Skocz do zawartości

Jakie średniaki dla zestawu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy "szosy" się na wiosnę uaktywniają .

Poszukaj trochę po forum o średniakach , polecam coś Monacor- TangBand nie wydasz za wiele na początek przygody z 3 drogą :rotfl: .

-------------------------------------------------------------------------------

Yyyy 13 tki na średniaki to już jest ...rozrzutność :zalamany: głównie z miejscem, bo na dzień dobry wróżę problemy ze "smacznym" zabudowaniem takich "potworów" :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem coś takiego - MONACOR - SP60/4 zobaczymy co z tego wyjdzie - mój pierwszy 3way http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Postaram się do spota jakoś to ogarnąć.

 

Kamyk jaki furak ? Oj wielkie one :zalamany: z drugiej strony małe też niedobre :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk jaki furak ? Oj wielkie one :zalamany: z drugiej strony małe też niedobre :rotfl:

Mitsubishi Galant. Montaż jak i rozwiązanie czasówki/połączeń będzie mocno niekonwencjonalne no ale taki już jestem że robię sobie pod górkę http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże to to... gdzie go chcesz zaaplikować?

Nic nie powiem http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Jak się nie uda to wyrzucę średnie w czorty i się wyprę wszystkiego

P.S Marcin - Ty dostajesz oficjalny zakaz zdradzania moich planów - pod karą chłosty i dożywotniego nabijania się z ilości Genesisów w twojej kolekcji :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Marcin - Ty dostajesz oficjalny zakaz zdradzania moich planów - pod karą chłosty i dożywotniego nabijania się z ilości Genesisów w twojej kolekcji http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Kombinowałem co odpowiedzieć, ale nic równie dobrego nie wymyśliłem:D

Dobre dobre :rotfl:

Sorki za OT.

 

EDIT:

Żeby nie było całkiem OT.

Coś ostatnio wszyscy chcą 3drogi. Choć ogólnie wiadomo - fajna sprawa. Ale czy dla każdego? Nie od dziś jest to trudne zestawienie do zestrojenia. Może lepiej "dobre i łatwe" 2drogi niż kombinowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam...cztery drogi :niepewny: twetery, sredniaki, kick basy i subwoofer :hyhy:

---------------------------------------------

A... i jeszcze kiedyś na tyle wozu :hyhy: ( w planach jest AV pod bajki dla synka ) wstawiłem sobie ...owale :) nawet grają jak je właczę :/ .

To co to za dziwolaga mam, 5 way :hyhy: ?

 

Marcy$ masz rację do ładu z tym ( trzecim wayem :rotfl: )dojść ciężko ...i długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeście mi naśmiecili http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif:)

Może lepiej "dobre i łatwe" 2drogi niż kombinowanie?

Powiem tak, jeśli ktoś się interesuje CA i lubi kombinować tak jak ja - to będzie robił 3-way-a po co?? Chociażby dla samego dłubania. 3-way zagra bez średniaka czyli z nim można kombinować do woli a znów nie są to jakieś kosmiczne pieniądze za te głośniki. Dla mnie dłubanie i satysfakcja, że zrobiłem to sam jest najlepsza - efekt dźwięku ------ robię to po to aby mi się podobało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przecież wiadomo, że chodzi o zabawę. Jednak kierunek to dźwięk, dlatego się zastanawiam, czy lepszy efekt nie będzie w 2drogach w tym budżecie.

 

Do tego.

 

Jak to zamontujesz i gdzie? W fabrycznych miejscach w Seju? Tam zmieszczą się spore głośniki i można szukać zamiast typowego średniaka midwoofera 10cm.

 

Jak to będziesz chciał ciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja nie chcę krakać, ale moja przygoda z 3way skończyła się na tym że nauczyłem się raz na zawsze - Midwoofer to nie Midrange http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

I według mnie ten MONACOR - SP60/4 nie bardzo się nadaję na średnio tonówke, to samo poradzono mi w firmie Dobry ton.

 

Z tego co się zdążyłem zorientować to jedyny sposób na tani midrange to czeskie tesle, ale modelu nie pamietam ( coś około 50-60zł za parę )

 

Nie muszę mieć całkowicie racji, nie wiem wszystkiego i jeszcze się dużo uczę, ale chciałem się podzielić zdobytym doświadczeniem

Nie zjedzcie mnie :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midwoofer to nie Midrange http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Toć to wiem

 

I według mnie ten MONACOR - SP60/4 nie bardzo się nadaję na średnio tonówke, to samo poradzono mi w firmie Dobry ton.

