Skocz do zawartości

Wyłącza się po podgłośnieniu


dyzio767
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...w mym wypracowanym i wymarzonym CA pojawił się problem. Mogę słuchać tylko do pewnego pułapu, po dodaniu decybeli sprzęt milknie. Wyświetlacz ok, głosu brak... Odzysk dźwięku następuje po wyłączeniu i włączeniu radia. Edytowane przez dyzio767
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj napisz konkretnie co milknie , jakie masz klocki , bo już chciałem pisać jaka sekcja(masz 3 waya w triampie) się wyłącza, a może wszystko , a Ty tu dopisujesz że masz tylko jakiś jeden wzmacniacz . Opisz co i jak masz w aucie, bo będzie łatwiej pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj napisz konkretnie co milknie , jakie masz klocki , bo już chciałem pisać jaka sekcja(masz 3 waya w triampie) się wyłącza, a może wszystko , a Ty tu dopisujesz że masz tylko jakiś jeden wzmacniacz . Opisz co i jak masz w aucie, bo będzie łatwiej pomóc.

 

 

Nakamichi CD 45z pod wzmak Philips Dap 4040 w mostku-dalej zwrotnice po dwie na stronę Canton (jedna na kikbasy i wyjście na drugą z której idzie wyjście na średnie i tweetery), średnicę i gwizdki Canton i woofery Helix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj połączenia śrubowe na zasilaniu ...taaa wiem, wiem ale od tego zacznij (szczególnie masa). Na wzmacniaczu zaświeca się dioda PROTECT? Jakiej grubości masz kable zasilające? Jakie napięcie jest na wzmacniaczu? Podczas pracy silnika też się to robi? Odłącz woferki (zostaw tylko średniaki i tweetery) i spróbuj , czy coś się zmieni. Zmniejsz Gain i zobacz czy punkt "przejścia w Protect) się zmieni ..mozna będzie więcej odkręcić radio na skali .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie zrozumiesz ale ...sprawdź "pewność" (wydolność prądową) sygnału REMOTE.

Musiałem kiedys całą instalację "przeryć" by do duperela dojść własnie było tak samo wyłaczało się jak podręciłem gałą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt często zadajecie pytanie nie podając wszystkich potrzebnych informacji chair.gif .

Jedna z prawdopodobnych przyczyn 45z -> 4V DAP4040 -> 2V -> łapie CLIP wyłącza -> odblokowanie zabezpieczenia tylko po wyłączeniu ale ....

to dalej tylko jeden z możliwych strzałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie OT ale Grzegorz moze wiesz ilu voltowe wejscie ma moj Phase bo miales dwu kanalowa odmiane , czasami mam ta sama przypadlosc a co do instalki jestem pewny na 100%

Oczywiście, że wiem przecież miałem Phase CC280 -> zakres regulacji od 250mV do 4V smoke.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie raczej w tym problem nie moze lezec bo mam sytuacje odwrotna do kolegi radio 2V wzmak 4V dzieje mi sie to tylko gdy mam podlanczonego suba i mocno podbity bas , naszczescie dzien na bas mam zadko wiec nie przeszkadza mi to ale mnie dreczy ze cos jest nie tak sub pomierzony cewka ma okolo 4,5ohm instalka sprawdzona na innych wzmakach i jest ok , wejscie rca sprawdzone lopatologicznie systemem przednim przepinajac system i przepinajac kable miedzy wejsciami , spadki w normie na wlanczonym silniku nie spada ponizej 13,2 V przy duzym obciazeniu przy wylanczonym 11 - 11,4 V , przy wlanczonym i jak i wylonczonym silniku sytuacja jest taka sama co dziwne na moim drugim subie sytuacja nie wystepuje a przynajmniej nie jestem w stanie sprawdzic na 100% bo drugi subik nie lubi duzo mocy i zadnych podbic gra z kulturka i inaczej nie chce a i ja go nie chce meczyc mimo ze zaden high end i kupiony za piwo to jednak zal mi spalic ravemastera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga

