Skocz do zawartości

Macrom MW6 + ext t28 vs AS hx165 phase


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to się komuś przyda ale napiszę bo miałem okazję porównać dwa zestawy w swoim samochodzie. Macromy cięte na zwrotnicach braxa g6 a ASy na ori zwrotkach. Reszta klocków to xtant 603x kenwood 25th dego sb10p mkII. Ocena moja jest subiektywna więc raczej to takie małe info dla osób zainteresowanych jednym lub drugim zestawem. Muzyka do testów to zestaw 3 płytek:

- wokal i smaczki instrumentów - ścieżka z "tańca wampierów" polańskiego

- mocne, szybkie uderzenia płytka metalowa zespołu Disturbed

- oraz tłuste bity 2paca , 50 centa , BIG'ego i trochę mniej tłustych polskich rymów poznańskich.

 

Z początku po zmianie Audiosystemy ich woofer zaskoczył mnie mocą, szybki, mięsisty i dość głęboki bass - to lubię. Rap leciał i było dobrze, wysokie kuły ale zwrotka o 1000 możliwościach umożliwiła mi załatanie tego problemu. Czas na coś ambitniejszego teatralne "na orbicie serc" i coś mi tu nie gra. Jest niby fajnie ale jakoś wąsko. Tweetery latały po całych słupkach i kierowane w różne strony. Ok jest już lepiej trochę się wszystko rozszerzyło. Delektuję się nowym systemem a tutaj zonk. Coś znów nie pasuje. Jakoś brzmi to sztucznie (wg mnie) Jest wokal ale jakiś taki bez wyrazu. Jak by powietrza brakowało. Podmieniłem tweetery na ext.t28 i jest lepiej ale coś w średnicy się nie zgrywa. Pewnie winna cięć. Ale ok, dajmy pograć w czymś szybszym. Muzyka z płytki Disturbed'ów. No i jest świetnie. Mocno, szybko - piekielnie szybko, zadziorna gra - w tej muzyce to tylko i wyłącznie plus.

Macromy chociaż na zwrocie braxa która dobrana na oko. Grają z większą ilością powietrza, trochę jak by powiedzieć jaśniej i z duszą. Dokładnie tego nie opiszę bo wprost nie wiem jak to zrobić. Jak coś mi się podoba to mi się podoba jak nie to nie i tym się kieruję.

Podsumowując w rocku ASy są lepsze choć tweeter jest trochę nijaki ale jako całokształt są ciekawszą propozycją.

W rapie i muzyce teatralnej Macromy w moim odczuciu są zestawem bardziej wartościowym.

Jeden jak i drugi system jest w zasadzie moją własnością więc ten test nie jest stronniczy do zestawu który posiadam. Nie wiem czy był sens pisania tego ale kiedyś ktoś może będzie szukał informacji o którymś z tych zestawów to przynajmniej przeczyta sobie moje nieskładne wypociny laika z dziedziny car audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teścik robiłeś w swojej e46 ?

 

Nie wiem czy był sens pisania tego ale kiedyś ktoś może będzie szukał informacji o którymś z tych zestawów to przynajmniej przeczyta sobie moje nieskładne wypociny laika z dziedziny car audio :)

 

Jasne że był sens, zawsze warto poczytać obiektywne opinie w tym samym aucie i na tych samych klockach sprzętu jak on wypadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Woolly24 za relację, przynajmniej wiem, że na przyszły sezon nie kupię sobie AS choć miałem chrapkę (za 390 Euro bez zwrotki uważałem że jest to tanio).

Inna sprawa, że ostatnio słuchając toru wysokich tonów u Wolf-a jeszcze drugiego dnia nie chciało mi się słuchać swojej aplikacji :zalamany: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pojadę na strojenie, zwrotnica jest tymczasowa tak jak pisałem ale dźwięk zmieni się po tej kombinacji tylko już na plus więc przewaga macromów może tylko wzrosnąć. Ogólnie nie głupi system tych AS'ów ale raczej nie w tej kasie. Pójdą teraz na sprzedaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili wofery AS 165 phase ...łudzę się , że "nierozgrzane" :cwaniak: i na pewno 50 Wacików od Zapco nie jest w stanie "pobujać" nimi jak bym chciał :suchy: (ale nad tym akurat juz pracuję :cwaniak: ).

