Skocz do zawartości

Jaka moc wzmaka do mocy głośnika??


Kształt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post, więc jesli cos pomyliłem lub dubluje temat to z góry przepraszam.

 

Jestem początkującym w dziedzinie CA, więc nie krzyczcie na mnie jeśli palne jakąś głupote :rotfl:

 

Mam takie oto pytanie: mam suba jbl 1204BP z wymienionym glośnikiem na 300W RMS i nie wiem jaka moc do niego podłączyć, czy dać wzmaka słabszego (jakieś 200-250W RMS) żeby nie uszkodzić cewki głośnika, czy lepiej dać wiekszy mocowo wzmak (jakies 400-500WRMS) dla lepszej kontroli głośnika???

 

mysle nad zakupem peiying'a B2H76R, który podobno w mostku da około 450W rms (o jakość tutaj nie chodzi, bo i tak mam skrzynie BP, wiec to doslowne buczydlo i o jakości mowy być tu nie może :rotfl: , mimo to podoba mi się ten miekki basik idacy ze szczeliny w subie :rotfl: )

 

teraz drugie moje pytanko:

 

mam na przód zestaw odseparowany Hertz ESK 130mm ze zwrotnicami, chcę pod niego podłączyć wzmacniacz Blaupunkt GTA 460 (ten narazie napędza w mostku sub jbl) - to dobre rozwiazanie??

 

chyba porażki nie bedzie gorszej jak mają grać pod samym radio JVC KD-G722??

 

auto to bmw e34 sedan, ale juz wystawione na sprzedaz (chce cos malego typu honda civic do tego zestawu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam suba jbl 1204BP z wymienionym glośnikiem na 300W RMS i nie wiem jaka moc do niego podłączyć, czy dać wzmaka słabszego (jakieś 200-250W RMS) żeby nie uszkodzić cewki głośnika, czy lepiej dać wiekszy mocowo wzmak (jakies 400-500WRMS) dla lepszej kontroli głośnika???

 

W sumie zależy od głośnika, czy lubi dużo więcej mocy, w jakiej skrzyni jest głośnik posadzony (w klozecie jest w miejszym stopniu narazony na zniszczenie z tego względu że robi się ,,poducha" z powietrza także głośnik nie wyleci w kosmos) Myślę że jak dasz mu te 300 W z dobrego piec to powinien zagrać dość fajnie.

 

mysle nad zakupem peiying'a B2H76R, który podobno w mostku da około 450W rms

 

nie licz na to że ten piec ma taką moc jak na papierku

 

mam na przód zestaw odseparowany Hertz ESK 130mm ze zwrotnicami, chcę pod niego podłączyć wzmacniacz Blaupunkt GTA 460 (ten narazie napędza w mostku sub jbl) - to dobre rozwiazanie??

 

na pewno będzie lepiej niż pod samym radiem chociaż cudów bym się nie spodziewał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi dobrze zapłacili to też bym tak samo gadał :rotfl::hyhy::wstyd:

 

może być, nie wnikam w ich pensje, wiem tylko co słyszałem...

 

mimo wszystko zobacze co soba reprezentuje ten peiying, awans na mistrza zmianowego mnie kopnal wiec bedzie mnie stac i polecialo "kup teraz" :]

 

opisze doswiadczenie z tym ustroistwem czy cos wogóle jest warte, bo mówić a widzieć, dotykac i słyszeć to dwie inne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze wolisz uczyc sie na wlasnych bledach...zdecydowanie taniej na cudzych jednak...poswiec troszke czasu, poczytaj forum, naprawde sporo mozna sie dowiedziec bez zadawania pytan...no chyba ze tylko szukales przyklasku do decyzji o kupnie tego wynalazku zwanego hucznie wzmacniaczem...watpie aby ktos na tym forum podpisal sie pod ta decyzja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poklasku nie szukalem, bo nie jestem osobą, która ulega latwo innym. bardziej chodliło mi o od[powiedź na pytanie, czy moge podpiąć mocniejszy wzmak jak mam głośnik i na owe pytanie nie znalazlem odpowiedzi, co mnie bardzo zdziwiło, gdyz myslałem, ze będzie szybka i rzeczowa odpowiedź....

