Skocz do zawartości

Sony XM-5540F prośba o rzucenie okiem :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejas!

 

Jako, że ja się kiepawo znam, to powiedzcie co to się zjarało i czy nic już z tego nie będzie. Wzamaka dostałem za darmoszkę, a wygląda całkiem przyzwoicie no i parametry ma idealne pod granie, które na razie chcę wrzucić. Widać co się spaliło, fotki w dużych rozdzielczościach. Jakiś kondensator wypadł, a drugi koło niego się spalił.

 

http://www4.picturepush.com/photo/a/3711517/640/Picture-Box/101-1920.jpg

 

http://www2.picturepush.com/photo/a/3711515/640/Picture-Box/101-1921.jpg

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na całokształt, to poszły tranzystory kluczujące w przetwornicy. Spalone rezystory to pewnie skutek tego pierwszego.

Do wymiany prawdopodobnie obie pary mosfetów i rezystory od bramek.

 

O który kondensator Wam chodzi? Sam nic niepokojącego nie widzę, ślepy jestem czy co?

 

Daj jeszcze zdjęcie od spodu jak możesz, jednej części (tej po prawej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na całokształt, to poszły tranzystory kluczujące w przetwornicy. Spalone rezystory to pewnie skutek tego pierwszego.

Do wymiany prawdopodobnie obie pary mosfetów i rezystory od bramek.

 

O który kondensator Wam chodzi? Sam nic niepokojącego nie widzę, ślepy jestem czy co?

 

Daj jeszcze zdjęcie od spodu jak możesz, jednej części (tej po prawej).

 

Chyba z tym kondensator to się powaliło komuś, bo poza tą prawą stroną wszystko wygląda okej. Fotke podrzucę jeszcze dzisiaj jak mi się uda, bo muszę to rozkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja mam, ale 5540. Konstrukcja przetwornicy podobna, ale u mnie na osobnej płytce no i 8 MOSFETów, a nie 4 jak tu...

Ale do rzeczy...

Do wymiany na pewno wszystkie MOSFETy i rezystory bramkowe (10 om z tego co widzę po paskach na tym jednym)

Poza tym sprawdziłbym tranzystory sterujące, lub od razu je kupił i wymienił (te małe czarne 4 w szeregu obok kondensatora z czerwoną kreską na deklu). To są bipolary, u mnie to właśnie one były przyczyną skopcenia wszystkich MOSFETów, a najśmieszniejsze, że stało się to przy wyłączonym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Czy w sklepie elektronicznym wszystko dostanę? Mam na ulicy dość dobry sklep elektroniczny. KRAM, moze ktos kojarzy, bo duzo ludzi się zwala z dolnego slaska. No i jeszcze cza znaleźć człowieka, który się podejmie wymiany tego, bo ja po pierwsze nie chcę się tego tykać, a po drugie nie mam sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobry sklep to powinny być. Jak nie będzie, to dobiorą Ci odpowiednie parametrami zamienniki tych tranzystorów .Ważne jest też, aby ewentualne zamienniki miały nieprzewodzące wkładki do odprowadzenia ciepła, a jeżeli będą metalowe, to aby nie były z żadną z nóżek tranzystora połączone bo będzie problem...

 

Ale znajdź kogoś najpierw w okolicy co Ci to zrobi, bo jak będziesz musiał zanieść do serwisu, to i tak policzą po swojemu i raczej nie wezmą tych części od Ciebie...

 

P.S. Tu masz datasheet tych 2SK1192

http://www.datasheetcatalog.org/datasheets/37/202209_DS.pdf

Edytowane przez ukashec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...