Skocz do zawartości

Wybór radyjka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Powoli muszę rozglądać się za nowym radiem. Mam kilka typów ale wiadomo nie wszystko znam i może właśnie podrzucicie jakieś radyjko które warto przesłuchać.

Obecnie mam Clariona DXZ938R. Spełnia moje oczekiwania w 99% lecz powoli chyba jego żywot dobiega końca.

Szukam więc następcy który specyfiką brzmienia będzie podobny a na pewno nie gorszy.

Jakie mam wymagania. Ważne by była czasówka i 3 pary RCA oraz obsługa zmieniarki.

Reszta jest już bez większego znaczenia choć AUX na tyle mógłby się przydać.

 

Z typów które mam to:

HX D1 (choć ten typ chyba 3 par rca nie ma)

DRX 9xxx tylko czy np. 960, 9575 itp mają czasówki?

ostatecznie kupię kolejne 938

 

Nie ukrywam że liczę na podanie jakiś kilku modeli które będę mógł przesłuchać i porównać jak wypadają w stosunku do mojego radia. Oczywiście nie tylko Clarion wchodzi w grę. Ale z góry piszę że taki wynalazek jak CDA9812 odpada z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HX D1 to świetne radio do pasywki. Nie ma nic z procka w sobie a podłączać proca do niego to byłoby szkoda.

C90 + procek to spoory budżet. Na poziomie HX D2.

9175, 9375, 9575 nie mają czasówek.

Nie pamiętam jak jest z 960, ale chyba ma coś w sobie, za to ogólnie mówi się troszkę gorzej na temat dźwięku u niego.

948, 958 mają. Chyba 858 też.

 

Tyle z Clarionów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarki dopiero od oznaczeń 9xx maja czasówki , no i tylko oznaczone jako trzycyfrowe , więc 858 nie ma proca .

 

948 i 958 mają "pojechane" sterowanie , bo mają dotykowy ekran . W sumie można się przyzwyczaić (taki bajer na blachary :cwaniak: ) , no i mają pilota w razie draki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem nastawiony anty alpine jeśli chodzi o serię 9XXX bo jeszcze żadne zestawienie z tym radiem mnie nie przekonało. Zawsze było coś źle lub czegoś brakowało.

Dobra czyli większość clarnetów o których myślałem odpada.

9835 dopisuje do listy

 

Marcyś jak napisałem nie musi być clarnet. Tylko takie brzmienie mi odpowiada. Choć nie mówię może być pewnie lepsze.

 

O C90 już kiedyś myślałem zanim 938 kupiłem. Jednak jakoś wypadło że kupiłem zaraz później 948 które o dziwo grało gorzej według mnie niż 938 (choć to przecież to samo) i zaniechałem podejście do sony.

 

Przed chwilą moje radio wyzionęło ducha. Mam nadzieje że nic innego nie popsuło. A jeszcze wczoraj po przejrzeniu myślałem że będzie ok...

 

Zatem teraz jestem już zmuszony czegoś poszukać. A miałem już kasę odłożoną by za dwa tygodnie tapicer zrobił swoje ze słupkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kiedyś się jarałem P77MP ale to pewnie nie ma czasówki. P88RS już strasznie nowoczesny choć z braku laku...

widzę że chyba wielkiego wyboru to nie ma więc zewnętrzny proc też gdzieś upcham.

 

 

A może to jest punkt zwrotny i czas przejść na full passive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P88 nowoczesny ale wygląd dosyć konserwatywny a przynajmniej radio młode - w miarę niezawodne.

 

Procki alpiny grają fajnie, skracasz drogę chinchy, no i poza przodem robisz też korekcję na suba. Radio do tego to np Alpine DVA 9860r. DVD, można trafić w rozsądnej cenie. Będzie miało świetne czytanie płyty przy okazji.

 

A jeśli dasz radę z full passive no to czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarki dopiero od oznaczeń 9xx maja czasówki , no i tylko oznaczone jako trzycyfrowe , więc 858 nie ma proca .

 

948 i 958 mają "pojechane" sterowanie , bo mają dotykowy ekran . W sumie można się przyzwyczaić (taki bajer na blachary :cwaniak: ) , no i mają pilota w razie draki .

