to będę bardzo wdzięczny za jakieś podpowiedzi :)

 

 

--

pozdrawiam

makeyos

Edytowane przez makeyos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak naprawde to nawet nie zasilasz ich w 1/3,z tego co pamiętam to te głośniki maja 70 RMS czyli wzmacniacz musi mieć min 50 RMS,powininieś dokupic oryginalne zwrotki SIGNAT C-2 i tweetery T-3 lub T-5 wtedy dopiero usłyszysz prawdziwe możliwosci tych głośników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak naprawde to nawet nie zasilasz ich w 1/3,z tego co pamiętam to te głośniki maja 70 RMS czyli wzmacniacz musi mieć min 50 RMS,powininieś dokupic oryginalne zwrotki SIGNAT C-2 i tweetery T-3 lub T-5 wtedy dopiero usłyszysz prawdziwe możliwosci tych głośników.

 

 

Dzięki za odpowiedz. To już mnie przekonało, żeby jednak coś jeszcze zainwestować w moje CA. Niestety nie uśmiecha mi się wydawać ponad 400 zł za same tweetery, skoro tyle samo wydałem już na same średniotonowe głośniki. A gdzie tutaj jeszcze zwrotnice (których nie udało mi się znaleźć w ogóle) i wzmacniacz. Może jakieś tańsze wchodziły by w grę ? Jestem w stanie pogodzić się z gorszą jakością a jednak troszkę zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że jak znajdziesz nawet taniej tweetery ze zwrotką to woofery nadal pozostaną bez filtrowania - w "uniwersalne" zwrotki nie ma co nawet mierzyć... może znasz kogoś w swojej okolicy kto sam złożyłby prosty filtr na woofer na podstawie własnych pomiarów? Wyjdzie zapewnie taniej... Zawsze zostaje jeszcze cięcie aktywne, ale to nie w tej cenie(radio...). IMO zainwestuj w Sinuslive'y Neo 25s/13s jak chcesz coś nowego i tanio, woofery zostaw tak jak są, co do używek to za długo by wymieniać na co zwrócić uwagę. Wzmacniacza musisz poszukać używki, nic nowego wartego polecenia w tych pieniądzach nie znajdziesz. Daj ogłoszenie w forumowej giełdzie że chcesz kupić/przejrzyj zamieszczone ogłoszenia-na pewno wyszukasz coś wartego uwagi w cenie ~300 PLN'ów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie auto swąd!!

Danielu czyżbyś miał nie miłe wspominania ze współpracy z tą firmą  :lol:

Hehe Auto swąd, ehh zwrotnic tam już nie zrobię   :przestraszony: a co tam, bez kozery powiem, że nic tam już nie zrobię  :P

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za zainteresowanie.

 

Co do Signat'ów T3 lub T5 i ich cenie ok. 160zł za pare mógłbym się zgodzić. Ale o ile dobrze widzę to cena 134 zł za jedną sztukę zwrotnicy ( a jeżeli dobrze rozumuję potrzebuję 4 ) troszkę mnie przeraża. Nawet gdyby to była cena za 2 sztuki to nadal to jest wiecej niż chcialbym wydać.

Druga sprawa i chyba najważniejsza, przebywam teraz w UK i znalezienie tutaj jakichkolwiek Signat'ów jest po protu nie możliwe. Swoje H16 kupowałem w niemczech. Wiec sklep taki jak AUTO SOUND mimo atrakcyjnych cen odpada. Wychodzi na to, że anglicy są zainteresowanie tylko i wyłącznie sprzętem który ma napis SONY,ALPINE albo PIONIEER i oznaczenie przynajmniej 500W wtedy kupią.

 

..IMO zainwestuj w Sinuslive'y Neo 25s/13s jak chcesz coś nowego i tanio..

 

Ta opcja już bardziej mi się podoba. W dodatku, że znalazłem je na angielskich stronach ale tam nie ma ani słowa o zwrotnicach, czy one występują w komplecie z tymi głośnikami? O tutaj: =uk_insert&cookie_v[1]=89&cookie_d[1]=&cookie_p[1]=%2f&cookie_e[1]=Mon%2c+06-Sep-2010+12%3a34%3a02+GMT&scrwidth=1920"]SINUS LIVE TWEETER NEO 25S

 

Wracając jeszcze do zwrotnic. Jestem w stanie zrobić je sam ale tylko i wyłącznie na podstawie dokładnego schematu z opisem podzespołów.

 

Ostania rzecz, wzmacniacz. Ponownie opcja zakupu w polsce odpada. Dlatego też prosiłbym o konkretne modele warte zainteresowania nowe lub używane. A ja poszukam ich tutaj lub też gdzieś gdzie wysyłka do UK będzie w miarę rozsądna.

 

 

pozdrawiam

makeyos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie maja kondensator aby go nie uszkodzić co na początek jest jakims wyjsciem.

 

Postanowiłem napisać zapytanie do w/w sklepu. Poczekamy na ich odpowiedz gdyż polskie sklepy jak i strona producenta/dealera SinusLive sugeruje ze zwrotnica CR3 jest w komplecie razem z głośnikami.

