Skocz do zawartości

Woofer 6,5" do SQ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję propozycji wooferów do grania a nie robienia łomotu założenia :

1) Standardowe rozmiary DIN na głośnik ( nie chcę mieć takich przepraw jak z MW160 ) ;

2) Fs poniżej 40 Hz -> najlepiej poniżej 35 Hz ;

3) Płaska kierunkowa (0 , 30 , 60 st.) charakterystyka przenoszenia w paśmie do 2.800 Hz .

4) Cena używanych do 200-300 Euro za parę choć nie jest to sztywna granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.16 to inaczej coloris z Proa.

5.16 jak i 7.16 maja kosze 170mm a coloris ma 165mm(ten sam kosz tylko stoczony).

...z uwagi na średnicę jaką potrafią zagrać.

Owszem średnica fajna ale co po za tym?Moim zdaniem 5.16 jest lepszym,bardziej uniwersalnym przetwornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Fs < 40 ? to ma być 2 czy 3 -way ?

Projekt (a raczej wizja) jest taka, że ma to być 2-way ale bardzo nisko schodzący.

Jeszcze przejściowo w drzwiach mam Tonsile (które niedawno w końcu się wygrzały a w zasadzie ułożyły) o Fs = 48 Hz. Wcześniej były Precisiony o Fs= 66 Hz i .....

Jest wyraźnie słychać różnicę w zejściu (nie oceniam tu jakości grania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej ? Tylko po co? Suba chcesz zastąpić?

Tak właśnie :hyhy: . W zasadzie chcę spróbować. Tak w zasadzie to cały czas jestem na etapie eksperymentów i nauki oceniając własnym uchem wiem czego Tonsil-om brakuje w średnicy ale z drugiej strony wiem ile więcej oferują od Precisionów na dole.

Miałem otrzymać od znajomego na test woofer-y o Fs = 34 Hz ale niestety sprzedał je :( a one od około 10 lat nie są produkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też miałem go na myśli ale po pierwsze jest za duży a po drugie go nie słuchałem, więc nie proponowałem.

 

A powiedz Grzesiek jakie woofery miał Twój znajomy co je sprzedał? Może warto ich poszukać?

 

 

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym sie jeszcze nad PHD :wink2: o parametry ciezko bo firma wszystko trzyma jako "tajne przez poufne" , najnizszej schodząca seria to MF (z serii 6.2) ale jednoczesnie najdelikatniejsza, nie ma podanego FS tylko zakres pracy od 35Hz w gore i powiem szczerze ze jak je zamontowałem w samochodzie to "karpia złapałem", nie chodzi mi o pierd*****niecie ale tak niskoschodzącego woofera jeszcze nie słyszałem :zdziwko: (no moze taki doł maja jeszczą Revki) - oczywscie z tych co dane mi bylo sluchac. Pozniej to seria FB Pro (40hz w gore) i AF (40hz w gore). FB Pro mam aktualnie i....... pozbyłem sie suba (przynajmniej chwilowo bo wiem ze 12 mi nie potrzebna). Podpiete pod Steg'a K2|02 tak kotłowały bassem ze masakra no i są nie do zajechania. To całkowicie inna budowa niz pozostale serie.

 

Niedlugo mozliwe ze Revki u mnie zagoszczą w drzwiach (na razie goscinnie) oczywiscie jesli nie bedę musiał za bardzo rzezbic z pierscieniami. To wtedy jak bedziesz mial ochote to moge Ci PHD'ki pozyczyc na testy. Ale uprzedzam (wiem ze masz sporo sprzetu) tylko bez 125 W na kanał to nawet nie podchodz. Xtant 603x im nie daje rady (dlatego zastanawiam sie nad ich pozbyciem), pieca zmieniac nie chce bo jakos go lubie a i problem ze sprzedazą teraz, kupic nowego (mocnego na przod ) jakos mi sie nie widzi bo wtedy nie bede co Xtant'em zrobic a najchetniej chciałbym sie ograniczyc do 1 max 2 wzmaków.

 

Poza tym z checią posłuchałbym swojego zestawu pędzonego z Zapco500 . Wzmak ma niesamowitą moc i czuje ze PHD'ki dostałyby niesamowitego kopa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak ,żeby coś z tego było trzeba mega furtki zrobić, a przerobic na 165 czy 180mm to juz chyba mała różnica,

 

 

jeszcze jest RE XXX6 to też chyb poniżej 40 ma.