 

858 nie ma ani proca ani HPF ... to tak na marginesie :P

Znów "bonczysz" Powalla na Clarion-y ... jak ktoś lubi to brzmienie to zostaw go w spokoju :P

Pisanie że dotykówka to wabik na blachary to chwyt poniżej pasa ...

 

właśnie kiedyś się jarałem P77MP ale to pewnie nie ma czasówki. P88RS już strasznie nowoczesny choć z braku laku...

widzę że chyba wielkiego wyboru to nie ma więc zewnętrzny proc też gdzieś upcham.

 

 

A może to jest punkt zwrotny i czas przejść na full passive?

 

77MP jest goła.

Procka mają 88.

Full pasive - próbuj, do odważnych świat należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam właśnie raczej nie ogarnę pasywki.

 

Ile taki H600/H510 stoi na rynku wtórnym? Bo kompletnie nie wiem. Tyle co teraz wiadomo gdzie a nie zawsze ceny są adekwatne.

Rozumiem też że taki procek Alpine można użyć w zestawie z innym radiem bez optyka (na początku bo wakacje mam niepracujące i ciężko będzie od razu wysupłać tyle kasy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile? 500-900? Tak średnio.

 

Tego nie jestem pewien, ale idzie chyba podpiąć przez chinche, tylko trzeba mieć wtedy sterownik blisko do obsługi procka.

W takim układzie można wyciągnąć optyka z jakiegokolwiek radia i też sterować sterownikiem.

No i taka opcja jeszcze istnieje:

http://ccca.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

510 da się trafić i za 200 zł ...

600 - zapomnij w dobrej cenie ... możesz mieć za to pół radia ... ostatnio widziałem takowego z okablowaniem za 800 zł ...

 

P.s: może jeszcze polecany często przeze mnie Eclipse CD8445E by Ci podpasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam P88RS. Dobrze sprawdza się w aktywce, bogaty EQ, wsio regulowane osobno dla L i P.

Odrobina inwencji i można na nim uciągnąć 3way + suba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i za 100zł bez sterownika itp. W "normalnym" ogłoszeniu 500-900 i za H600 i H510. Chyba specjalnych różnic między nimi niema. A kto jaką okazję wyszarpie to jego szczęście;)

 

no tak, zapomniałem, że żyję obecnie w innych realiach :P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi praktycznie potrzeba dwa kanały na przód bo średniak z wysokim idą na dwóch kanałach a subwoofera nie planuję na razie.

Właśnie ze względu na szerokie zastosowanie H510/H600 plus jakieś radio odpowiada mi najlepiej. Tak samo ten pionek jest w miarę nowy więc powinno być ok.

 

Alpine 9835 warto posłuchać a 9855?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile 9835 gra bardzo poprawnie to jak dla mnie 9855 to już żadna rewelacja, gra tak sobie, a swoje kosztuje...z Alpine jeśli z procesorem to zdecydowanie 9835/7998 w rozsądnych pieniądzach oczywiście.

 

A może któryś z Kolegów porównać ze sobą właśnie te modele - 7998R vs. 9835R ?? :wink: Miał Ktoś do czynienie z obydwoma modelami ?? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podanym poniżej linku możesz obejrzeć jak wygląda i czy Ci się zmieści taki procesor.

Tu akurat jest w pięknym stanie, a jak by go kupił za cenę wyjściową to już w ogóle by było pięknie.

 

Link do PXA-H510:

http://allegro.pl/item1101271157_procesor_dzwieku_alpine_pxa_h510_komplet_foto.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin nie boczę , nie boczę , bo sam mam 945 w jednym z autek , a o blacharach ... sprawdź :wink:

 

 

Ja nie słyszę różnic na moich klockach pomiędzy identycznie ustawionymi 9853 i 9833 przy bezpośredniej podmianie ... może na lepszych klockach dało by się usłyszeć "lepszość" 9833 ( forumowa prawda ).

 

PS: wkurza mnie pasek w 9853 ale da się przyzwyczaić podobno ...zresztą co ja gadam , do 945 się przyzwyczaiłem , to taki pasek tez da się przeskoczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...