Skocz do zawartości

Woofery do 3 way 20cm


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Raadek rozumiem, że z Twoich fotek wynika iż jest to już panel po przeróbce, czy wtedy głośnik ma z tyłu czym oddychać bo wygląda jakby magnes nachodził jeszcze częściowo na blachę drzwi? Chyba, że została tam wycięta.

Nic nie wycinałem bo nie było takiej potrzeby.Głośnik swobodnie oddycha bo blacha nachodzi jedynie pod kosz głośnika,reszta wolna.

Zrezygnowałbym z tej 8" i wsadził standard 165mm.Z 3-way'em było auto co miało całkiem z tyłu woofer i problemu z basem nie miało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą konstrukcję szczelną na które przymocowany jest głośnik można bez problemu zrobić oddzielnie i przykręcić do blachy drzwi. Bardziej chodziło mi o to jak ewentualnie mogło by to wyglądać i jak mniej więcej robi się taki stelaż. Edytowane przez Grzegorz1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanec - to już widzisz co Cię czeka :)

P.s: wiesz gdzie zaraz idę :P

 

Tak jak już wcześniej pisałem nie będę się bawił w takie przeróbki ale dzięki wszystkim za wskazówki  :ok:

 

Tak, wiem gdzie idziesz, testuj testuj i wysyłaj  :D

 

Nic nie wycinałem bo nie było takiej potrzeby.Głośnik swobodnie oddycha bo blacha nachodzi jedynie pod kosz głośnika,reszta wolna.

Zrezygnowałbym z tej 8" i wsadził standard 165mm.Z 3-way'em było auto co miało całkiem z tyłu woofer i problemu z basem nie miało.

 

No to mnie trochę ucieszyłeś, więc raczej zostanę przy tych 165mm (chociaż na necie widziałem fajne wooferki nie aż tak bardzo drogie Seas-a ale domowe 8ohm np.: coś takiego: Seas H1215-08 CA18RNX o wymiarze zewnętrznym 176mm ale to jako ciekawostka bo jeszcze nie wnikałem w temat czy się nadają w ogóle do auta). A to, że miejsce woofera w systemie 3 way aż tak bardzo nie wpływa na dźwięk to jeszcze lepiej. 

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsce woofera w 3way wplywa tak samo jak w 2way na dzwiek. co za roznica czy rozjezdza sie system na basie czy na srednich?

 

ciekawi mnie skad w ogole pomysl by robic przod na 20cm. :)

taka poprostu fantazja czy chec wyeliminowania suba?

 

generalnie 16cm maja tyle dolu ze i tak sie go wycina by zgrac z subem, a 20cm woofer nie osiagnie takiej masy jak trzeba w nizszych partiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, wiem gdzie idziesz, testuj testuj i wysyłaj :D

 

już wylatuje ( musiałem coś zjeść :wstyd: )

 

No to mnie trochę ucieszyłeś, więc raczej zostanę przy tych 165mm

 

spełniaj marzenia i wkładaj 22 :P nie daj się tak łatwo, co Ci szkodzi porzeźbić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsce woofera w 3way wplywa tak samo jak w 2way na dzwiek. co za roznica czy rozjezdza sie system na basie czy na srednich?

 

ciekawi mnie skad w ogole pomysl by robic przod na 20cm. :)

taka poprostu fantazja czy chec wyeliminowania suba?

 

generalnie 16cm maja tyle dolu ze i tak sie go wycina by zgrac z subem, a 20cm woofer nie osiagnie takiej masy jak trzeba w nizszych partiach.

 

Generalnie pomysł wziął się z konstrukcji domowych, gdzie stosowane są woofery 20cm i większe oraz w ilościach większych niż 1 na kolumnę. W systemach domowych stereo raczej nie stosuje się suba tj. w aucie i dlatego taki był zamysł.

 

spełniaj marzenia i wkładaj 22 :P nie daj się tak łatwo, co Ci szkodzi porzeźbić :)

 

Właśnie nie chcę rzeźbić w tapicerce, chcę aby była w oryginalnym stanie. Gdyby to był Golf 2/3 albo jakieś inne auto z lat 90 to może i nie byłoby mi szkoda ale tutaj tego nie zrobię  :)

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsce woofera w 3way wplywa tak samo jak w 2way na dzwiek. co za roznica czy rozjezdza sie system na basie czy na srednich?

Ano chyba nie do końca. W miarę schodzenia w dół skali dźwięk robi się coraz mniej kierunkowy oraz niesie ze sobą więcej energii.

Ja np. swoje kickbasy tnę na 200Hz.

