Skocz do zawartości

Kompaktowy subwoofer


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam małego suba - buda do 25-30 litrów.

Z tego co czytałem RE10 lub 12 spełniłby moje oczekiwanie, ale...... nie ma 4ohmowych ;/

Jeśli miedzy szybkością a zejściem byłby "suwak" to ustawiłbym go po środku. Poprostu chcę, żeby NA ODMIANĘ od normalnego grania TEŻ potrafił przywalić w hip hopie.

Mam taki wzmacniacz: ORION z marketowej serii WCC6002 - moc w mostku 300W RMS ale pewnie przy sporym THD, wiec raczej troche mniej.

Samochodzik maleńki, bo to Toyotka Yaris 1.

Mam też kilka pytań średnio związanych z tematem

Jak nie słysząc głośnika ocenić mniej więcej czy będzie głośniejszy niż inny? No bo moc mi tego nie powie, nie jeśli rozważam sprawę pomiedzy głośnikami z zakresu 150-300W.

Jak zagrałby HERTZ ES250 w porównaniu np z większym głośnikiem, ale słabszym ROCKFORD FOSGATE R1S412? Pytam głównie o głośność, bo o reszcie pewnie można powiedzieć dopiero po odsłuchu. No, ale czy można cokolwiek powiedzieć bez odsłuchu?

Wielokrotnie czytałem, że w klasie ultrabudżetowej dobry głośnikiem jest ustrojstwo nazywane Solingiem CP123. Czy porównywanie takiego powiedzmy noname do najniższych serii głośników dobrych marek ma sens, a może on jest wyśmienity tylko jeśli patrzymy z perspektywy niecałej stówki? (przed jeśli bym zaczął rozważać tą propozycję zagłębię się w lekturę postów jednego z userów tego forum, bo wiem że ktoś z osób mających styczność z większą liczbą głośników testował ten sprzęt, bo tylko takie wypowiedzi są dla mnie miarodajne).

Wiem, że istnieją głośniki tak jak firmy u-Dimension, których granie jest nie dla mnie, bo pewnie grają cudnie, ale służą do subtelnego uzupełnienia sceny w bas. Ja czasami chcę mieć możliwość pewnego przebasowania, nie mówię, że robiłbym w kółko młyn w aucie.

Jeśli szukałbym głośnika to właśnie w kasie do 300zł i włączając w poszukiwania używki.

Orientujecie się czy mogę poczuć się spełniony basowo za 300zł jeśli do tej pory usłyszałem może z 20 subów z czego może połowe zidentyfikowałem, a przy nie wielu z nich mogłem sobie pozwolić na odsłuch pozwalający wyrobić opinie? Chcę przez to powiedzieć, że jestem raczej noobem :)

Do tej pory miałem głośnik Lanzar Max P124, ale w innym wozie.

Zaczne przebierać dopiero po sesji, bo narazie to z czasem stoję tak krucho, żę aż się dziwię, że napisałem tak długiego posta. Jeśli ciężko to zrozumieć to przepraszam, ale mam nadzieję, że ktoś podoła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac chcesz w miare uniwersalnego suba , mozykalnego ale z mieskiem , ma miec moc okolo 200-250wat i kosztowac do 300zł ? ;)

Co do oceny glosnosci to wydaje mi sie ze mozna to ocenic a przynajmniej teoretycznie po SPL ale SPL jest mierzony wedlug roznych norm a nie wykwalifikowany sluch nie uslyszy czesto roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Czasem można sobie poeksperymentować.

Ja zakupiłem w zeszłym roku na allegro sam głośnik niskotonowy VISOTON GF250.

Głośnik przeleżał ponad rok na szafie u mnie w pokoju.

Niecały miesiąc temu coś mnie tknęło, żeby mu zrobić budkę.

Skrzynię BR zrobił mi Maciek Osiński z Połczyńskiej, głośnik kosztował 90 parę a skrzynia 200 złotych.

Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej w tym kierunku, słucham go już prawie miesiąc a cały czas mnie zadziwia.

Przetwornik ten jest dwu cewkowy 2x4 Ohm 150W RMS, u mnie dostaje w 8 Ohmach około 400-600W RMS z Lanzara Opti 500.2,

tylko z oczywiście z głową, można by było go uśmiercić pewnie w kilka sekund.

 

Nawiązując do Twojego pytania.

Sam widzisz, ja trafiłem przez przypadek na subwoofer kompaktowy, potrafi zagrać baaardzo szybko, czasem baaardzo głośno i

ma zajebiste zejście. Maksymalny wychył membrany to 37mm. Mam kilka skrzyń na podmiankę z głośnikami od 200 do 1000 złotych.

A ten śmieszny VISATON jak na razie radzi sobie najbardziej uniwersalnie w moim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedanie Re Audio Re12S4 1x4Ohm, swietny glosnik, potrafi z kultura uzupelniac pasmo, a jak dostanie ladnych W to i porusza klapa od bagaja :) Ja osobiscie pedzilem AxTonem C400x2 ktory rowniez mam na sprzedanie. Gral w BR ale z nudow zrobilem closed i przy takiej skrzyni zostalem ( 30 L )

 

Oddam go za 300 zl plus przesylka. ( oryginalne pudelko, papierki itd. ) Mam go od nowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...