Skocz do zawartości

Rodek r680i opinie + jak mostkować


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dostałem na tydzień o to taki wzmaczniacz na probe i nie wiem jak u niego wyglada mostkowanie.

Co wogóle sądzicie o tym sprzeci i ile jest wart?? Mogę go kupić za 250zł

 

Wiem ze kanal 5 i 6 mozna mostkować, ale czy 1-2 i 3-4? i ile mocy ma?

 

Znalazłem takie cos:

1 × 100 Watt Kanal 1 an 4 Ohm

2 × 94 Watt Kanal 1 + 2 an 4 Ohm

4 × 84 Watt Kanal 1 bis 4 an 4 Ohm

6 × 77 Watt Kanal 1 bis 6 an 4 Ohm

 

4 × 72 Watt Kanal 1 bis 4 an 4 Ohm +

1 × 289 Watt Kanal 5 + 6 gebrückt an 4 Ohm

 

I teraz tak jak zmostkuje 5+6 to jest 289W a jak wlacze do tego jeszcze zestaw przedni czyli zajme 1 i 2 kanał to bede miał 72W na kanał czy 94??

 

Ogólnie gra nawet fajnie aczkolwiek wydaje mi się że troche twardo, ale to może trzeba pobawić się ustawieniami

 

Dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powodem (głównym) zmniejszania się generowanej mocy na końcówkach jest mniejsza wydolność przetwornicy. Jeśli będzie chciał wykorzystywać tylko kanały 1 + 2 oraz 5 i 6 zmostkowane na subwoofer powinno generować wyższą moc (około 80-90 Wat na kanałach przednich.

Seria I to najstarsza seria Rodka która pamięta jeszcze założenia konstrukcyjne Zed-a i to jest powodem twardszej gry. Ten typ tak ma i wymaga lepszych tweeter-ów aby było naprawdę dobrze. Czy jest to wada czy zaleta zależy od zastosowanych tweeter-ów i własnych upodobań.

Na takiej samej zasadzie Helix produkuje A4 i P400 które też szczególnie w górnych rejestrach różnią się graniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz do niego 3 wyglądające jak kości pamięci, moduły ( http://amp-performance.de/344-Rodek-R680i.html) ? do ustawień wzmacniacza względem systemu głośników, pod spodem masz 2 śrubki zajrzyj tam, mam taki sam ale bez dokumentacji, gra przyjemnie ( DLS R6A) subik JL clozet 12W0 ale ja dałem około 500 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Miałem ten wzmacniacz w BMW podpięty pod dls r6a / chyba / 4szt 165mm oraz dwa woofery PB12M i dawał spokojnie radę , żałuję że sprzedałem bo teraz musiałem kupić dwa do drugiego auta bo 4x165mm + monoblock na woofer - ja go polecam,sprzedałem za 600zł rok temu więc chyba nie tak żle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...