Skocz do zawartości

Policja, a głośne słuchanie muzyki


blackdragon8904
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie :) czy policjant moze zatrzymac i wlepić mandat za to ze ktos bardzo głosno slucha muzyki ? Spotkal sie ktos z forum z czyms takim ? Mają urzadzenia do pomiaru natęzenia dzwięku ? Mogą to jakos udowodnić ze jakies normy zostały przekroczone ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są plusy i minusy głośnego grania. Minus tylko jeden jak trafisz na starego, któremu wszystko przeszkadza to dostaniesz mandat za zakłócanie porządku publicznego.

Ale to też trzeba sie postarać, albo być młodym i mieć mega wóż ( takim lubią dokładać ) albo wyjątkowo komuś czymś podpadniesz.

 

Młodym to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie mojego kumpla w centrum miasta zatrzymali pare razy po to... żeby im pokazał jak to gra bo byli ciekawi no i ma młodych policemajstrów teraz po swojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodym to nie przeszkadza,

zalezy...kumpel ma nexie i w nim seryjne naglosnienie...mial uchylone okna i go zlapali mlodzi policemany...chcieli mu wlepic mandat...ale wymyslili inny rodzaj kary...musial przebiec 2 kolka wokol budynku starostwa powiatowego na czas :):rotfl::rotfl: pompe mieli niezwykla z niego :rotfl::rotfl::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za co mandat ? za głośne słuchanie muzyki ? :) Miałem dwa razy przypadek żeby niebiescy się czepiali zbyt ( jak dla nich) głośnego słuchania. Za pierwszym razem podeszli we dwóch i zaczęli grozić sprawa w sądzie z powodu naruszenia praw autorskich , że niby głośno gram , zbyt głośno i to jak dla nich jest nielegalne rozpowszechnianie treści objętych prawami autorskimi danego wykonawcy :rotfl: ale to raczej wymyślili na poczekanie żeby mnie nastraszyć . Odpuścili sobie , kazali ściszyć i tyle . Za drugim razem też skończyło się na upomnieniu. Aczkolwiek kiedyś podczas kontroli drogowej spytałem z ciekawości jak to jest , dostałem odpowiedź jeżeli słucham głośno poza poza "ciszą nocną" to normalnie w dzień mogą tylko zwrócić ewent. uwagę aby ściszyć . A jak to jest to chyba zależy na kogo się trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paranoja...

 

Ja od 3 miesięcy walczę z sąsiadem, który mieszka pode mną i robi remont. 8:01 wiertarka w ścianę i tak co 10-15 minut przez około minutę (stare ruskie tępe wiertła...) aż do 21:00 i tak każdego dnia. Policjanty ręce umywają, ponieważ nie mają sprzętu do pomiaru... jak już się zdeklarowałem, że termlaba załatwię i że będę miał profesjonalny sprzęt, to mi powiedzieli, że nie mam atestu i poradzili dzwonić do inspektoratu budowlanego. No to zadzwoniłem, Ci powiedzieli, że oni mogą jedynie sprawdzić, czy pan robi remont legalnie i powiedzieli, żebym dzwonił na straż miejską. Ci że nie są od tego i żebym dzwonił do inspektoratu ochrony środowiska. Tam w sumie trafiłem na najbardziej normalną osobę - która wytłumaczyła mi dokładnie od czego jest inspektorat i powiedział mi, dlaczego nie może mi pomóc... Reasumując jeśli nie ma ciszy nocnej, to policja może nam skoczyć.

 

 

Ps. a ja czekam cierpliwie, każdego dnia bardziej niewyspany, aż sąsiad skończy robić podwieszane sufity w całym domu i wprowadzi się na dobre i ściągnę sobie do domu sonica 15, magme 15 z 5 solidnych aku, ze 3 prostowniki i tak ze 3 godziny panu pogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zatrzymali tez ostatnio.. Powodem byla glosna muzyka, i ogolnie wyglad moj i Magdy Nic mi nie zrobili, auto sprawne, przeglad jest, wiec swiety spokoj.. Nawet gdyby mieli jakis dBmierz, to co sa jakies normy halasowania na drodze ?? Tak samo za tlumik moga sie czepic, ze za glosny czy ze nieekologczny ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg zapisów kodeksu drogowego np głośne słuchanie muzyki wg jednego z punktów może zagrażać porządkowi ruchu drogowego i za to jest pewnie mandat, ale bez przesady. Daje się zauważyć, że na ulicach coraz więcej kumatych tj. reformowalnych władz, z którymi da się pogadać. Spotkałem się też z jednym panem, który słusznie zasugerował.. a co jeśli nie usłyszymy zbliżającej się karetki albo innego pojazdu uprzywil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli nie usłyszymy zbliżającej się karetki albo innego pojazdu uprzywil.

 

Wtedy mówimy że jest ignorantem , bo głuchoniemi też jeżdżą i jak oni mają USŁYSZEĆ taki pojazd? Taki pojazd ma odpowiednie oświetlenie właśnie z tego też powodu ...

 

PS: jak już ktoś wspomniał jak chcą to się dowalą , jednak dzisiejsze wyemancypowane społeczeństwo już nie daje się tak łatwo manipulować "panu władzy" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę już spory czas i nie raz zdarzyło mi się spotkać niebieskich Panów na światłach słuchając głośno muzyki. Nie miałem nigdy z tego powodu nieprzyjemności. Owszem raz mnie zatrzymali i po marudzili mi trochę że głośno słucham ale powód zatrzymania to była lewa ręka z komórką przy uchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co wiem to jest jakaś norma chałasu ale ile ona wynosi to nie wiem...

Wiem że gościu kiedyś u nas na mieście wyrwał taki mandat ale było wpisane zakłucanie porządku publicznego...

Mnie też pan dzielnicowy nielubi i też próbował mnie z tego powodu zatrzymać ale mu się to nie udało bo po cywilu był i do po prostu olałem ciepłym moczem...

Co do tłumika to kumpel w ciwiku 1.3 miał wydech cały samoróbkę z rurek o średnicy 60mm i tylko prowizorycznie zamontowana była strumiennica pusta żeby policja się nie czepiała...

A napie... ten wydech nieziemsko z ok 2-3km w nocy było słychać kiedy gdzie jedzie... :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...