CC280 jeśli dobrze pamiętam ma funkcje podbicia basu nawet o 12 dB . Jeśli (choć nie testowałem) jest to realizowane na przedwzmacniaczu przed zabezpieczeniem CLIP to podbicie o 6dB da wzrost napięcia wejściowego w tym paśmie 4 ro krotny czyli zamiast 1V poda napięcie 4V. Wyłącz podbicie basu i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ma podbicie o 12db , podbicie mam na codzien wylanczone i tak jak pisalem po jego wlanczeniu problem wystepuje przy wylanczonym nie jestem w stanie doprowdzic do takiej glosnosci zeby sie rozlanczyl , poniewaz pojawia sie przester na przednich glosnikach i jest dosc mocno zlyszalny mimo ze gain byl strojony na sluch ale wedluch prawidel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz łatwo sprawdzić czy jest tak jak przypuszczam:

1) Nagraj sinusoidę 40 lub 45 Hz 0dB;

2) Ustaw na wzmacniaczu podbicie basu na 12 dB ;

3) Odtwórz sinusoidę (zacznij od głośności zerowej) i obserwuj przy jakiej głośności (na radiu) przestaje grać -> zapamiętaj ;

4) Ustaw na wzmacniaczu podbicie basu na 9 dB i powtórz pkt 3;

5) Ustaw 6 dB i powtórz pkt 3;

5) Ustaw 3 dB i powtórz pkt 3;

Jeśli odcięcie będzie "schodzić" prawie liniowo to to co przypuszczam to jest powodem.

CC280 miał zabezpieczenie CLIP więc i Twój model powinien je posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..problem rozwiązany. Poprulem trochę instalacji, dostalem się do zwrotek i okazalo się, że odlączyl się calkowicie przewód z glośnika średniotonowego na zwrotce. Co ciekawe, zwarcia nie robil. Po podlączeniu wsjo dziala jak nalezy. Dzieki za sugestie i pomoc.

 

Dobrze , ze przynajmniej wzrokiem doszedłeś do tego :niepewny:

Zwrotnica 12dB/oct ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konia z rzędem :rotfl: temu któren mi wytłumaczy daczego taki "babol" robił takie rzeczy :kwasny:

 

Pod uwagę wziałem sobie układ, że zwrotnica była w ogole nie zasilana a kabelek nie zwierał bo jeżeli zwrotka była na "obciążeniu" ale bez głośnika ...byłbym w stanie jeszcze sobie wytłumaczyć.

Dobrze , ze przynajmniej wzrokiem doszedłeś do tego
to raczej słuchem można było bardziej :hurra: .

Najważniejsze, że wszystko bangla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konia z rzędem :rotfl: temu któren mi wytłumaczy daczego taki "babol" robił takie rzeczy :kwasny:

 

Pod uwagę wziałem sobie układ, że zwrotnica była w ogole nie zasilana a kabelek nie zwierał bo jeżeli zwrotka była na "obciążeniu" ale bez głośnika ...byłbym w stanie jeszcze sobie wytłumaczyć.

 

Przecież napisał , ze przewód od głośnika , czyli zwrotnica zasilana bez obciążenia.

Filtr w domyśle 12 dB/oct , czyli bez obciążenia to połączone w szereg elementy R, C czyli coś co podąża do zwarcia dla danej f , zawartej w paśmie akustycznym.

 

to raczej słuchem można było bardziej :hurra: .

Najważniejsze, że wszystko bangla.

No właśnie o te uszy pytam , skoro dopiero oczy mogły :rolleyes:

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał , ze przewód od głośnika , czyli zwrotnica zasilana bez obciążenia.

Filtr w domyśle 12 dB/oct , czyli bez obciążenia to połączone w szereg elementy R, C czyli coś co podąża do zwarcia dla danej f , zawartej w paśmie akustycznym.

L, C oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...