 

Dlaczego tak uważasz? Niskie Fs, stosunkowo wysoka dobroć, jest to 10cm więc nie powinno być problemów z integracją z kickiem. Do tego papierowa karbowana membrana dla zapewnienia przyzwoitej sztywności. No chyba, że coś przegapiłem :) Choć, jak pisałem, jest to mój pierwszy 3way lubie poeksperymentować i wiem, że nie jest to do końca typowy głośnik do auta no ale na tym świat się nie kończy będzie możliwość to będę testował inne.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaje, w parametry głośnika się nie zagłebiałem, ale to zawieszenie jakieś takie luźne, a w paśmie w którym ma pracować to raczej nie jest zaleta.

Lecz jak już wspominałem nie jestem żadnym autorytetem w tej dziedzinie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

ja swoje 3way stawiałem na sinuslive sl100 i nauczyłęm się że tego typu głośniki się moooocno nie nadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaje, w parametry głośnika się nie zagłebiałem, ale to zawieszenie jakieś takie luźne, a w paśmie w którym ma pracować to raczej nie jest zaleta.

Hm... jak dla mnie to duża zaleta - to napęd stanowi w znacznej części o ruchu membrany ( stąd dominująca rola dobroci elektrycznej w całkowitej) a zawieszenie ma tylko trzymać całość w ryzach i się "nie wtrącać" (Mały edit : mówię oczywiście o zakresie do Fs)

Głośniki Dynaudio na ten przykład mają bardzo miękkie zawieszenie.

Ze mnie też żaden autorytet ale powymieniać się doświadczeniami/poglądami lubię

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa myśl :)

Otóż w słupkach mam TW - niestety te elementy tapicerki są za wąskie na średniaka.

Myślałem nad zakupem 10cm podłączeniu ich pod zwrotnice helixa i umiejscowienie ich w standardowe miejsca na głośniki ( auto SC )

Powinny zagrać

Czekam na Wasze opinie

Nie ukrywam, że ten pomysł odpowiadał by mi najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączeniu ich pod zwrotnice helixa

Tutaj będzie problem. Zwrotnice od zestawu DB 62.1 są zaprojektowane dla 2waya (pod konkretne głośniki) tak więc pkt i stromość cięcia są dostosowane dla takiego układu.

Prawdę mówiąc od początku zastanawiałem się jak chcesz to ciąć w sensie czy dysponujesz jednostką z opcją podziału aktywnego - to wiele spraw upraszcza.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne miejsca w seju to :

1. Niefortunne umiejscowienie dla średnicy (lewy w szególności)

2. W te miejsca bez "rzeźby" wchodzą bodaj 87mm miałem kiedyś seja i tam 10-tki weszły ale trzeba się trochę "postarać" by weszły, jest to oczywiście wykonalne.

3. Skoro tak podchodzisz do sprawy, może nie dosłowny ale "cytat" Twego podejścia: " jakieś zwrotnice do jakichś głośników" to myślę, że zostanę poparty przez kolegów byś to co masz wydać na 3 głosniki wydał na 2 lepsze głośniki. Ale kombinować możesz a nawet musisz żeby się przekonać.

 

Ja też "się nie znam" ale robię już 2-gie podejście do 3 way i "dalej wiem , że nic nie wiem" :] to studnia bez dna :) .

 

Kamyk nie ufaj do końca papierowym metrykom głośników nawet ... Dynaudio nie do końca prawidłowo rekomenduje swoje T-S (mam grajka) zawieszenie faktycznie mięciuche jak "kaczuszka" :hyhy: , Qts=0,52 , rekomendacja ich to typowy closed ...zawziąłem się i przez całą (srogą :P tegoroczną zimę) budowałem ...optymalnego BRa ...diametralnie inne granie się zrobiło (oczywiście na korzyść) :hyhy: .

Dodatkowa ciekawostka Fs bardzo "wysokie" 41 Hz były głosy, że będzie licho porównywalny (kiedy jeszcze nie ukończyłem suba) do słynnego IT z Fs=25 Hz Qts=0,32 czyli "książkowy" bassrefleksowiec. Dynaudio w BR nakautuje Intertechnika pod KAŻDYM względem co ciekawe 41Hz kontra 25 Hz szczególnie ...zejściem :) .

Klecić trzeba ...wszystko samemu :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak chcesz to ciąć...

Otóż właśnie. Te 10cm i TW chciałem podłączyć pod radio które oferuje mi cięcie od 40Hz do 120Hz. Myślę właśnie aby ciąć średniaka i TW od 120Hz ( oczywiście TW jest na zwrotnicy ). Midbass-y w drzwiach będą cięte na wzmacniaczu od 40Hz

 

Czekam na opinie....co do tych 10cm

...wydać na 3 głosniki wydał na 2 lepsze głośniki...

ale ja już TW i midbass-y mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...