Skocz do zawartości

Laptop do max 2000zł


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup drugiego kompa.. w domu stoi stacjonarny, ale chciałbym coś przenośnego teraz ;) Co polecacie w tej kasie? Niestety maxymalnie 2tys., najlepiej jakby było coś koło 1700-1800zł :P Ogólnie będę go używał do neta, muzyki, filmów i czasem jakiś gier (jak młodsi kuzyni przyjadą) :lamer: . I takie mity mi chodzą po głowie, że te MM'arktowe 'bomby' nie są wcale takie dobre jak wygląda to na papierku. Gdzieś słyszałem, że lepiej jak cały sprzęt się zgrywa, niż jak coś obciąża inny podzespół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście gdy pracowałem w serwisie komputerowym mogę powiedzieć tyle że najwięcej w naprawie było HP , osobiście polecam acer. W zasadzie może jeszcze najmniej było Toshiba ale też bywały. Jeśli chodzi o Msi - ta firma ma problem z wentylatorami po jakimś czasie chodzą strasznie głośno dla ucha. Również rozważałbym opcję z firmy Dell. Edytowane przez carpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo sa dosyc ciekawe.

 

@carpower pomijajac fakt ze Della spelniajacego wymagania z 1 postu za 2k zl nie kupisz :) to sam mam ich lapka (matka pracuje w Dellu wiec kupilem za 2k lapka o rynkowej cenie 5,5k :P ) i powiem Ci ze jakosc wykonania pozostawia wiele do zyczenia.. Matryca trzeszczy, wygina sie przy lekkim dotknieciu, ogolnie spasowany dosc srednio byl. Laptopy niewarte swojej ceny ogolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej kwocie mozesz liczyc na dual core t4300/t4400 , 3-4 gb, 320-500gb, grafac raczej intel 4500 lub g105/210 - tu powinno sie wlasnie ziescic lenovo g550

 

dell bedzie nieco drozszy z takimi samymi parametrami. niezle tez sprawuja sie acerki aspire z prockiem amd m320.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem za 1500zł i 1900.. czy opłaca się aż tyle dokładać w moim przypadku? chciałbym żeby mi nie ciął się przy necie (jak obecny komp, gdy mam, że mozilla używa mi 300kb pamięci to komp nie nadaje się już do pracy)..

 

1500zł

1900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój HP Pavilion też coś się sypie (matryca), muszę chyba go wymienić.

 

Budżet to 2000-2500 (max 2600-2700).

 

Wymagania:

 

  • szybki
  • z układem klawiatury podobnym do HP (do innego też pewnie przywyknę więc luzik)
     
    http://pcselekt.pl/allegro/zdjecia/KLAWIATURY/HP-PAVILION/DV6670EW/2.jpg
  • czytnik kart SD
  • bluetooth - ale obejdzie się bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę że zależy jak szybki, do grania się nie nadaje, przedewszystkim przez kartę graficzną. Ale filmy w hd odtwarza bez problemu, office, autocad, obsługuje bez problemu, do internetu to może być i dwa razy słabszy proc. Zależy kto czego oczekuje i czego potrzebuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako forumowicz mający nieco praktycznych doświadczeń ze sprzętem Asusa postaram sie cos nastukać ;). Propozycja Stefana jest całkiem sensowna, o ile użytkownik jest w stanie zaakceptować jako taką "delikatność" tego notka (głównie zawiasy). Kto miał w ręku dowolnego z UL'ek (dostępne opcje oidp to 12"/13,3"/14"/15,6") będzie wiedział o czym mówię. To nie czasy do dziś popularnych i niemal niezniszczalnych wołów roboczych - starych Ibm'ów T41/T42 albo D6xx/D8xx od Della.