Być może te sprawy i fakt że latają u mnie w 3 way do 600 Hz, ale miałem Beymę M6 połowę ...tańszą i AS faktycznie szału (prócz ceny :idiota: ) nie robi . Jakbym nie potrzebował zgrać wszystkiego pod serię "wizualną" :rotfl: (korektory fazy) pewnie by poszły do ludzi :super: .

Ale jednego im odmówić nie można po zapodaniu mostka (katalogowe jakieś 160-180 zapolowych watów) łoją aż się kanty na "ślubnych spodniach" :rotfl: prostują.

 

 

To takie moje odczucia AS to taki ..."kontynuator" Helonowej serii :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej chwili nie mogłem im zaoferować nic więcej niż 75 watów z xtanta więc być może że rozbujało by ich lepiej więcej rmsów ale cóż PPi popłynął do ludzi :) Woofer mają fajny i jakby miał do wyboru woofer macroma lub AS'a to stałbym przed sporym dylematem, lecz chyba nadal bym zdania nie zmienił. Test ten ucieszył mnie z jednego powodu, odstępuję system przedni i zajmuję się "poprawianiem" go. Chciałbym gdzieś porównać radyjka clarka 9255 c90r 7906r i hx-d2 do kenia. Wiem jedno procesor w radiu nie jest mi potrzebny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie na Marcysia , bo z tego co wiem miał takowe ASy . Chyba niemożliwe żeby ta firma robiła głośnik zdolne TYLKO do ŁOJENIA :szok:

Ale ja nie piszę że to głośniki tylko do "łojenia", jako system mówiłem ciekawie wypada ale cena w PL za nowy jest jak dla mnie przesadna co do możliwości. Wielki plus za świetną zwrotnicę. Jak ktoś słucha rocku to polecam, już się boję pomyśleć jak by na subbasie były dwie utopie 21wx, wtedy stopka mogła by fenomenalnie brzmieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak tylko wspomnne, ze te "dobre" waty (ale mało) i takie tam "pierdoły" to w przypadku AS Phase mozna między bajki wlozyc. Poszukajcie wpisu na tunnigforum.pl kolegi "Piotrsaint" bo ma/mial te woofery. Powiem wiecej one nie są tylko do łojenie ale nawet u niego podpiete pod STEG'a MSK50SC grały kiepsko, dopiero jak dostały po 100-120W z Soundstream'a Human Reign'a 4 pokazały na co je stac. Wniosek bez porządnego zaplecza wattoprądowego nawet nie podchodz bo Steg MSK50 raczej do ułomków nie nalezy, czyli wszystko Zapco 300/500-podobne z konkretnym zapleczem wattowym wytarga z nich wszystko jak trzeba......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO do ŁOJENIA

Nie, no Jarosawie :padam: nie tak miało to być odebrane :hyhy: oczywiście , że "zawiewa" smrodem hi hi ...wyższych sfer i nie można im niczego zarzucić i wsadzić do worka, że tylko ...naparzają.

Wedle mojej teoryjki i rozeznania "fazowce" mają ten pierścień dla średnicy być może w tak niskim cięciu zabrałem im coś ...cennego :cwaniak: muszę sobie zostawić ten temat na przyszłe czasy.

Tylko jak to ujał Wolly ...koszmarnie drogie to to , można mieć podobnie w pewnych przypadkach nawet lepiej grające za mniejszą mamonę.

Może moje pozostałe komponenty ich nie lubią, może jak napisałem trzeba je rozruszać ( jak kupiłem nowy Dynaudio to zdecydowanie nabrał "rasowości" po dobrych 2-3 miesiacach).

Z mojego punktu widzenia trzeba je "mocniej" wysterować by obiektywnie stwierdzić czy to ...te :beta: .

