Skocz do zawartości

Woofer 6,5" do SQ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stanec, tamte to były Emphaser-y stare -> każda nowsza rewizja tego producenta ma znacznie wyższy Fs niestety.

 

XT3 ? czy jeszcze coś starszego :)

 

Pewniaki mam jeszcze dwa stara wersja Phase Linear-a i Boston ale nigdzie w wykopaliskach znaleźć ich nie mogę.

 

pisz PW, może zaradzimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku autach i przy kilku przetwornikach - szczególnie przy dwudrożnym systemie - testowaliśmy ze znajomym niskie cięcia wooferów... i zawsze było źle bo mimo że woofer schodził i zapas prądu był spooooory (piece typu zapco studio 500) to na średnicy zawsze kicha była, nie było powietrza, głośnik zatracał szczegóły robił się z niego muł. Zawsze kończyło się na tym że woofer cięliśmy HPF (aktualnie w aucie tnę tak samo) w okolicach 60-70hz@12db/oct.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U siebie mam możliwość cięcia aktywnego HPF 40/60/80 Hz ze stacji. I tak zawsze tnę ze stacji zestaw z przodu tylko przy włączonym subwooferze przestawiałem na 80 Hz (Sub był wtedy cięty na 60Hz) a bez subwoofer-a na 40 Hz.

Przy zmianie wooferów nadal chcę korzystać z cięcia 40 Hz. MP Z170 teoretycznie spełniał by moje wymagania gdyby nie .... cena.

Niedawno czytałem sobie o Proneo-6 które teoretycznie spełniają moje oczekiwania i mają jeszcze dla mnie jedną zaletę -> pozostałe elementy z tego zestawu (zwrotnice i tweetry) mam. Na razie wstrzymuje się z ich zakupem gdyż nie znam niestety nikogo kto je słuchał.

Bardzo możliwe, że oczywiście macie rację że się nie da tego zrobić dobrze ale chcę to sprawdzić na własnej skórze w budżecie który mogę na taki cel przeznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z serii Phase, miałbyś niezły duet z Aliante LTD

Na allegro wisiały kilka razy za grosiki, przymierzałem się do nich,

jak górnik do srania i poszły do ludzi.

Kolega ma woofery, tylko Audiophile SIX i powiem, że są zajebiste.

 

Link do Phase:

http://cgi.ebay.de/2-Wege-Kompo-System-Phase-Linear-Audiophile-5-/180537356017?cmd=ViewItem&pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autolautsprecher&hash=item2a08dd6ef1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzidzi_2006 , tak napisałem w tym temacie, że Phase Linear jest na mojej krótkiej liście pewniaków :zawstydzony: . Oprócz Audiophile 6 (które niestety trudno spotkać) wypuścili oni jeszcze woofery 6,5" o wyglądzie membrany takim jak subwoofer-y Thriller. Problem w tym , że było to z 15 lat temu było ich mało i spotkanie ich w ogóle nie tylko w stanie idealnym jest niestety bardzo trudne :zalamany: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...