Skocz do zawartości

Pytanie z ciekawości :) o kable sygnałowe


Qb@
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są różne "szkoły" jedni słyszą (jak grają sznurki) drudzy nie (obawiam się , że to ...moje ziomy :zakrecony: ).

Mam w tej chwili dość dobre interkonekty, na sekcję średnio-wysoką, nawet bardzo dobre i...

mogłem te złotówki ulokować w inne rzeczy, bo to własciwie był ruch "dla zasady" :zawstydzony: .

 

Jeżeli nie zastosujesz najprostszego tajwańskiego kabla z 3 nitkami na krzyż lub z niewygodnym sztywnym drutem który "sporoblemuje kładzenie" to z zasadzie nie wysłuchasz jakiejś kolosalnej róznicy.

Kolejny raz udzielam odpowiedzi na pytanie, ... nadają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na prawdę bardzo poważne pytanie-obawę :zawstydzony: co do tej całej terorii kabli.

Mamy załóżmy metrowy interkonekt powiedzmy taki tam wypaśny za total cenę.

Jest sobie konstrukcja mocno zbliżona do umownego hiendu i w sporej ilości przypadków do gniazd RCA jest sobie "kawałeczek" zrealizowany na zwykłej, chamowatej tasiemce co najmniej pospolitej, jak to to sie ma ? Następuje "cudowne ozdrowienie" dźwięku to taki kabel potrafi "ożywić" wszystko ? A co sie dzieje na "wąskiej gardzieli" z tasiemkami ?

 

Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, żeby kable miały dobry ekran, tzn. gęsty i równomierny oplot, a nie kilka nitek miedzianych na krzyż. Im gęstszy oplot tym lepsze tłumienie wyższych częstotliwości (ponad akustycznych), które mogą być słyszane jako modulacja. Przykładem jest telefon GSM w pobliżu np. wzmacniacza. Mimo, iż nadaje w GHz to słyszymy modulację.

 

Inne parametry takie jak giętkość kabla, twardość izolacji są ważne raczej przy montażu niż późniejszym użytkowaniu.

 

Cienki kabelek w środku radioodtwarzacza również można by wymienić, z jednej strony ekranuje go sama metalowa obudowa radia choć zakłócenia może zbierać z jego środka.

Moim zdaniem, jak ktoś już kupuje lepsze interkonekty to warto wymienić też owe kable (koszt max 5zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...