 

co do peiyinga dluuuugo sie zastanawiałem nad jego zakupem, szukałem w internecie opinii na jego temat (oczywiście bralem pod uwagę kontekst cenowy), na innych forach CA, bądź podobnych tematykach elektronicznych wypowiadaja sie dobrze o tym WZmACNIACZU, ale każdy zauważa przy pozytywnej opini, że jakość nie powala na kolana, lecz w tej cenie jest to najlepszy z nowych wzmacniaczy.

Myślałem, że wypowie się posiadacz wzmacnacza w/w...

 

Też lubie markowy sprzęt do którego prędzej czy póżniej dochodzę (po błędach) ale czegos nowego trzeba spróbować, by nie mówić później, że ten czy tamten wzmak jest do banie bo słyszalem od kolegi wujka brata pod płotem... takie opinie nic nie wnoszą do tematu a tylko go zaśmiecają i moim skromnym zdaniem są nie potrzebne.

 

Dołaczyłem do Waszego forum by uzyskać niezbędną wiedzę na temat audio w pojeździe, nie po to by się chwalić swoim sprzętem i szukać poklasku dla nowych nabytków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do opowiedzi na konkretie zadane pytanie - mozesz podpiac mocniejszy wzmacniacz pod slabszy glosnik i o ile zrobisz to z glowa (strojenie) to nic sie nie stanie...

a co do peiynga i jemu podobnym wynalazka zrobionym przez male chinskie raczki...tak jak napisales, predzej czy pozniej zorientujesz sie dlaczego nie sa polecane, wiem, aspekt nowego sprzetu...ale to troszke tak jak z chinskimi samochodami...masz jakas kwote i chcesz kupic samochod, co kupisz? chinskie nowe auto czy kilkuletni sprawdzonej marki? oczywiscie, ze sa ich zwolennicy ale uzywany sprzet bedzie pod kazdym wzgledem lepszy.

A wracajac do wzmacniaczy...

każdy zauważa przy pozytywnej opini, że jakość nie powala na kolana
no wlasnie, bo moc to tylko jeden z parametrow (bez wzgledu na to czy jest rzeczywista czy zawyzona przez producenta) na to jak wzmacniacz zagra ma wplyw duuuzo wiecej rzeczy. Polecam lekture "polski car audio" by bartek nazar wiele ciekawych rzeczy sie dowiesz i moze troszke Ci to otworzy oczy. amen ;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michas82lca, zauważ, że mam sub w obudowie BP, czyli nie dość, że głośnik robi tylko i wyłącznie bum, bum to jeszcze zniekształcenia są "filtrowane" przez obudowe samą w sobie.

 

Peiying bedzie tylko i wyłącznie napędzał sub, a do tego jakość nie jest wymagana jak do zestawów hi-end tylko moc, której ten wzmak będzie miał i tak więcej jak potrzeba. Nie stać mnie jeszcze na sprzęt za grube tysiące zł, więc przetestuję najpierw tańsze rzeczy, by mieć porównanie do tych lepszych i droższych konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zniekształcenia są "filtrowane" przez obudowe samą w sobie.
mozesz to rozwinac?

 

jakość nie jest wymagana jak do zestawów hi-end tylko moc, której ten wzmak będzie miał i tak więcej jak potrzeba. Nie stać mnie jeszcze na sprzęt za grube tysiące zł
za te same pieniadze mozna kupic produkt lepszy i gorszy to juz nawet nie jest kwestia potrzeb tylko zdrowego rozsadku. nie namawiam Cie do niczego na sile tylko wyrazilem swoje zdanie. Wzmacniacz juz kupiony wiec przekonasz sie niebawem http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif czekamy na relacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michas82lca, chodzi o to ze obudowa filtruje swoja budowa przesterowanie głośnika,

 

nawet jeśli głośnik "pierdzi" (przesterowanie, przesadzenie z levelem/gain'em, podbiciem basu) i tak nie uslyszymy tego w tego typu zabudowie-to jest jej podstawowa wadą...