 

Otwarta pozostaję więc sprawa wmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony moge napisac pewne odczucia pod pewnymi wzmacniaczami pod w/w signatami. Rowniez mam H16, na poczatku graly pod blaunp. velocity 275 graly neutralnie, ani mocno ani tlusto, ani z polotem, ale graly na nim nawet dobrze. Pozniej Axton C400x2 i chodz gimnastykowalem sie aby ustawic go pod swoj gust to niestety nie udalo mi sie, jest zbyt plaski, bardziej piskliwy. Pozniej Kenio KAC-921 i tutaj byla bajka, pojawily sie niskie tony, ba, kick rowniez, graly glosno i naprawde jeden z lepszych ktorych sluchalem wzmacniaczy na przod. Kenio siał strasznie mi po tweeterach i pomimo naprawy nadal tak sie dzialo, to sprzedalem. Obecnie posiadam Rainbow MPA 2.75 i gra tak po srodku tego wszystkiego idac bardziej Kenia. Mocowo jest piekny, barwa bardzo naturalna, troche chlodna ale potrafiaca rowniez zejsc na niskich tonach. Ja bynajmniej bede szukal dalej ;) Szukaj straszych klockow ;) Teraz bede polowal na jakiegos soniacza xm-a :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Teraz bede polowal na jakiegos soniacza xm-a

 

A jakiego dokładnie masz na myśli ? Bo z tego co się rozejrzałem na ebay.co.uk to o dostępność sony bedzie najłatwiej. Oczywiśćie mnie interesuje 4 kanałowy. Nie chce mieć osobnych na przód i tył. Choć moje radio ma 3 osobne wyjścia przedwzmacniacza na przód, tył i subwoofer. To też opcja.

 

Dla przykładu, pierwszy z brzegu: Sony XM-504Z 4/3 channel 500w amplifier. Nie znam się na wzmacniaczach w ogóle, więc nie wiem czy jest warty zainteresowania.

Edytowane przez makeyos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o starą złotą serie, napis Xplod należy omijać z daleka, skoro interesuje Cie 4-kanałówka to, np. XM-3040F, XM-5540

Napisałem te modele, które akurat leżą na półce ;)

Polecam też piece Quadrala, niedoceniane, a jakością wcale nie odbiegają od soniaków. Sprawdzone na własnych uszach, bo mam też Traffica A 450X.

Edytowane przez ukashec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool:

Witam.

 

Po wielu godzinach szukania rozwiązania doszedłem do wniosku, że temat mnie przerasta i dlatego też zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

 

Krótki opis:

Nie jestem audiofilem ani też fanatykiem sprzętu audio ale mam takie skrzywienie, że zawsze chciałbym mieć więcej niż wykorzystam (ot taka choroba :zdziwko: ) w tym wypadku usłyszę. W tym wypadku jednak chodzi mi bardziej o wykorzystanie możliwości sprzętu który do tej pory już zakupiłem. Do mojego passata (2000r) włożyłem w drzwi 4x Signat H16 oraz jednostkę Pioneer DEH-p7100BT, zostawiając oryginalne głośniki wysokotonowe. Nie wygłuszałem drzwi po tym jak spotkałem się z opiniami, że w pasacie są na tyle dobrze odizolowane iż głuszenie ich nie dużo zmieni efekt końcowy.

 

 

 

I tutaj sie z Toba nie zgodze.Wygluszenie drzwi w passacie zmieni i to duzo.Ja przynajmniej slysze roznice i to zdecydowanie.Przeciez blacha wpada w rezonans i zaczyna wydawac nieprzyjemny dzwiek a do tego trzeszczy plastikowy boczek.Chyba ze to Ci nie przeszkadza... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj sie z Toba nie zgodze.Wygluszenie drzwi w passacie zmieni i to duzo.Ja przynajmniej slysze roznice i to zdecydowanie.Przeciez blacha wpada w rezonans i zaczyna wydawac nieprzyjemny dzwiek a do tego trzeszczy plastikowy boczek.Chyba ze to Ci nie przeszkadza...

 

Opinia o wygłuszaniu drzwi w passacie nie jest moja. Tak jak zacytowałeś wyczytałem ją gdzieś na forum passata gdy szukałem podpowiedzi dotyczących głośników. Nigdy też nie słyszałem jaka jest różnica dźwięku w wygłuszonym passacie gdyż po prostu nie miałem takiej okazji. Mogę tylko powiedzieć z własnego doświadczenia ze nie słyszę trzeszczących plastikowych boczków u siebie, jedynie mogę się zgodzić z rezonansem blachy. Ewentualną decyzje o wygłuszaniu drzwi podejmę jak już skompletuję tweetery i wzmacniacz. A to chyba jeszcze potrwa troszkę skoro żadnego z w/w wzmacniaczy nie jestem wstanie znaleźć na angielskich stronach czy też ebay.co.uk. Udało mi się tylko wyszukać tweetery zaproponowane przez @mamusa i przez brak innych propozycji w podobnej cenie chyba się na nie zdecyduje.

Edytowane przez makeyos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się tylko wyszukać tweetery zaproponowane przez @mamusa i przez brak innych propozycji w podobnej cenie chyba się na nie zdecyduje.

 

A jakie macie zdanie o HERTZ Tweeter Speaker HT 25 bo znalazłem je w rozsądnej cenie. Wprawdzie z Hong Kong'u ale wyglądają ok.

 

 

P.S. Przepraszam, że piszę post pod postem ale opcja edycji nie była dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...