Skocz do zawartości

Jakie głośniki na przód?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak odkleisz ten kapsel z głosnika pojawia się więcej średnicy wraz ze zniekształcona górą , ale oczywiście dostarczone pasmo i tak jest przetwarzane przez cewke i w paśmie w którym powstaja zniekszt. ale pod radiem jest to pomijalnie do zaakceptowania bo pewnie o to chciałeś zapytać.

Panie, tak to działa w każdym wooferze :)

 

 

Karkas robi za stożek wysokotonowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły do mnie głośniki. Aż się zdziwiłem że z drugiego krańca polski doszło pocztą w 1 dzień :) . Głośniki mają zawieszenie takie same jak mój gms 250 z jakiejś pianki. Wyglądają dość solidnie. W sobotę zamontuje je w aucie i sprawdzę jak grają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki już zamontowane. Mimo dość kiepskiego montażu( niewytłumione drzwi i dystanse z absu) grają o wiele lepiej niż oryginalne głośniki. Dźwięk jest wyraźniejszy a bas o wiele mocniejszy niż na poprzednich głośnikach. Na razie są podłączone bezpośrednio pod radio dopóki nie podłącze 4-kanałówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sorry ale nie posiadam całej w tej chwili poproszę znajomego który bawił się tym głosnikeim żeby ją odnalazł , z tego co pamiętam

jak robił zwrotnice najlepiej wyszła dla 3200Hz odcięcie -12db, ale musze poszukać i prześle do Ciebie,pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Głośniki już od jakiegoś czasu grają pod wzmacniaczem. Żeczywiście pod wżmakiem jest o wiele lepiej. Jednak wydaje mi się że oryginalne tweetery są za słabe pod wzmacniacz więc postanowiłem je wymienić. Teraz pytanie które tweetery będą lepsze gms 25c czy gms 25ct. Głównie zależy mi na tym żeby były w miare łagodne. Nie lubie jak coś mi w aucie piszczy. I następne pytanie gdzie można takie kupić bo na allegro ich nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mniejszej głośności tweeter gra dość dobrze jednak jak się da trochę głośniej to zaczyna piszczeć. Pod radiem grał ładnie niezależnie od głośności. Czytałem na forum vw że można do niego zrobić zwrotnicę ale ja się na tym za bardzo nie znam.

 

[ Dodano: 2010-06-05, 20:19 ]

Trochę podszkoliłem się w temacie zwrotnic. Chciałbym zrobić zwrotnicę do woofera gms 960 xt i tego tweetera oryginalnego. Mam program do wyliczania zwrotnic ale musze mieć parametry głośników. Wiem że parametrów tweeterów raczej nie znajdę. Myślę nad wylutowaniem z nich kondensatora (elektrolityczny 10uF 63v) i zastąpieniu go kondensatorem mtp bądź mkt. Tylko że mkt znalazłem 10uF 400v a mtp 10uF 160v. Który lepiej wziąść? Dodatkowo chciałbym go ściszyć o jakieś 2-3 dB. Czyli musze użyć 2 rezystorów(1 szeregowo i 2 równolegle). Znalazłem tabele z wartościami dla 1 i 2 rezystora w internecie. Co do woofera to jeżeli ktoś zna fs, Qes, Qms, Le, Z, 2.8-V SPL to byłbym wdzięczny za podanie. Cyba że ktoś już robił pod niego zwrotnice i wie jakie elementy należy zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...