Skocz do zawartości

bi-amping - co ze zwrotnicami??


gruchol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pożyczonego na jakiś czas rodka r680i i wsumie gra fajnie ale jest problem w regulacji zestawu przedniego rainbow slg 265.20. Jak mam za mało ustawiony level to prawie wcale nie grają mi woofery w drzwiach(tak jakoś dziwnie)ale góra super, znowu jak ustawie go tak że woofery zaczynaja robić robote to znowu tweetery graja tak głośno że nie idzie wytrzymać (na radiu mam powycofywane górne pasama ale to i tak jest za mocno jak na moje uszy). Wpadłem na pomysł że może poroździelać to:)

Tweetery puścić po kanał 1 i 2 woofery pod 3 i 4 a sub w mostku na 5 i6, tylko co w tym momencie z zwrotnicami od slg?? Wywalić je i sterować wszystko wzmacniaczem czy jakoś je idzie mądrze podłączyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie z pytankiem czy obciążenie zwrotnicy wpływa jakoś na sposób w jaki tnie pasmo?Pozdrawiam

Tak, impedancja obciążenia ma zdecydowany wpływ na pracę filtru.

Jeżeli zwrotnica została zaprojektowana pod głośnik 4ohm, to nie powinno się podłączać głośnika o innej impedancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz ma takie moduły które się matuje zależnie od tego co potrzebujemy..

 

Jest właśnie taki moduł opisany następująco:

Ch1 i 2 Highpass 1-5 kHz --> ideal for tweeters (active)

Ch3 i 4 Highpass 40 - 200Hz Lowpass 1-5kHz --> Ideal for Midbass/Midranges (active)

ch 5 i 6 Lowpass 50-200Hz Highpass 10-40Hz --> Ideal for subwoofer (bridget)

 

Co myślicie o tych zakresach?? Warto się pobawić czy lepiej oddać ten wzmacniacz i nie zawracać sobie głowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam za mało ustawiony level to prawie wcale nie grają mi woofery w drzwiach(tak jakoś dziwnie)ale góra super, znowu jak ustawie go tak że woofery zaczynaja robić robote to znowu tweetery graja tak głośno że nie idzie wytrzymać (na radiu mam powycofywane górne pasama ale to i tak jest za mocno jak na moje uszy). Wpadłem na pomysł że może poroździelać to:)

wystarczy założyć l-pada przed tweeterem i będzie poprawa. Można zacząć np od -3dB ale i tak będzie trzeba zrobić to na słuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ch3 i 4 Highpass 40 - 200Hz Lowpass 1-5kHz --> Ideal for Midbass/Midranges (active)

 

 

ten modol jest odpowiedni do woofera

 

Ch1 i 2 Highpass 1-5 kHz --> ideal for tweeters (active)

 

a ten do tweetera lecz mimo wszystko koledzy ktorzy lepiej sie czuja w aktywce niz ja polecaja zabezpieczenia tweetera kondkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...