Jak już napisałem poprzedniki mimo tego , że AS niby "łoją" naparzały jakoś tak hm... bardziej, tak hiphopowato, tłusto te są jakby obdarzone większym "polotem" ale jakby to ująć ...trzeba bardziej gałę odkręcic by ...kopły :rotfl: .

 

Z ciekawostek na moje skromne doświadczenia :wstyd: takie DLS R6A to raczej przerasatają ...sporo :hurra: , z innego wora w 2 way by je ...zjadły :hurra: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat i dlatego zainteresowały mnie phase'y, wszak jak pisałem nie miałem możliwości dać im więcej watów więc nie wiem na ile rozbujałyby się woofery. Pisałem że woofer jest dobry największe zastrzeżenia mam do tweetera w tym zestawie a jemu watów nie potrzeba. W moim kofingu tak czy owak wg mnie macromy grały lepiej i bardziej mi pasowały. Jak ciemuka19 "odzyska" internet to też może coś skrobnąć bo słuchaliśmy tego we dwójkę. Choć jego opinię znam mniej więcej, woofer AS'a lepszy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no Jarosawie :padam: nie tak miało to być odebrane :hyhy: oczywiście , że "zawiewa" smrodem hi hi ...wyższych sfer i nie można im niczego zarzucić i wsadzić do worka, że tylko ...naparzają.

Wedle mojej teoryjki i rozeznania "fazowce" mają ten pierścień dla średnicy być może w tak niskim cięciu zabrałem im coś ...cennego :cwaniak: muszę sobie zostawić ten temat na przyszłe czasy.

Tylko jak to ujał Wolly ...koszmarnie drogie to to , można mieć podobnie w pewnych przypadkach nawet lepiej grające za mniejszą mamonę.

Może moje pozostałe komponenty ich nie lubią, może jak napisałem trzeba je rozruszać ( jak kupiłem nowy Dynaudio to zdecydowanie nabrał "rasowości" po dobrych 2-3 miesiacach).

Z mojego punktu widzenia trzeba je "mocniej" wysterować by obiektywnie stwierdzić czy to ...te :beta: .

Jak już napisałem poprzedniki mimo tego , że AS niby "łoją" naparzały jakoś tak hm... bardziej, tak hiphopowato, tłusto te są jakby obdarzone większym "polotem" ale jakby to ująć ...trzeba bardziej gałę odkręcic by ...kopły :rotfl: .

 

Z ciekawostek na moje skromne doświadczenia :wstyd: takie DLS R6A to raczej przerasatają ...sporo :hurra: , z innego wora w 2 way by je ...zjadły :hurra: .

W 3 drogach moim zdaniem również i to znacząco. R6A woofer jest dużo ale to dużo gorszy od AS'a, jak by porównać to wooferek dls'a to jopek a AS to as :D Dodam jedno bo poruszyłeś - woofery były wygrzane bo nie zakupiłem nówek. Chciałbym je porównać z czymś z podobnej półki cenowej , helixami i focalami, ale niestety nie mogę co raz zakupować sobie zabawek choć zobaczymy AS'y idą dalej - tylko ciekawe ile postoją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem RX165 a nie HX. RX165 to były do łojenia, jak Helony:)

Słuchałem HX SQ u takiegobartka, i średnicy więcej za to mięcha mniej. RX165 w 3wayu fajnie by dały radę:)

Napędzałem RX165 różnymi piecykami. Choć było czuć - im więcej watów tym lepiej, ale też pod słabszymi piecykami źle nie grały - tylko nie tak mocno;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek bez porządnego zaplecza wattoprądowego nawet nie podchodz bo Steg MSK50 raczej do ułomków nie nalezy, czyli wszystko Zapco 300/500-podobne z konkretnym zapleczem wattowym wytarga z nich wszystko jak trzeba......

 

i na tym zakończmy tą dyskusję :) Bo jest to chyba najodpowiedniejsze podsumowanie całej dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ...ba . :zawstydzony:

Ala czasem udaje się "wynaleźć" rzecz w dobrej cenie dającej wymierne efekty :cwaniak: . Te raczej powiedzmy sobie , że w cenie 1000 zł są tylko do...przełknięcia.