 

Długi czas pracy na baterii związany jest z energooszczędnymi obciętymi wersjami procków, ale tu bez obaw, normalne codzienne użytkowanie nie wykazuje znaczących braków jak na mój gust. Net, filmy, jakaś edycja tekstu bądź arkusz jako zwykłe zadania nie mulą się ani troche ;). Cienka, lekka i dobrze spasowana obudowa też może się podobać. Klawisze rozmieszczone przyjaźnie dla posiadaczy większych dłoni (ja) ;). Niezbędny zestaw wejść/wyjść, czasem przydałoby się by były troszkę inaczej usytuowane. Touchpad nie jest jakiś mega czuły, również jak dla mnie na plus. Dwuletnia gwarancja realizowana w Polsce door-to-door z opcją rozszerzenia do trzech lat. Póki co nie słychać o nadmiernej awaryjności. Dziarska praca pod kontrolą Win7, choć jeśli ktoś chce walczyć z Linuksami to jakiś pieniążek za licencję MS można swobodnie odzyskać.

 

Moim zdaniem błędem jest pakowanie matryc HD do 15,6" notków, ale pod względem rozdziałki/powierzchni roboczej mam pewne zboczenie. Dla mnie jest to za mało miejsca i za duże ikonki. Innym może odpowiadać. Ja jestem zwolennikiem starych matryc WXGA+/WSXGA+/WUXGA. Niektórym może nie pasować klawiatura, która na centralnej wysokości testowego notka tak jakby się bardziej uginała.

 

Sugeruję podejść do sklepu, wziąć do ręki, poklikać chwilę, popatrzeć i dopiero potem decydować.

 

Namawiam do szczególnej uwagi na kwestie gwarancyjne. ASUS przywieziony np. z USA przy reklamacji w Polsce (gwarancja jest globalna, ważny jest dowód zakupu) będzie wymagał rejestracji na dane osobowe, a gwarancji będzie miał 3mc (refurbishe) albo rok. Pozorna oszczędność złotówek (Allegro, nieznane pochodzenie bądź inne okazje) względem egzemplarza z lokalnej dystrybucji może się potem kosztownie zemścić.

 

Jakby co - pytaj. Jestem w miare na bierzaco ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę kupować lapków Asusa, wielu kolegów ma z nimi problemy... nie będe o tym pisał bo by nocy nie starczyło.

Od siebie polecam ten model Samsunga http://allegro.pl/item1152769666_samsung_r580_i3_4gb_gt330m_1gb_ddr3_win_7_64bit.html

Dodam, że Samsung jako jeden z bodajże obecnie 2 lub trzech producentów na rynku, ma linie własnych ekranów LCD. Ich własności zostawia daleko w tyle konkurencje. Wystarczy popatrzeć na kontrast czy jakośc barw i ich nasycenie. Dobrze to widać w media markt na przykład,

 

Akurat takiego kompa ma dwóch moich znajomych, zakupili go w momencie jak tylko I3 weszło w lapki. Klawiatura bardzo wygodna ( full windows ), bateria ok, wyświetlacz jak pisałem ( podświetlany LEDami co też nie jest bez znaczenia w stosunku do katod ccfl w kwesti oszczednosci energi ). Wystarczająca moc obliczeniowa pozwala pograć nawet całkiem komfortowo w nowego CODa :D Pomijam takie oczywistości jak wbudowana kamerka, WIFI w najszybszym standardzie N, spory dysk, dużo ramu, którego 1 GB zabierze Ci zintegrowana grafika ale i tak będzie go na tyle dużo, że win 7 + filmy HD będą banglały bez zająknięcia.. W cene masz wliczony ORI win 7 64 bit więc odpada kwestia licencji ( kwestia legalności )

 

Ma wszystko to co powinien mieć dobry laptop kupowany na obecną chwilę. Dodatkowo Samsung oferuje gwarancje D2D co też nie jest bez znaczenia ( na pewno nie będziesz musial z niej korzystać :) mam 9 wyrobów Samsunga w domu w tym Netbooka i wszystkie chodzą jak nowe :D ). Z tego co pamiętam to chyba można nawet ją do 3 lat za jakąś śmieszną opłata przedłużyć.

Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...