Skocz do zawartości

Średniaki DLS'a UP2.5/2.5i


Podpucha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To też zauważyłem, ale ciekawi mnie o co chodziło nakamichi z tym: " Nowsza gra płynniej , słabiej tez daje się zauważyć charakterystyczny dźwiek jaki zazwyczaj towarzyszy tym głośnikom." Chodzi chyba o porównanie UP2,5 do UP2,5i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
co kto lubi, osobiście podobał mi się CDM-88 czyli bliźniak, oraz tak samo DLS-y, chyba jedne z nielicznych ich produktów, które mi się podobały ( mowa o DLS-ie :D ) Jeśli chodzi o Matrixy, też fajne średniaki, ale tak jak pisałem na początku, kwestia co kto lubi i czym pędzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odgrzewam kotleta.

 

Jakie powinno być prawidłowe cięcie hpf? 

http://dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_71

http://dls.se/files/718/2/Man_Ultimate_mids_eng-09.pdf

 

w instrukcji opisane jest cięcie 500 18-24db/oct (aktywnie)

a w up36I 500 6db/oct pasywnie 

 

Czy mogę bez problemu pasywnie pociąć kondensatorkiem na 500hz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crossover Filter box with 12/6/6 dB slope

 

Crossover point (Hz) 500 Hz / 5000 Hz

 

aktualnie mam 1000Hz przy 6db/oct

 

Myślę ,że to 500/5000 to jest punkt podziału miedzy WF/MID/TW zaś 12/6/6 odnosi się jakimi zboczami odbywa się cięcie w ori zwrotnicy z zestawu.

Niemniej przy podziale na 500 to jakoś śmiesznie by musiało wyglądać np od tego Twojego 1000/6 dla mid i jakieś 360/12 dla woofera... Dość niskie cięcie górą woofera mimo ,że to 3way jak i dość niskie dołem dla kopułki skoro rzeczywiście zalecają użycie pierwszego rzędu. Być może to się sprawdza? Chyba , że producent ma na myśli jeszcze coś innego?

 

ps. Brax 2.1 by się "wypluł" jeśli go puścić od dołu pierwszym rzędem... :rotfl:  Sorry nie wytrzymałem, skoro mowa o kopułkach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...