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,230,236&kid=236&pid=1524

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanec, tamte to były Emphaser-y stare -> każda nowsza rewizja tego producenta ma znacznie wyższy Fs niestety.

Disaster3 właśnie jednym z moich cichych typów (gdyż nie udało mi się zdobyć parametrów TS) jest PHD .

Pewniaki mam jeszcze dwa stara wersja Phase Linear-a i Boston ale nigdzie w wykopaliskach znaleźć ich nie mogę.

Zbieram też info o starszych Fostex-ach gdyż jeśli bym trafił na taki o Fs poniżej lub blisko 40 Hz to bym raczej jego kupił ze względu na bardzo dobre przenoszenie tonów średnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu jedno jest dla mnie trochę zawiłe.

Z Twoim doświadczeniem, wiedzą, możliwościami itd. itp. dlaczego KONSEKWENTNIE "omijasz" 3 way ... Taki "marniej zrobiony" * , zda sie lepiej sprawić niż taki mimo włożonego serca 2 way.

Ale Twoja wola panie :super: .

U mnie mam już patent na słuchanie stuffu 3 way i 2 way . Jak mawia powallka :hyhy: gdzie te gitarki (się chowają) w 2 way-u ?

* marniej tj. taki na "zacnych" grajkach w okolicy 3-5 tysi przy "liczeniu" przez EASCę :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyłem się na własnych błędach, że nie umiem jeszcze zrobić dobrego 3-way. Wytłumaczyłem sobie to tym że aby umieć biegać (zrobić dobry 3-way) trzeba się najpierw nauczyć dobrze chodzić (zrobić dobry 2-way). Obecne auto i CA w nim traktuję bardziej jako pole doświadczalne do nauki praktycznej -> chcę na własnej skórze poznać jak najwięcej tajników robienia systemu CA i składania jego w jedną spójną całość. Mimo, że podczas tej nauki zdarzają się sytuację takie jak przy przejściu z Precisionów na Tonsila -> jeden krok w przód (zejście) i dwa kroki w tył (gorsza średnica i zgranie z tweeterem) to uważam że coś jednak z tego doświadczenia wyniosłem co przybliży mnie do zbudowania następnego lepszego CA.

Może to dla niektórych zabrzmi dziwnie ale dla mnie budowa CA i nauka na tej podstawie bardziej relaksuje (mimo niepowodzeń) niż zbudowanie jednego systemu i słuchanie. Tak samo miałem kiedyś z makietą kolejki Piko -> budowanie jej pochłaniało mnie do reszty ale jak już zrobiłem i wszystko działało to nie chciało mi się poświęcać już makiecie tyle czasu :zawstydzony: .

Edytowane przez Grzegorz1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony jak byś był kiedyś w okolicach lubelskich to mogę udostępnić macromy mw6

Specifications:

 

* Size: 6” – 165 mm

* Type. Midwoofer

* RMS power: 110W

* Max Power handling: 220W

* Impedance: 4 ohm

* Frequency response: 45-2500 Hz

* Sensitivity:90 dB/m

* Resonant frequency: 72Hz

* Vas: 5.5873

* Q/Ts: 0.4063

* 8 pair neo magnet

* mounting depth: 66 mm

Ładnie schodzą choć trochę wydaje mi się że wielkość drzwi ich przerasta i po wyjeździe zabieram się za drzwiczki ponownie :) Co do wymagań mocy hmm dostawały 125 w z PPi teraz 75 z xtanta i pod względem kontroli i dynamiki nic się nie zmieniło na gorsze - może nawet na lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woolly24 ja mam nadzieję, że tak jak rozmawialiśmy kiedyś na GG weźmiesz pannę i przyjedziesz na Piknik Strefy w sierpniu abym i Twoją furkę mógł posłuchać :hyhy: .

PS

Wasylwek MDS-ów już nie chcę gdyż rządny jestem nowych doświadczeń .

Edytowane przez Grzegorz1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woolly24 ja mam nadzieję, że tak jak rozmawialiśmy kiedyś na GG weźmiesz pannę i przyjedziesz na Piknik Strefy w sierpniu abym i Twoją furkę mógł posłuchać :hyhy: .

PS

Wasylwek MDS-ów już nie chcę gdyż rządny jestem nowych doświadczeń .

Tak jak mówiliśmy postaram się być :) Choć zdecydowanie na jeden dzień ale jak będzie możliwość to zawitam i udostępnię do słuchania każdemu chętnemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...