 

Dlatego jakosc (czystość jak z filharmonii) dzwięku nie jest tu tak istotnym czynnikiem,

 

jestem jednak laikiem w tych sprawach i mam marne doświadczenie w CA (ale zawsze to jakieś) wiec moge się wypowiadać nie jasno, bądź też nie do końca zrozumiale :hyhy:

 

co do relacji, na pewno zdam ją w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michas82lca, chodzi o to ze obudowa filtruje swoja budowa przesterowanie głośnika,

 

nawet jeśli głośnik "pierdzi" (przesterowanie, przesadzenie z levelem/gain'em, podbiciem basu) i tak nie uslyszymy tego w tego typu zabudowie-to jest jej podstawowa wadą...

 

Dlatego jakosc (czystość jak z filharmonii) dzwięku nie jest tu tak istotnym czynnikiem,

 

jestem jednak laikiem w tych sprawach i mam marne doświadczenie w CA (ale zawsze to jakieś) wiec moge się wypowiadać nie jasno, bądź też nie do końca zrozumiale :hyhy:

 

co do relacji, na pewno zdam ją w tym temacie

 

Port obudowy BP stanowi jednoczesnie filtr LP , dlatego wszelkie częstotliwości leżące powyżej granicznej są dość silnie tłumione.

Natomiast nie ma on istotnego znaczenia dla zniekształceń leżących w pasmie roboczym zestawu , może jedynie redukować zniekształcenia harmoniczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku swojej zabawy takze kupowałem takie ustrojstwa jak buszmeny, dibeisi, jbl pajoniery itp itd... do momentu w ktorym przesłuchałem kilka aut trafiajac na to forum... szybko sprzedałem to dziadostwo :) ... heh "szybko" to chciałem sprzedac ale nikt nie chciał tego kupic:/ w miedzy czasie przeczytałem cale forum 2 razy :P zajeło mi to okolo 2 miesiecy... w tym czasie "uzbierało sie" troszke kasy i zaczałem budowac system jak nalezy... w wiekszosci czekałem i kupowałem okazje... dzis walcze z 3way... powoli ale walcze bo to koszmarnie trudne jest

 

z doswiadczenia i błedow swoich oraz innych nie polecam chinskich marek... lepiej dołozyc troszke i kupic uzywanego sonego xm, alpine 35xx - V12, signata itp.. pomimo mocy 3krotnie mniejszej niz piździng zagra 10 razy lepiej... ZAGRA!

 

sam do tego dojdziesz :P ucz sie na cudzych błedach- bedzie taniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto ma troszkę pojęcia w tej dziedzinie od razu zauważy ,że to charakterystyka nie od tego głośnika , :rotfl:

głosnik PYBG694T6: jeżeli TS są prawidłowe na co wygląda :)

 

nie rozumiem po co mi tutaj charakterystyka glosników peiying'a?? nikt o to nie pytał, ja tym bardziej, bo nie mam takiego i nie zamierzam mieć

 

[ Dodano: 2010-06-05, 15:00 ]

pisze jak już mówiłem wcześniej o relacji mojego ucha z Peiying'iem (wzmacniaczem, nie głośnikiem) kontaktował się ze mną poprzez JBL GTO 1204BP i jako, że siedzi w bagazniku pokaźnego sedana, gra naprawde nieźle (nie porównuje tutaj złota do ołowiu) powiedziałbym, że gra cholernie mocno w stosunku do tego co było wcześniej, a było Blaupunkt GTA 460 i dawał 180W RMS w mostku na tego suba.

 

Peiying napędza JBL'a w mostku i różnica jest nie porównywalna w stosunku do blaupunkta, ktory niby jest lepszy (bo markowy) a w tej samej cenie :rotfl:

 

teraz jak juz mam taki piec, że głośnik ma skąd wziąć moc do uderzenia basem mogę pomyśleć nad jakimś innym głośnikiem typu pioneer TS 30cm, Audiobahn, albo coś innego co nisko schodzi i da rade przebić sie przez bagażnik i nieskładalna tylną kanapę do wnętrza, JBL radzi sobie naprawde niezle :hyhy:

 

chciałbym coś dwucewkowego, bo doszły mnie słuchy, że są wytrzymalsze cewki, a czy to prawda pytam o to Was :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...