Skocz do zawartości

HERTZ HSK CZY DLS R6A


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

tak jak w temacie co wybrać. Generalnie chodzi mi o fajny basik i cieply wokal czytałem na forach i bardziej polecaja DLSY bo hertz podobno ma bardzo słaby "kickbass" prawie wogole niema basu niewiem nie slyszalem tylko tak wyczytalem, moze ktos sie wypowiedziec co lepsze ? i jak to jest z tymi watami DLS maja "50 wat rms" a hertzy "125 wat rms" czyli mocniejsze są hertzy ?

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pisaq1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HSK jest kick bas , R6A nie ma 50wat tylko 80wat jezeli to takie istotne... ktore wybrac hmmm... jezeli patrzec na cene i roznice w jakosci grania to R6A tylko dlatego bo sa duzo tansze woofery podobny poziom tweeter w jednym jak i drugim przypadku nalezy mocno dopracowac tweeter dobrym doborem reszty komponentow oraz ukierunkowaniem , mi przynajmniej tweeter R6A mniej przypadl do gustu niz Hsk

 

 

Z tymi watami to jest tak ze jeden jak i drugi zestaw lubi moc przewyzszajaca 100wat RMS w przypadku nowszych wzmakow szemranej jakosci lub dobre 50wat z olda ;) Tak czy inaczej waty nie sa najwazniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się watami.Oba systemy są ciekawe i warte zainteresowania.Opinia o HSK jest nieprawdziwa lub od kogoś kto słuchał ich w niepoprawnej aplikacji.Ten system wart jest każdej wydanej na niego złotówki.Potrafi zagrać konkretnym dołem ale potrzebuje solidnego montażu i zasilania.Spokojnie radzi sobie bez wspomagania subwooferem.

R6a ma 80 rms.

Są to systemy bardzo popularne i często spotykane w autach np.na spotach.Warto przed zakupem posłuchać i wybrać te właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, jeżeli chodzi o kulturę gry to R6A przebija nieco HSK. Jeżeli ktoś szuka subwooferów w drzwiach to hetze niszczą R6a, pod warunkiem dobrego wygłuszenia a najlepiej komór zamkniętych. Druga sprawa, że są inne systemy, które zmiatają oba w/w :D Popatrz za rainbowami SLG 265 F3, piękny dół, stosunkowo przyjemna góra z możliwością regulacji i są na prawdę bardzo szczegółowe i głośne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem R6A, ale posiadam od ponad roku HSK. Chodziły pod 4 wzmacniaczami - Stary Orion Cobalt (po 50RMS na kanał) grało to już przyzwoicie nie było co porównywać do samego radia, ale strasznie nie podobały mi się wysokie tony na tym wzmacniaczu, wręcz drażniły (w sumie to miałem też wtedy kiepskie radio :rolleyes: )

Później chodziły pod Xeteciem Xircuit 240.2 tu na pierwszy rzut ucha spodobało mi się granie bo wysokotonówki w końcu ucichły, ale po przesiadce na Alpine V12 dostały olśnienia, dźwięk był bardziej szczegółowy chociaż było ostro.

Następnie przesiadka z Pioneer DEH-3400 na Alpine CDA 7893R i tu znów cały system doznał odnowy zaczęło to grać dużo lepiej, wysokie tony bardziej precyzyjne i bez żadnych krzykliwości ale dalej ostro...

Teraz są pod Stegiem K201, bas bardziej zwarty niż pod Alpine V12 czy Xeteciem, wysokie tony wg mnie mniej ostre, jeszcze mniej krzykliwe i bardziej detaliczne i czyste.

 

Co do basu to jest go naprawde dużo i schodzi dość nisko jak na 16cm... nie mam super wygłuszonych drzwi (akurat z funduszami cienko stałem) ale dają rade. Spokojnie ruszają fotelami jak i lusterkiem wewnętrznym nie mówiąc o zewnętrznych ;)

 

Przyznam, że chyba już je troszke zajeździłem bo nie mają takiego kopa jak na początku lub maty app odmowiły posłuszeństwa po tegorocznej zimie :wink:

 

Dodam że cały czas mam założonego L-pada na tweeter -6db.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Koledzy za te wyczerpujące wypowiedzi :) tak jak radzicie poszukam w necie w najbliższym czasie jakiś spotów i posłucham sobie jak to gra :)

PS. co bardziej polecacie do wyciszenia drzwi bolle, STP czy dynamat extreme ?

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Pisaq1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem HSK (nawet je zakładałem) w audi 80 b4 w panelach, i powiem ci ze one maja mega kick, i zdziwiłem się, że 16.5cm potrafi tak nisko zejsc, i wg mnie tweeter nie jest zly, wrecz fajny kiedy go sie przestawi na zwrotce na -2 (regulacja suwakiem na zewnatrz zwrotnicy). Jak dla mnie maja zbyt wysunieta srednice, ale po prostu to tylko moje odczucie, bo nie lubie zbyt cieplego grania. (graja pod 3539 i kdc-bt6544)

 

DLSy slyszalem na zlocie u Majesia, no i powiem ze granie podobne, lecz w HSK (na tych klockach) tweeter mi bardziej podszedl, średnica na plus w strone DLSów, ale to też zalezy od reszty konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R6A znacznie bardziej w tym przedziale cenowym wybiega w strone jakości bez zniekształceń są bardziej liniowe i w przeciweństwie do HSK w miarę upływu czasu grają coraz lepiej naotomiast HSK mięknie i traci przy tym, to jest opinia pwenego uznanego praktywa.ogólnie DLS zagra lepiej w mniejszej objętości a HSK w większej, aczkolwiek niski bass ten dla pasma z subwoofera lepiej indukuje HSK , jeżeli bez suba

to HSK moga okazać się lepsze,

,ta przewaga wzrasta dopiero w wyższych modelch ,uranium np.