Jak pisałem szukałem jakieś z korektorem srebrnym (miałem na oku Braxy PP 6.1 , Lotusy i własnie te AS).

Jestem po małych doświadczeniach :niepewny: faktycznie jak puściłem im "stereofoniczne" mostki w okolichach 150 Watów ...zaplumkały przyjemniej niestety zrobiłem to na dwóch jakże odmiennych piecach i jakby nie patrzeć test nie jest do końca miarodajny.

Do DLS porównałem tylko dla powalli bo wiem , że takie sporo ćwiczył i je troszke zna.Tak sie składa , że również je jakiś czas woziłem.

 

Na koniec naszła mnie mała refleksja ja ma się to SŁYNNE 93,2 dB (niektórzy w aukcjach "rozpędzają" się nawet do 94dB) do ich faktycznej nazwe to "grajności" toć powinny na 50W robić już powiew a jest z lekka na odwrotkę.

Pozostaje jeszcze kwestia pojemności mych furtek. Bo papierowe parametry kolejny raz nie znajdują poparcia w odsłuchach powinno być deklasująco potężniej a jest tylko ...nieznacznie przyjemniej :cwaniak: .

 

Kolejny raz więc podsumuję zestawiając je z Beyma M6 Power ...lekko "ekonomiczny" niewypał.

 

Wracając do nich czy ktoś jaest na tyle obeznany, że zna ich parametr Le ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj ceny obu przetworników :]

Radek ale ja jedynie dlatego porównałem po padło w temacie o 3 drogach. Wiem że to całkiem inna półka cenowa. To jak bym porównał woofer z db62.1 z np. po650. Fakt jest oczywisty w prawie każdym takim przypadku, dużo droższe zagrają lepiej. Ale pomińmy ten wątek bo faktycznie do niczego nie prowadzi. Za niedługo postaram się jeszcze raz wrzucić AS'y tylko pod większą elektrownię, tylko muszę skombinować sobie jakiś dobry i mocny wzmak 2ch. Poszukam po ludziach z Lubelskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te woofery Beyma to podobno całkiem niezłe klocki... słuchałem przez chwilę, może zawinę do znajomego który je wozi w aucie żeby posłuchać dłużej.

 

Się Panie Krzysztofie zgadza ...będę je bardzo dobrze wspominał :ok: hiszpańskie pompki z jajem. Choć ktoś mi pisał na GG , że nabył i na jego nie mają ... dołu :zly: .

 

Po próbie przesiadki robiłem kolejne podchody pod hmmm...nidocenioną firmę :

Experience

 

Niestety kosztowały by tyle, że nie pozwoliłem sobie na ryzyko :lol: tzn. nie było możliwośći sprowadzić samych woferów trzeba było brać cały zestaw zwrotki i gwizdki w komplecie z nimi cena około 1600 zł :zly:

 

P.S. ta M6 też lubi być dowatowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo postaram się jeszcze raz wrzucić AS'y tylko pod większą elektrownię, tylko muszę skombinować sobie jakiś dobry i mocny wzmak 2ch. Poszukam po ludziach z Lubelskiego :)

 

jesli masz jeszcze PPi DCX1000.4 to go podepnij dla testow. O góre nie chodzi ale woofery powinny ożyć :wink2: Xtant 603x jest dobry ale umowy sie DCX targa prądem dobrze i dynamikę ma wiekszą ale, ale (jako całokształt to Xtant 603x > PPi DCX1000.4 - thx Raadek :wink2: )

 

Woolly24 powinienes przynajmniej wstępnie poczuc co potrafia woofey AS Phase pod DCX'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku a 2 sztuki Zapco Z100S2 w mostkach 190W DF>300 to dobry będzie plan ?

Czy lepiej iść drogą jednej sztuki Studio300 i nie "bridgować" :chytry: . ten "wielkolud" strasznie burzy mi misterny plan choć miła chęcią zaprzągłbym go do tych wofersów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...