 

ciekawi mnie skad w ogole pomysl by robic przod na 20cm. :)

taka poprostu fantazja czy chec wyeliminowania suba?

Jak to mawiają Amerykanie "No replacement for displacement"

 

20cm woofer nie osiagnie takiej masy jak trzeba w nizszych partiach.

Jasne ze nie, dlatego do subbasu jest sub a do kickbasu jest kick :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tak kombinować ?wstaw 16.5 w komórek z basreflex i będzie banglac ...

Ciekawy pomysł. Myślałem kiedyś nad zastosowaniem takiego rozwiązania ale obawiam się, że z racji konstrukcji takich komór może być ciężko odpowiednio je zestroić.

 

 

Słuchałem kiedyś auta na aliante 8 i w 3wey-u i szału nie było

A jak te 8" były zamontowane? Jaki średniak do tego itd. Pytam z ciekawości.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano chyba nie do końca. W miarę schodzenia w dół skali dźwięk robi się coraz mniej kierunkowy oraz niesie ze sobą więcej energii.

Ja np. swoje kickbasy tnę na 200Hz.

no tak, ale taka teoria dziala bardziej w otwartej przestrzeni niz w samochodzie.

nie wydaje ci sie ze idac takim tokiem rozumowania najlatwiej byloby z subem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale taka teoria dziala bardziej w otwartej przestrzeni niz w samochodzie.

nie wydaje ci sie ze idac takim tokiem rozumowania najlatwiej byloby z subem?

Może i by było :) Gdyby nie fakt, iż zwykle wozimy go w bagażniku oraz to, że wprawia on w wibrację panele tapicerki, przez co jego lokalizacja staje się łatwiejsza (co jest niepożądane).

Jeżeli wierzyć teorii Efektu Haasa to mocne midbassy z przodu mogą tylko pomóc w integracji basu niskiego ze średnim.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę swoje pytanie, czy ktoś z was testował może albo miał styczność z domowymi głośnikami Seas-a np. 176mm Seas H1215-08 CA18RNX o wymiarze zewnętrznym 176mm (ale to jako ciekawostka bo jeszcze nie wnikałem w temat czy się nadają w ogóle do auta)  :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę swoje pytanie, czy ktoś z was testował może albo miał styczność z domowymi głośnikami Seas-a np. 176mm Seas H1215-08 CA18RNX o wymiarze zewnętrznym 176mm (ale to jako ciekawostka bo jeszcze nie wnikałem w temat czy się nadają w ogóle do auta)  :?:

Wg. mnie nie ma to sensu. Głośnik jest w nietypowym dla CA rozmiarze, będą cyrki z montażem i maskownicami a czynna pow. membrany to 136cm2 czyli nie odbiega od zwykłych 6.5"

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie woofery Emphaser-a (coś Grzesiek wspominał o wooferach tej firmy) 165mm: EMPHASER 16cm Kick-Bass a tutaj jest do nich specyfikacja: ECP66KICK  Ktoś miał z nimi styczność? Mega mocne, wyglądają jak małe subwooferki i na kicki by się nadawłat w sam raz (tylko by trzeba mocnego pieca do nich) ale nie wiem jak one grają i jak z jakością. Producent zaleca je ciąć maksymalnie przy 250 Hz od góry, więc do 3 way by się nadały. Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefanb je ma ...w giełdzie chyba jeszcze są.

Miałem takie kiedyś ...zacne, stary, dobry Jim Fosgate :ok: .

 

Grzegorz czy ja ...kiedyś Ciebie "odsłucham" :P ... działaj chłopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, poszło zapytanie do Stefana.

 

A nie myślałeś nad 2ohm ? słyszałem audiosystem AS165 X-ION 2 ohm i w 3 way waliło to potężnie, z droższych K2R2,

ale te AS można wyrwać za 300zł , pomyśl nad 2 ohm , drzwi wyglądają na płaskie , czyli raczej

po 2 warstwy maty na zwenątrz 2 warstwy na otwory tech , pianka do wnetrza , pianka pod boczek m

panele wyciagnąć troszke z tapicerki ,

 

ostatnio przyglądałem się nowej macie GMS-04 i w niektórych miejscach miała nawet 3,5mm !! jest bardzej plastyczna i lepiej się klei .a cena ta sama czyli grubaśne tłumienie wyjdzie w dobrym koszcie.

 

nowa mata GMS-05 jest też ok 40% grubsza od poprzedniej 1,6mm w niektórych miejscach jak zmierzyłem 2,2mm

 

do tego jest identyczn jak deth mat Soundstrema ,

post-2992-072880100 1283502354_thumb.jpg

post-2992-028983600 1283502370_thumb.jpg

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...