 

Ja bym polecił morel dotech mk2;

http://www.allegro.pl/item1101674661_morel_dotech_mk_ii_6_focal_jbl_jl_alpine.html

ostatnio też posłuchałem tych głośników i do jakościowego odsłuchu bez łupania są bardzo przyjemne.może nie są przegrzane i warto onich pomyśleć , ale to już używka lecZ półkę wyżej jeżeli chodzi o jakość dzwięku

 

 

Do tego maty :

GMS-04, i GMS -01 najtaniej wychodzą, i jest tak samo wytłumione jak droższymi extreme,

 

http://www.allegro.pl/item1097188194_maty_gms_04_najtansze_profi_tlumienie_hit.html

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ?

 

słuchałem w przyzwoicie zrobionych drzwiach R6A i w drzwiach z kickpanelami z włukna , objetość jaką zaleca producnet dla R6A to

10-15 L a drzwi mają ok 30-50L ,w zamkniętych panleach o zblizonej pojemności do zalecanej zupełnie zmienia się dynamika tego głosnika i bass o dziwo nabiera zarysów i masy dosyć potężnie,i mozna powiedzieć ,że we właściwej aplikacji zmienia się + srebrne kable DLS,

takaą konfiguracje słuchałem na A2 i jednostce DEH 88RS II ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dego to ani basik ani ciepły wokal ... chłodne do potęgi granie.

 

Czy takie chłodne to bym się sprzeczał. W różnych aplikacjach te głośniki różnie grają. Mają ostrą, szczegółową górę i jak miał bym wybierać do systemu 2 + 1 między po-650 i r6a to znów bym powtórzył swój wybór. Grały po prostu ambitniej, szybszy kick. Dobrze zachowana scena. Po prostu dobry system który po przeróbce zwrotki albo cięciu aktywnym zyskuje sporo. Dużo również zależy od reszty sprzętu np po podmiance radia z Deha7800 na 858 góra rozjaśniła się i stałą się lżejsza. Bassu faktycznie one nie mają za dużo ale do 90 hz chodzą jak powinny. Dobrze zgrane z subem robią robotę. W rocku świetne, w rapie - przeciętne (właśnie ta góra denerwowała)

Podsumowując system ambitny i w tym przedziale cenowym godny polecenia. Szkoda że HSK nie słuchałem ale jeżeli one grają mniej ambitniej niż dlsy tak jak ktoś tutaj napisał to im z wejścia dziękuję. Są do sprzedania używki Morel Elate 6.2 w kasie ok 1300 zł do negocjacji. Wystarczy poszukać po forach. Elate ma łagodną górę, dobry woofer i bardzo dobrą scenę. W odpowiedniej aplikacji zamiecie dlsy Dego i pewnie te hertze ale to tylko przypuszczenie o hertzach bo jak pisałem nie słuchałem ich nigdy. Warto więc poszukać czegoś używanego jak czas nie goni i w przypadku niezadowolenia można prawie bez straty sprzedać co o nówkach powiedzieć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj "scena" to bardziej od aplikacji i ustawienia zależy niż od głośników , a co do "chłodności" ...wierz mi że moja "lepsza" zwrotka nie grała wcale lepiej od standardowej , a co do Twojej zmiany radia ...tak kluchowaty Clark mógł tu namieszać całkiem sporo . Nie słuchałem masterów ale reszta Dego to raczej tak jak MBQuart , Rainbow i inne "niemieckie" klocki grają ...chłodno .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla w kwestii sceny chodziło mi bardziej o odwzorowanie właściwych instrumentów oraz ich rozmieszczenie. Fakt że tutaj ustawienie głośników i strojenie ma kluczowe znaczenie ale również przetworniki mają tendencję to lepszego lub gorszego odwzorowania. Nie jestem audiofilem niekiedy źle określam niektóre rzeczy :) Wracając do tematu to fakt łagodności od nich się nie uświadczy lecz jedynie nie drażniącą górę. Przerobiłem już ten system przez spory czas i wiele różnych klocków "widział".

Moim celem było tylko porównanie polecanych głośników. Nadal nie wiemy do jakiej muzyki i z czym ma system przedni u kolegi współpracować. Przynajmniej ja się nie doczytałem o takich wzmiankach. Dego master nie słuchałem lecz "bawiłem" się wooferem w rękach - kawał solidnie wykonanego głośnika - ciekawe jak gra :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ambitniej mniej ambitniej... Lepsza scena, gorsza... Można by tak dyskutować bez końca. Każdemu podoba się co innego, a w dodatku wszystko zależy od aplikacji więc nie można jednoznacznie określić co jest lepsze.

Jedyna słuszna droga to odsłuchy i wydaje mi się że nie ma sensu ciągnąć tematu bo kolejna wojna powstanie :)

Edytowane przez ukashec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...