Skocz do zawartości

HERTZ HSK CZY DLS R6A


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do sceny jasne ,że strojenie +aplikacja+ kąty , ale np słuchając w szafie odsłuchowej ,pożądnej szafie odsłuchowej

z odległości np 1m , pod tym samym wzmacniaczem i jednostką można wychwycić różnice , tak samo scena funkcjinuje w home audio,

 

a przy okazji recenzja o kablu sygnałowym przetłumaczona z EISA. ..;)cena za metr 2kzł , to juz zprzesada,

 

jasne że ta sama scena na innym wzmaku i jednostce może zaniknąć , może się zamazać ....

dokładnie odsłuch, odsłuch ...

post-2992-016735000 1278503921_thumb.jpg

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sceny jasne ,że strojenie +aplikacja+ kąty , ale np słuchając w szafie odsłuchowej ,pożądnej szafie odsłuchowej

z odległości np 1m , pod tym samym wzmacniaczem i jednostką można wychwycić różnice , tak samo scena funkcjinuje w home audio,

 

a przy okazji recenzja o kablu sygnałowym przetłumaczona z EISA. ..;)cena za metr 2kzł , to juz zprzesada,

 

jasne że ta sama scena na innym wzmaku i jednostce może zaniknąć , może się zamazać ....

dokładnie odsłuch, odsłuch ...

 

Z tą szafą to chyba taki żarcik ? :zabanowany:

 

 

z odległości np 1m , pod tym samym wzmacniaczem i jednostką można wychwycić różnice , tak samo scena funkcjinuje w home audio,

 

To widać jeszcze nie wiesz na czym polega tak naprawdę scena w domowym radio i nie można jej w jakikolwiek sposób odnieść do szafy grającej.

 

a przy okazji recenzja o kablu sygnałowym przetłumaczona z EISA. ..;)cena za metr 2kzł , to juz zprzesada,

 

Nie będę wnikał w opis konstrukcji kabla i jego wygrzewania jak i ceny. Po prostu nie miałem tego sznurka w ręku i nie wnikałem w jego konstrukcję.

 

Jednak to co pisze o brzmieniu jest wiarygodne i możliwe. W samochodowym i jak domowym audio UWAGA Kable sygnałowe grają. I to nie jest nic dziwnego. Sam wielokrotnie usłyszałem różnicę pomiędzy sznurkami.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że o spasowaniu każdego woferka do innej pojemności takiej szafki nie wspomnę ...jeden potrzebuje dużych wrót , a drugi małych . Jak trafisz w odpowiednią pojemność taniego woferka , to może zagrać lepiej niż dużo droższy w nieodpowiedniej pojemności .

 

Wracając do tematu Woolly24 napisałeś "scena" i do tego się odniosłem , tak samo jak napisałeś teraz "rozmieszczenie instrumentów" .Tu również big robotę robi ustawienie głośników niż same przetworniki ...co się mogę zgodzić to "odwzorowanie" to właśnie zależy od klasy klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą szafą to chyba taki żarcik ? :zabanowany:

 

 

 

To widać jeszcze nie wiesz na czym polega tak naprawdę scena w domowym radio i nie można jej w jakikolwiek sposób odnieść do szafy grającej.

 

 

 

Nie będę wnikał w opis konstrukcji kabla i jego wygrzewania jak i ceny. Po prostu nie miałem tego sznurka w ręku i nie wnikałem w jego konstrukcję.

 

Jednak to co pisze o brzmieniu jest wiarygodne i możliwe. W samochodowym i jak domowym audio UWAGA Kable sygnałowe grają. I to nie jest nic dziwnego. Sam wielokrotnie usłyszałem różnicę pomiędzy sznurkami.

 

pozdro

 

 

źle mnie zrozumiałeś :urodziny: :!: =>:)

 

chodziło mi o 2 lub 3 różne systemy w jednej szafie /demo pod tym samym wzmacniaczem i jednostką , na szybko ,że tak powiem , już

w takim odsłuchu można wychwycić różnice ,które nadają się do budowania sceny , a scena w home audio to mój znajomy się w tym lubuje

i jak słucham u niego z lampy fortepianu i mam uczucie ,że dzwięk gdzieś z za fotela się wyłania lub szerokością wypełnia pomieszczenie,

 

tu mówie jedynie o różnicy pomiędzy 3 różnymi parami głośników w tych samych pojemnościach /byle jakie

na tym samym wzmacniaczu i jednostce , z pilotem od szafy w ręku i szybką możliwością przełączania i odniesienia ,się '' na szybko'' żeby coś wychwycić ,

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najkorzystniejszym rozwiazaniem byloby woofer z r6a i tweeter z hsk, taki konfig da duuzo miecha (bo r6 sa znacznie "wydajniejsze" basowo - miesiscie pod warunkiem godnego zasilenia, a tweeter z hsk juz w pasywce nie jest taki zły, nie uwazam zeby był nadmiernie uciazliwy, zdecydowanie mądrzejsza opcja od pasywki i tweetera z r6a.

 

Moim zdaniem Dego PO nie da rady zapewnic ani takiego kicka jak hsk ani miecha jak r6a a w pasywce tweeter jest uwazam, nie do przyjecia .

 

Tyle ze mi gra srodkiem woofera r6a nie pasuje, nawet z moimi nisko cietymi tweeterami brakowalo srodka w 2 way, w hsk tego nie ma ale nie ma tez tyle miecha które lubie.

 

 

Wiesz na jaki zestaw bys sie nei zdecydowal zawsze mozna mu "stuningowac" mozliwosci zwrotka czy to pasywna czy aktywna.

 

Nie slyszalem w aktywce tweetera z r6a ale ten z hsk potrafi dac z sienie jeszcze duzo wiecej niz w pasywnym stockowym konfigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżę troszkę.

Szukam solidnego woofera, który zapewni odpowiednią sekcję basową, w temacie naprzemiennie hsk i r6a lecz dalej nie wiem który lepiej zastąpi suba. Potrzebuję do tyłu same woofery, boczki solidnie wygłuszone, miejsce na 16 cm głośniki ale da rade większe upchać. Nie chcę skrzyni w bagażniku, gdyż jest mi potrzebny. Dlatego chcę głośniki w tylne panele. Co się lepiej sprawdzi basowo - nowy hertz hv 165l http://www.audiosklep.pl/hertz-hv-165l-p-527.html , DLS R6A http://allegro.pl/item1162977125_glosniki_dls_r6a.html , Intertechnik MDS06 http://allegro.pl/item1150946756_intertechnik_mds06_180mm_potegi.html czy może SL16, choć nigdzie ich nie ma. Może jakieś inne propozycje, głośniki dostaną po 150 wat rms z kenwooda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na r6a A najlepiej Helon'a 6 albo raptora 6

tak tylko że cenowo to nie jest mało a na używki to nie ma szans, myśle tak do 500 zł za dwa i cały czas szukam... To r6a myślę że ciekawa opcja chociaż z drugiej strony podoba mi się kopnięcie hertzów, a ten nowy hv165l to możliwe że i będzie miał dobre, jak na ten rozmiar, zejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...